Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? El akarok menni...

Mit tegyek? El akarok menni tőlük, de nem tudok.

Figyelt kérdés

Gyűlölöm a szüleimet.Anyám olyanokat mondd nekem ,, egy rohadt terrorista vagy" és hasonlók. Apámhoz meg hozzáse lehet szólni, mert ha kérdezni vagy mondani szeretnék valamit akkor leüfölti a fejem, hogy milyen hülye vagyok.Állandóan csak veszekedek a szüleimmel, de nagyon rühellem mind a kettőjüket. Már nagyon elegem van belőlük.Mit csináljak?!

Gyerek vagyok, tehát még nem tudok elköltözni, barátaimmal nem tudom megbeszélni, mert nem igaz barátok, és nem tudnák igazán megérteni sem, mert sosem volt ilyen fajta gondjuk.A kamaszkorra nem tudom fogni, hogy utálom őket, mert már 8-9 évesen is így gondoltam.De a lényeg, hogy nem tudom mit kéne tennem, elkerülni már próbáltam őket, de ők csak azért is belém állnak, ha nem szólok is vissza akkor is.Ilyenkor csak elrohanok sírva.Érzékeny vagyok, ez tény és való, de szerintem nem normális, ha az ember le terroristázza a gyermekét.



jan. 27. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Miért lennél terrorista?
jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Ne veszekedj velük egész nap, próbálj meg szót fogadni és nem mindenért visszabeszélni, lehet akkor nem terroristáznak le.
jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Ahh az elkényeztetett kamaszok luxushisztijeinek legújabb epizódja. Aztán mit gyűlölet bennük ennyire? Te szófogadó, jó gyerek vagy, ugye? A barátaid is szarok, látom. Csak te vagy helikopter. Agyam elszáll…
jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Menj be az iskolapszichológushoz.
jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
már nem azért de lehet nálad van a gond...
jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nincsenek ,,luxushisztijeim".Nem műkörmös meg TikTokos idióta vagyok, hogy hosztizzek valami ruháért, vagy valami hülye márkás cipőért/táskáért.

A barátaimra senki se mondta, hogy szarok lennének, azt mondtam nem igaz barátok.Talán egy igaz barátom van, de neki nem tudom elmondani ezeket, mert az ilyen helyzetet nem tudja kezelni, mert neki igazán rendes szülei vannak és még csak hasonló helyzetben se volt még soha.


Lehet velem van baj, de senki se tökéletes.

jan. 27. 15:38
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha még nem vagy 18 éves meséld el mindezt a gyámhivatalnak, ők találnak rá megoldást.
jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy veled van a baj. Ha van is veled baj, akkor a szüleid szúrtak el valamit. Nem figyeltek oda rád, nem kommunikáltak rendesen, nem voltak türelmesek stb. Az nem megoldás, hogy szót fogadsz, és jó gyerek vagy ahogy itt mondják. Megoldás az lenne, ha a szüleid emberszámba vennének, és leülnének veled higgadtan beszélgetni. Ha erre nem képesek, akkor annyit tudsz tenni, hogy kerülöd a konfliktust, és csak annyit beszélsz velük, amennyit muszáj. Persze azt nem tudom, mire mondják, hogy terrorista vagy, biztos te sem vagy tökéletes, de szerintem súlyos eset az a kamasz, aki soha nem veszekszik a szüleivel.
jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért a gyereket bántja sok hozzászóló. Sajnos vannak olyan emberek, akik csak megcsinálni képesek a gyereket, beszélgetni vele már nem képesek. Ismerek egy kislányt, az anyja nem is akarta, képes olyan hangnemben beszélni erről a gyerek füle hallatára, hogy én szégyellem el magam. Aztán csodálkozik, ha a csemete felvesz egy csomó viselkedési zavart, meg magatartásbeli problémát. De sok szülőt ismerek, akik egyszerűen képtelen emberi hangon kommunikálni a gyerekkel, szinte az is baj, hogy létezik vagy a munkahelyi flusztrációjukat vezetik le rajta.
jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
#9, sajnos sok ilyen van, de olvass a sorok között, itt nagy részben nem ez a helyzet. A válaszok, reakcióknál is látszik.
jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!