Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyámmal 6 éve...

Mit tegyek ha anyámmal 6 éve alig alig tartok kapcsolatot és olyan düh forrong bennem ami leírhatatlan?

Figyelt kérdés
Próbálom rövidre fogni. Anyám és apám Jehova Tanúja amióta megszülettem azok sőt előtte is. Viszont nem viselkedtek úgy a falakon belül. Anyám bántalmazó volt. Agyba főbe ütött vert minket. Egy bátyám van. Azt mondta azért ver mert szeret minket és így nevel minket jóra. De én egész gyerekkoromban azt éreztem meg akarok halni. Ovise korom óta anyám lek×rvázott aztán ha tini koromban rajta kapott hogy sminkelek akkor is k*rvának nevezett. A verés kisebb koromban abból állt hogy hajamnál fogva a földre rántott és rugdosott. Ezután bezárt az ágyneműtartóba. Nagyobb korban ugyanúgy a hajamat cibálta és úgy rugdosott és ütötte a fejem. Nem védekezhettem. Lefogta a kezem. Tesómat is mindig verte. Apám csendes bántalmazó volt. Nem ütött meg. De hagyta és nem szólt rá. Hiába szóltam tanárnak nem hittek nekem mert anyám kifelé a szépet mutatta. Hogy ő kedves velünk. A gyülekezetben is ezt a képet tartotta hogy ő egy kedves odaadó anya. 18 évesen munkába álltam 19 évesen sikerült albérletbe költözni. Anyámmal 1 évben egyszer ha találkozok de csak veszekszünk mert szerinte túlzok és ő nem volt velünk ilyen durva és végülis a javunkra vált. Olyan düh forrong bennem hogy elmondani nem tudom. Úgy megmondanám neki a magamét. Hogy azt kívánom maradjon egyedül és legyen minden napja fájdalmas. Egyszer mikor már nem laktam otthon de munkahely miatt haza kellett mennem a bizonyítványomért nekem akart jönni de én nem hagytam magam és vissza ütöttem. De ez nem múlt el. 25 éves vagyok van férjem esküvőre nem hívtam meg azt mondta ha születik gyerekem az zabikölök lesz. És ha tudja hogy ilyen leszek elvágja a torkom születésem után. Mit tegyek az éktelen dühömmel? Nem múlik az évek alatt. Legszívesebben megverném ahogy ő engem.
jan. 19. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szakitsd meg vele a kapcsolatot vegleg, kezdj el sportolni es kezdj el terapiara jarni.

Ezek segiteni fognak.


Egyebkent a bantalmazo altalaban “nem emlekszik” a tetteire. Sajnos ez ilyen, hiaba szembesited vele.

jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lazárnám vele a kapcsolatot. Ha kell, akkor az összes többi családtaggal is ugyanezt tennémm.
jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet nem beszèlnèk, nem talàlkoznèk egyikükkel sem. Ha normàlis èletet akarsz, ezt kell tenned.
jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Susan Forward "Mérgező szülők" c. könyve is segíthet.
jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Otthagynám a helyedben, te jöhetsz ki rosszul a végén ebből.

Ne idegeskedj ezen, csak szakítsd meg vele a kapcsolatot, majd ketten kiszúrják egymás szemét öregkorukra.

Te meg élj boldog életet, ahogy szeretnéd, ne hagyd, hogy ilyen toxikus kapcsolatok tönkretegyenek.

Kitartást 💪🏼

jan. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
36%

Ha te is dühösen reagálsz akkor olyan leszel mint Ő.

Szembesíteni azért lehetne indirekt módon pl. egy levélben. A tettei felelősségét magának gyűjti mindenki.

jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Szemtől szembe önteném rá a dühömet. Az segítene lenyugodni. És utána minden kapcsolatot lezárnék velük.
jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Könnyű okoskodni innen nekem egy idegennek. Sajnos nem verheted és nem ölheted meg őket mert a törvény védi az ilyen férgeket. Csak annyit tudok mondani, hogy minél messzebbre kell költözni ezektől, hogy a feledésbe merüljenek. ha meghalnak a temetésükre se menj el, ezeknek a sírját még lehugyozni is kár!

Magamban érlelődik az, hogy rommá verném az ilyen szülőket de akkor nem mutathatjuk meg, hogy jobbak vagyunk. Az a szomorú, hogy ezek az emberek menthetetlenek és egy teljes életet fognak szelleminyomorban leélni.

jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből lesznek a sajnálatra méltó szívszorító szegény kis öregek, akiket a csúnya gyerekeik le se szarnak karácsonykor?



(Ismerek ilyen érzelmizsarolós reklámfilmet, onnan jött az ötlet. A szegény kis cukkermukker nagypapi el kell hogy játssza a saját halálát, hogy összejöjjön a család. Csak kérdés, mennyire volt seggfej korábban)

jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Verd meg a gonosz szukát. Tudod hol lakik, nem? A lényeg, hogy tanu ne legyen.
jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!