Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem írja fel a házi...

Miért nem írja fel a házi orvos a gyógyszereimet?

Figyelt kérdés
A házi orvosom nem írta fel a gyógyszereimet! Mi tévő legyek? Több gyógyszert is kell szedjek! Ezek közül a cukor gyógyszerem már reggel el fogyott. Az altatóm pedig még tegnap esete elfogyott. Mind két gyógyszer fontos lett volna. Az altaó azért kell, mert altató nélkül egy percet nem alszok. A cukorra szedett gyógyszer nélkül meg 20 fölé emelkedik a gyógyszerem. Voltam ma már személyesen is a házi orvosomnál. De nincs az EESZT-be. legutóbb egy hónapja, azaz 2023 december 1-én lett fel írva a gyógyszer. De akkor is csak egy havit, ilettve 30 napra írta fel a gyógyszereket. Azok most elfogytak! Segítség! Mi tévő legyek? Ha nem lesz az EESZT-be a gyógyszerek szinte biztos hogy megint kórházba kerülök!

jan. 2. 11:16
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De hogy nincsen semmi nyoma az EESZT-ben, ha orvos írta fel? Vagy neked erről nincs ellátási lapod, amin rajta van minden?
jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltál nála személyesen is miért nem kérdezted meg?
jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hívod fel az orvosodat és kérdezed meg tőle ? Lehet csak elfelejtette felírni.
jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Ezek szerint felírta, de csak 1 havi mennyiséget.

Jelezd neki, hogy baj van, de előtte azért ellenőrizd így van-e.

jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1-es, a házi orvos sohasem adott ambuláns lapot! És ellátási lapot sem kaptam soha! És ez idáig mindig felírta az EESZT-be a gyógyszereket. De most nem. Reggel 8 órakor már ott voltam, a házi orvosnál, és másdokként be is jutottam. De ennek ellenére 11 óra 15 perkor még mindig nem volt az EESZT-be felírva a gyógyszerek! Mivel van ügyfélkapus regisztrációm, igy az EESZT-be is bele látok! És azt láttam hogy 11 óra 15 perckor még nincs / nem volt felírva a gyógyszereim. Mi tévő legyek? És igen nincs ellátási lap sincs az EESZT-be. De az nem is szokot lenni soha. De a gyógyszerek azok fontosabbak mint az ellátási lap.
jan. 2. 11:26
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
A gyógyszertárban fogják látni,te nem látod.Jártam már így én is....
jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: tehát voltál a dokinál személyesen ma reggel? Miért nem adott normál nyomtatott receptet a kezedbe, ha ez ilyen sürgős? De oké, valamiért nem adott, hanem azt mondta... Mit mondott pontosan? Hogy felírja azonnal, ahogy kimész? Vagy lehet, ohgy csak a rendelési idő végén írnak fel minden aznapit a felhőbe? Nem tudom eesztben mikor kellene látszódnia, én soha nem nézegetem, de hívd fel a rendelőt, hogy akkor most felírta vagy sem. De ha van a közelben patika oda is beugorhatsz, lehet, ők már látják. Miért nem ír fel több havit egyszerre?
jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hívd fel őket és kérdezz rá, van, hogy az EESZT megbolondul és nem kegy fel hiába rakja fel, vagy elfelejtették.
jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy elfelejtette. Hivd fel es kerd meg.

Amugy meg en minden gyogyszerembol legalabb egy hettek az elfogyasa elott kerek ujat. Ezt javaslom neked is.

jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7-es személyesen voltam ma (2024.01.02.) reggel 8 órakor. A mai rendelési ideje délelőtt 8 - 12 óra között volt. 17 óra 47 perckor az EESZT-ben és az Egészségablak applikációban még nem volt fent! 8-as ma csak délig volt az orvosom, holnap meg csak délután lesz! 9-esnek. Csak havonta írhat fel! És mivel jelenleg közgyógyos vagyok. Igy csak havonta mindenből egy receptet lehet ki váltani. Az egy recept = 30 nappal! Még akkor is ha a december 31 napos volt. Szóval a közgyógy igazolvány miatt vannak gondok. Igy nem mindegyik gyógyszerből van tartalékom. Szinte nincs is tartalékom, a közgyógy miatt. Szóval havonta csak maximum 30 napra írhat fel egységesen közgyógyra az orvos!
jan. 2. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!