Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha pénzt utalok anyámnak,...

Ha pénzt utalok anyámnak, akkor mekkora összeg felett kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

Vagy adómentesen átadhatok neki milliókat is?


A lakásának a törlesztőrészletébe szeretnék beszállni. Készpénzben nem tudom odaadni, mert külföldön élek. Átutalással segíteném, hogy kitudja fizetni a tartozását.



jan. 22. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell bejelenteni.

Maximum annyit adhtasz, amennyi a számládon van.

jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

18%, ha ingatlannal kapcsolatos és ezt igazolni tudja, akkor 9 % az ajándékozási illeték


[link]

jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Egyenes ágon, így pl. szülő-gyerek közt az ajándékozás illetékmentes.
jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ingatlanra
jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Grizesteszta ***** válasza:
55%
Tartsd be a szabályokat, de légy praktikus! Ha ingatlant ajándékozol, az illetékmentes valóban, ahogyan itt fentebb írták. De ha pénzt ajándékozol, az illeték köteles emlékeim szerint még szülő -gyerek között is. Ezért Te nem ajándékba adod a pénzt, hanem kölcsön és ő majd megadja neked.... Tehát utalj amennyit akarsz , akár a számlájára, akár a hitelszámlára, a kutya nem fogja megkérdezni, hogy ki-miért utalt.... de ha valaki mégis megkérdezné, akkor ti ketten írtok egy A4-es papírra egy hitelszerződést, visszadátumozva az utalásod elé azzal, hogy Te kölcsönadsz neki x Ft-ot 2030.01.01-es visszafizetéssel, családi kölcsönként. De én még nem láttam még ilyen papírt, mert soha, senki nem kérdezi meg, hogy miért Kovács Gizi számlájáról megy a pénz a hitelszámlára, ami Kovács Józsefné nevén fut egyébként. A bank örül, hogy megy és nem vizsgálja a körülményeket. :)
jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Akkor idezem a NAV-ot:


“ Mikor nem kell ajándékozási illetéket fizetni?


Az egyenes ági rokonok – beleértve az örökbefogadást is –, testvérek vagy házastársak, bejegyzett élettársak közötti ajándékozás illetékmentes.”

[link]


#3

jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell bejelentni sehova, viszont számíts rá, hogy a bank jókora kezelési költséget számíthat fel.
jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 ezt bankja és ÁSZF-je válogatja.

Én 7 éve az Ersze banktól utaltam 4 milliót, de csak 6.000,- Ft volt.

Meg is lepődtem, azt hittem lesz vagy 40.000,- Ft

jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen utalsz pl. Revolut-tal.
jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Én kaptam 5-6-8 milliót apámtól. Nem jelentettem be, és nem is kérdezte soha senki, hogy az milyen pénz.
jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!