Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek szülőként ha a...

Mit tennétek szülőként ha a gyerekek egy nap elkezdenek bűnözni, mert nem talál munkát?

Figyelt kérdés
lopás, csalás, rablás, drog kereskedelemre gondoltam, mint bűncselekmény

jan. 23. 03:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*gyereketek
jan. 23. 03:04
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Pályaválasztási tanácsadóhoz és pszichológushoz vinném.
jan. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Kiraknám.
jan. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen jön rá a szülő az ilyesmire.

Én is kifejezetten rendes családból vagyok, de belemerültem ebbe-abba.

Az ilyen lopás stb primitív dolgok nem érdekeltek soha.

De voltak ilyen félmillás behúzások, meg biznisz ezzel azzal régebben.

Nagyon kevés dologról tudtak szülők.

Barátaim is csináltak sokmindent, nem soknak tudnak szülei a dolgairól.

Egyedül egy csaj volt akit kiraktak otthonrol, de az nagyon drogozott meg kemény balhékat csináltak pár ismerősével. Mikor összetörte az apjának a 30 millás mercijét akkor rakták ki, adtak neki egy házat hogy lakjon ott és hagyja őket békén. Én jóba vagyok a szüleimmel, de ha kiderülne pár dolog lehet szívrohamot kapnának. Amúgy sokmindent nem tud csinálni a szülő az ilyesmi ellen szerintem.

jan. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Általában valami megoldás mindig van mint a bűnözés bár Magyarország nem éppen a lehetőségek országa

Az esetek egy részében sokan azért mennek börtönbe mert nincs hova menniük, nincs senkijük és semmilyük de ugye aki a legtöbb aki benn van a sitten az ugye nem véletlenül van ott ahol

Én kiküldeném a gyereket dolgozni segédmunkásnak 3 lapát sódert meg 1 lapát cementet a hülye is össze tud keverni, csinálná egy évig utána intéznék neki munkát külföldön (vannak kinn nyelvtudáshoz nem kötött munkák is), jobbbat nem tudok én sem

Az én időmben én örültem volna a legjobban ha annyi lehetőség lett volna mint ma kijutni külföldre munka téren csakhogy 20 akárhányéve még nem volt ilyen

Ott vagy volt pénzed és kimentél magadtól meg nyelvtudásod és akkor találták munkát vagy ismerettség útján jutottál ki de máshogy nem ment a dolog akkoriban

Emlékszem rá mert egy fillér nélkül itt álltam és senki nem segített, ma ez már teljesen tök egyszerűen megoldható

Ha a gyerek meg bűnöző beállítottságú, megjavulni és beilleszkedni nem képes és nem is akar akkor majd addig hűsöl amíg meg nem unja

jan. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Valami jele biztos elnne már előtte.
jan. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok.

Nem tudom a szülő pontosan mit észlel az ilyesmiből.

Én alapból nagyon kimaradós voltam 15-16 évesen is.

Szóval nem volt feltünő hogy kb soha nem voltam otthon, csak az hogy nem tudták miből van pénzem éppen. Emberileg ugyan olyan rendes voltam akkor is, mikor nem éppen olyan életet éltem mint egy mintapolgár. Meg azért van pár olyan barátom akinek a szülei semmit nem sejtenek a dolgairól, pedig keményen benne vannak sokmindenbe. De ha komolyabb dolgokba nem is merülnek bele olyan sokan, azért a kábszer fogyasztás pl sokkal elterjedtebb mint a szülők gondolnák. Szinte mindenki normális neveltetésből meg családi háttérből van a barátaim közül, mégis szoktak sokmindent fogyasztani legtöbben. Nem mondom, hogy ez a legnagyobb probléma de azt biztosra mondhatom, hogy a kábszer mostanába nagyon elterjedt még a 15-16 évesek közt is. 5 éve akikkel a városba bandáztunk a 90%-uk már szokott azért legalább alkalmanként fogyasztani és nem csak zöldet. És ez nem is rossz közegekbe történik, ott el se tudom képzelni mik mehetnek amúgy. 15 évesek dealerkednek meg rabolják ki egymást meg ilyesmi. Pár éve még mikor én voltam 16-17 max páran néha füveztek de nem az ment mint most. Ezek a dolgok nem a szülőkön múlnak már rég. Csak az, hogy esetleg nem süllyed le mélyre a neveltetésből adódóan az ember. Én se lettem megbízhatatlan, meg züllött csak olyan beállítottságú vagyok, hogy szeretek ügyeskedni. Az a baj befolyásolhatóak a fiatalok amúgy, könnyü belevinni őket ilyesmibe én azt látom. Én mindenkit óvaintettem akkor is mindentől, mikor csináltam. De sokan nem így voltak ezzel, minél több embert magukkal akartak rántani és sokaknál meg is lett az eredménye.

jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Segítenék neki munkát keresni.
jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek olyan családot ahol az édesanya beszállt a bizniszbe, ahelyett, hogy kirángatta volna ebből a közegből a gyerekét, döbbenetes.

Ugyanakkor ha a mérlegre helyezem, hogy szülők mikre képesek a gyerekükért. Egyetemi tanár írja a gyereke szakdolgozatát, eladósodnak egy életre csak legyen fedél a fejük fölött, szenvednek rossz kapcsolatokban csak egyben maradjanak családok.

jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Megkerdeznem miert teszi.


Van-e lelki baja es amiatt keres megoldast vagy penz problema miatt (ha szegenyek vagyunk), vagy nem talal munkat hosszu ideje, esetleg olyan helyzetbe kerult, peldaul hitel, hogy nem tudja fizetni vagy siman unalombol/szorakozasbol.

jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!