Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van olyankor, ha a háziorvo...

Mi van olyankor, ha a háziorvos azt mondja, nem lehet magára hagyni az idős rokont, mert gyermek szintjén van már agyilag és nem lehet tudni, szedi-e a gyógyszereit, stb., viszont senki nem akarja magához venni a családból?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta, ha még egyszer elmegy hozzá, jelenteni fogja. Gondolom gyámhatóságnak. Anyu amikor ezt közölte a mamával, akkor ugyan belátta, hogy nem olyan már mint régen, de kijelentette, hogy ő nem megy otthonba és sanszos, hogy a gyerekeihez sem akarna költözni(már ha ők is akarnák). Mert ragaszkodik ahhoz a házhoz, ahol él, mert a fele az övé és fél hogy elveszíti, ha kiköltözik belőle, ami nyilván nem igaz, de nem lehet meggyőzni. Egyébként nem egyedül él, hanem a 80 éves élettársával, de egyik sem százas egészségileg nyilván.

Szóval ez ilyen patthelyzet. Mi történik, ha jelenti az orvos?(bár a mama most azt mondta, akkor nem megy ehhez az orvoshoz többet és probléma megoldva).


jan. 26. 09:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen otthont kell nekik keresni. A háziorvossal beszéljétek meg, hogy mi a menete, milyen lehetőségek vannak. Főleg így, hogy ők nem akarnak menni.

Nyilván az orvos tudja, hiszen ő mondta azt is, hogy egyedül nem maradhatnak.

jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Oké, de akarata ellenére tudtommal nem lehet otthonba dugni. Ő úgy gondolja, még nincs azon a szinten. Persze, tudom, az alkoholisták is a végsőkig azt állítják magukról, hogy ők márpedig nem azok.

A 3 gyereke lemondana az örökségről is, ami a lakott házon kívül egy 42 nm-es lakás a városban, csak ne nekik kelljen összeköltözni vele. Sosem volt könnyű természet, de mostanra még nehezebb.

A kötelező szülőtartáshoz ez is hozzátartozik egyébként, vagy az csak az anyagiakra vonatkozik?

jan. 26. 09:27
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem köteles magához venni a rokonát.

Mit jelent az, hogy gyermeki szinten van agyilag? Elkezdett dementálódni?

Milyen gyógyszert nem szed? Pszichiátriait? Ön - és közveszélyes, a megítélésetek szerint? (Félő, hogy nem zárja el főzés után a gázt, például?)

Ha valami ilyesmi, úgy célszerű elkezdeni a gondnokság alá vételt, és máris nem ő dönti el, hogy akarja-e az intézetet vagy sem.

A ház másik fele kié? A gyerekeié, akik megörökölték anno az apjuk után?

jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
90%

Meg kell állapíttatni, hogy már gyermeki szinten van. De ez könnyű, ha a doki is látja. Valakit kijelölnek gyámnak, pl. anyukádat, és majd ő be tudja otthonba tenni. A költségek eloszlanak a közeli családtagok között, meg ugye a nyugdíja is benne lesz.

Második opció pedig a bentlakásos gondozó felvétele.

jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
Jelentheti, de hacsak nem helyezik gyámság alá, akkor nem fog történni semmi, ha nem egyezik bele. Nyilván kimennek, elbeszélgetnek vele, megpróbálják meggyőzni, ilyesmi. Az, hogy nem szedi a gyógyszereit, nem jelent semmit az agyi működésére nézve, szíve joga. Nem olyan egyszerű gyámság alá helyezni valakit.
jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

3-as!

Én sem tudom konkrétan mire gondolhatott. Azt sem tudom milyen gyógyszereket szed, de mivel pszichiáterhez rendszeresen járt, így gondolom van neki erre is. Eltörte a múltkor a bokáját, meg lett mondva neki, hogy meddig ne mozogjon, kis idő elteltével már ment kapálni, persze hogy baj lett belőle. Leműtöttek valamit az arcáról, óvnia kellett volna a naptól, nem tette, nem is úgy gyógyult. Kivett a számlájáról 1 millió Ft-ot, aztán az élettársán kereste, holott a saját fiókjában volt. Ha kiteszi a lábát otthonról az öreg, akkor biztos kurvázni megy, holott szerencsétlen 80 éves és legtöbbször katétere van a prosztata problémái miatt. Ilyenkor zeng a ház, időnként egymásnak esnek, van hogy a rendőrséget kihívják egymásra, ilyesmi. Nincs tisztában már a világ dolgaival, sőt magával a pénzzel sem, hogy mi mennyit ér.

A ház másik fele az élettársáé egyébként, a lakás meg csak a saját nevén van.

jan. 26. 09:55
 7/44 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan a háziorvos az aki tudna segíteni az otthonba helyezéssel.

Én is hasonló helyzetben vagyok, már be van a rokon "utalva" az otthonba, azaz már ma beköltözhetne, de a tüdőszűrőt és a székletvizsgálatot nem lehet megcsinálni, mert ő megsem akar bemenni.

Fogalmam sincs mi van ilyenkor. :(

jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Egyébként egyik rokonával sem lakik 1 településen, szóval elég ritkán van rá nézve, csak telefonon tartják a kapcsolatot úgy-ahogy. Úgy veszem észre, addig senki nem akar mozdulni, míg az élettársa ott van vele, "majd megoldják valahogy". Az élettársa egyébként szerintem tisztább fejjel gondolkodik még, bár anno a pszichiátrián jöttek össze, a mama a férje halála miatt volt ott, az öreg meg öngyilkossági kísérlet miatt.
jan. 26. 10:04
 9/44 Szolovjov ***** válasza:
87%
Az én nagyanyám is ilyen, demens már. Kiáll az utcára és várja haza a több mint 20 éve halott nagyfatert például. Öregotthonba kéne vinni, de nem akar odamenni.
jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Szegény. :(

Most egyébként én is elgondolkodtam, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, magamhoz venném-e anyámat. Ő is egyedül él, 68 éves és hiába van 4 gyereke, én vagyok hozzá a legközelebb és egyedül vagyok nő, szóval lehet elkezdek barátkozni a gondolattal.

Annyira borzasztó ez mindenkinek...

jan. 26. 10:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!