Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárjátok, hogy a lányotok...

Elvárjátok, hogy a lányotok szóljon, ha elviszi az értékesebb(arany) ékszereit?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy amit általános/középiskolai ballagásra kapott, vagy a nagyszülő ragaszkodott hozzá, hogy az ékszer márpedig halála után legyen a lány unokáé(aki a lányotok). Alapvetően nem hord a lányotok ékszereket, csak fülbevalót, de abból csak bizsut, meg rozsdamentes acélt, az ilyeneket, hogy arany nyaklánc, otthon tartja egy dobozban. Néha random felveszi, stb. Olyankor elvárjátok, hogy szóljon róla, ha mégis felvette, nála van? Egyáltalán szoktatok olyat csinálni, hogy a tudta nélkül, a távollétében lecsekkoljátok, hogy a "helyén" van-e az adott ékszer? Ha nincs ott akkor van számonkérés, hogy miért nincs ott?
jan. 21. 00:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha már önálló, felnőtt ember, amit kapott, az övé, ő rendelkezik vele.

Ha pedig még nem az, nyilván nem engedem, hogy elajándékozza, eladja. Ha viselni akarja, áldásom rá.

jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A lányé az ékszer, nem? Akkor miért kellene ellenőrizgetni, hogy mikor használja? Vagy miért kellene erről neki beszámolni? A leírásodból úgy tűnik, felnőtt lányról van szó.

Kérdező, tőled is elvárja valaki, hogy közöld, ha használni szeretnéd a saját tulajdonod?

Nem is értem a kérdést.

jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Most tulajdonképpen önigazolást keresel, hogy turkáshass a holmijai közt?
jan. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom előttem szólóval egyetértek, és azt hiszem, 3-as válaszoló rátapintott a lényegre.

Szomorú, hogy ilyen szülők is vannak.

Szégyelld magad, kérdező!

jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#1 Nem eladja/elajándékozza, hanem random időnként viseli. Akár hétköznapokban is, amikor nincs semmi különleges alkalom.
jan. 21. 00:33
 6/22 A kérdező kommentje:
#3 Nem én turkálok... AZ én holmijaim között van turkálás. :)
jan. 21. 00:35
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező - netán valami protokollékszerekről van szó, amelyek viselését hivatalos illemkódex határozza meg a családban?


Nooormális, kérem?

jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te vagy a lány. Hát részvétem, nekem is így teletek a fiatal éveim, ezért is kérdeztem rá.

#3

jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem várjuk el. A saját tulajdonával ő rendelkezik. Ha megkérdez róla, hogy szerintük felvegye el ide vagy oda akkor elmondjuk a véleményünket, de azt gondolom neki kell meghoznia a döntést. Mi bízunk a gyermekünkbe, a helyén van az esze szerencsére.
jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ne hagyja el.
jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!