Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a férfi...

Miért van az, hogy a férfi simán bármikor kiléphet a gyereknevelésből, azaz elhagyja a családját, a nő meg nem, mert ő a gyerek/gyerekek anyja?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap is volt itt egy kérdés, hogy egy anyuka egyedül neveli a 2 pici gyerekét, mert a gyerekek apja "megunta" a gyereknevelést, és otthagyta őket?
jan. 19. 20:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
A nő is ugyanúgy kiléphet.
jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Az elsővel egyetértek: a nő is ugyanúgy kiléphet.
jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%
Én ismerek olyat nem is egyet ahol a nő lépett ki
jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
83%

Mert úgy vannak vele hogy a nő szülte, az övè. A gyereknek is az anyjára van szüksège, az gondozza, nem az apa. Az anya alap hogy szereti a gyerekèt, terhes volt vele, megszülte.

Az apának nincs olyan közeli viszonya a gyerekkel,nem ő szülte stb.


Nyilván lelèphet a nő is, ahogy írták előttem.

Na de ga lelèp akkor egy büdös q, egy szívtelen, elmebeteg, nem ogazi nő, nem anya, nem ember, stb.

Csak az átkokat,lenèzèst kapja mindenhonnan. Ha az apa lèp le akkor egy rossz szó se èri, tök termèszetes. ( szerintem a kèrdező is erre gondolt)

jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
45%
Most komolyan muszáj amúgy megint ebbe belemenni? Már látom előre hogy ebből megint 100 oldalon keresztül tartó vita fog kialakulni, hogy az apa miért kötődik kevésbé a gyerekhez, na meg ha nem akarta miért nem húzott gumit... Amúgy marha unalmas
jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 Metionin ***** válasza:
98%
Mert azt hiszik, hogy ha ő szülte, akkor biztosan ösztönösen ragaszkodik is hozzá és emiatt nagyobb szégyen, ha a nő lép le. A férfi főleg régebben nem sokat volt jelen a gyerekei életében, így ha lelépett, nem sok minden változott az anyagiakon kívül. Abba bele se gondolnak, hogy hiába a testi kontaktus, a szülés, szoptatás stb. egy nőnél is előfordulhat, hogy nem akarta a gyereket vagy nem tud kötődni hozzá. Ez még ma is tabu.
jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%

"Csak az átkokat,lenèzèst kapja mindenhonnan. Ha az apa lèp le akkor egy rossz szó se èri, tök termèszetes."

Lehet, hogy számodra természetes, de én ugyanannyira megvetem az apát és az anyát is, ha nem foglalkozik a gyerekével, mert hiszek a nemi egyenjogúságban.

(2-es voltam.)

jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

Mi apa jogú társadalomban élünk. Aztán vannak anyajogú társadalmak. Ott teljesen máshogy nézne ki ez az eset.

De ez mind csak a társadalmi neveléstöl függ.

jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
83%

De ez ugyanaz mint:

az telejesen normális, hogy a férfi kocsmába jár és elissza a család pénzét, de ha a nö teszi megszólják.

jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos én is ismerek olyat, ahol az anya lépett le. 😓
jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!