Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mit válasszak?...

Mit tegyek? Mit válasszak? Megerné?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: jelenleg anyukámmal külföldön dolgozunk.. jelenleg céges szálláson , egy közös szobába vagyunk.. én jelenleg 25 vagyok fiú. Lenne egy olyan lehetőség hogy a cég átvenne minket ( mivel jelenleg külsősök vagyunk) de ahoz ki kellene költözni privát lakásba... Na igen.. de azt tudni kelle hogy anyukám régen nagyon ivott,alkoholista volt ahol a vége mindig a pszichiátria volt... Már 8 éve tiszta.... Kimerjek vele költözni privát lakásba? Félek és rettegek hogy újra megbolondul... Mit tennétek?? ( Az nyilván hogy külön külön lakás nyilván nem megoldható )

jan. 25. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 8 év azért bizakodásra ad okot, bár igaz, egy alkoholista bármikor visszaeshet.

Ha van B terved arra az esetre, hogy visszaesik, akkor vágj bele!

jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Ha most, a céges szálláson nem iszik, miért inna a privát bérleményben?

Én teljesen megbíznék benne. A mostanihoz képest alig változna az életetek és anyukád 8 éve folyamatosan bizonyítja, hogy erősebb az italnál.

jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Igen, merj belevágni. Anyukádnak nem azon fog múlni az alkohofogyasztása, hogy jobb lesz az életkörülményetek.
jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Egyelőre az előttem szólókkal értek egyet, de arra kíváncsi lennék, hogy miért gondolod, hogy a privát lakás bármiben is változtatna anyukád állapotán?

Ha esetleg kimaradt valami lényegi infó, akkor megírhatnád...

Esetleg az a problémád, hogy tudja, hogy a közös szállásról kivágnák, ha részegen hőzöngene, külön lakásban pedig ez nem lenne visszatartó erő?

Mert szerintem 8 év után már valami durvább dolognak kellene történni, hogy visszaessen, nem csak annyi, hogy már nem figyeli minden lépését a munkáltató, adhatnál neki egy esélyt szerintem is.

jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
En csak ahhoz a reszehez szolnek hozza, hogy 8 ev az remek, bar minel tobb ember felismerne, hogy alkoholista. Gondolkodas nelkul 3 eszembe is jut, akik tagadjak, es elutasitjak a segitseget, mert veluk nincs baj..szoval az hogy anyukad mar majd egy evtizede tiszta, az nagyon jo.
jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugy döntesz, hogy belevágsz, próbálj egy nagyon pici, olcsó lakást bérelni, amit viszonylag könnyű felmondani. Mar csak azért is, mert 25 évesen anyukáddal lakni nem igazán egy tartható dolog, akármilyen is. Ez sokáig igy nem maradhat.

De először is kérdezd meg magad, miert is akarod ezt. Miben jobb neked, ha átvesznek. Nem lehet-e, hogy a lakás berleti díján többet vesztesz, mint amennyivel emelkedne a béred? Vagy esetleg nem is nyersz rajta semmit. Meddig tervezel kint lenni? Ott akarsz letelepedni mindenáron? Vagy csak egy kis tőket gyűjtesz? Ha az utóbbi, akkor kb még mennyit kellene kint töltened? Ha sok-sok évet, akkor megerheti, hogy belevágj, de ha csak 1-2 évet, akkor lehet, hogy érdemesebb így kihúzni. Van Magyarországon ingatlanotok? Lenne hova hazajönni, ha minden kötél szakad?

jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!