Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a gyerekek miért tartják cikinek, ha a szülők ugyanazt csinálják, mint ők?

Figyelt kérdés

Biztos ismeritek azt a történetet, hogy egy gyerek hisztizett a boltban, az anyuka meg leutánozta, a gyerek meg annyira meglepődött, hogy többet nem hisztizett.

Sokan ezt a módszert használják, ha nem tetszik a gyerekük viselkedése. Pl. 'csináltatok magamnak egy tetkót!' Apuka:'Jó, akkor én is! :)' Erre lemond a gyerek.

Egy korábbi munkahelyemen egy férfi kollégánk panaszkodott, hogy a gyereke utánozza a rapperek gesztikulálását. Azt mondta, őt nem zavarja, ha zenét hallgat, de a gesztikulálás idegesítette őt. Ha beszélgetett vele, a fia mindig gesztikulálva válaszolt neki. Telefonálás közben is ezt csinálta. A kolléganőm azt tanácsolta neki, hogy le kell utánozni. Napokkal később mesélte el, hogy sikerült a módszer, mert a fia cikinek találta ezt, így leszokott :D



2016. okt. 17. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek azt hiszi, hogy az az ő egyéni viselkedése, eszébe sem jut, hogy egy általános emberi viselkedés. Leutánozza a szülője, akkor látja magát kívülről. Akkor látja az adott viselkedést is.
2016. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Valószínüleg ilyen módon meglátják kívülről önmagukat, hogy ők is ilyenek, bénák, cikisek lehetnek mikor ugyanezt csinálják és innentől már gáznak tartják.
2016. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Olyan kis egyedi virágszálaknak képzelik magukat meg "felnőttesnek", hogy instant ciki lesz, amit ilyenkor a szülő csinál, mert úristen mi lesz, ha a haverok meglátják. Az agyukig el se jut ilyenkor még, hogy önmagukat látják cikinek igazából, de ez még túl magas szint egyelőre nekik.
2016. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Volt egyszer egy kölyök, az anyja kb mindent ráhagyott meg csinálta amit mond, szal a kölyök visított, ha valami nem tetszett neki. Én volt h leutánoztam. Erre sírva fakadt :DDDDDDDDDDD
2016. okt. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
A gyerej ezt úgy értelmezi, hogy kigúnyolod. Látszólag jó módszer, mert abbahagyja, de a lelki hatása rosszabb annál is, mint ha ordítoznának vele, kivaló recept arra, hogy egx frusztrált felnőtt valjék belőle.
2016. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Rádöbbennek, hogy "úristen, én komolyan így viselkedem, így nézek ki?!". Hisztinél beválik.

A tetkós példát gyengének találom, én oda és vissza voltam az örömtől, amikor tizenhat évesen meglett az első és a szüleim is elgondolkodtak rajta, hogy bevállaljanak-e egyet. Anyunak segítettem is mintát választani, mondjuk végül nem csináltatta meg.

2016. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert:

1. A kisgyerek nem cikinek tartja, hanem meghökken, mert nem így ismerte meg az anyját.

2. A tinis példa - egy tininél még elmegy a rapper kézmozdulat (mert még keresi önmagát, fiatal, laza), egy 30+-os embernél, ha ő maga nem rapper, hanem az aktatologató Karcsi bá', az mindenféleképpen ciki. És inkább leszokott róla, minthogy az apja leégesse őt társaságban.

2016. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!