Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A válás, szakítás után tartósa...

A válás, szakítás után tartósan hazaköltöző felnőtt gyerek (esetleg már ő maga is szülő) szükségszerűen konfliktusba keveredik a szüleivel?

Figyelt kérdés
jan. 31. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én a kisfiammal anyuhoz költöztem haza, nem volt konfliktus.
jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem szükségszerű, ui. csak az érintett feleken múlik.


Ugyanakkor elég gyakori, mert

- egy felnőtt ember újra többé-kevésbé gyerekszerepbe kerül;

- más életstílusa, életfelfogása lehet, ami általában véve együttélésnél konfliktusokat okozhat;

- egyik vagy mindkét fél a felnőtt gyerek kudarcaként élheti meg a válást (ez végső soron igaz is), és az ebből eredő frusztrációját a másikra vetíti. Pl. a szülők a felnőtt gyereküket okolják a válásért, vagy éppen azért, mert egy ilyen személlyel kötött házasságot.

- ha nőről van szó, akkor az összes háztartási munkán össze lehet veszni: ki, hogyan főz, mos, takarít stb. Természetesen mindegyik fél azt képzeli, hogy csak úgy lehet jó, ahogyan ő csinálja. A gyereknevelésen meg pláne vérre menő csatát lehet vívni.

jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Csak, ha valaki nincs rendben. Ha mindenki rendben van, akkor nincs konflikt, max egyeztetés.
jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem elvált és 300 km-ről költözött vissza a családi házba a gyerekével aki akkor volt 4-5 éves. 2 hónapig voltak ott, ennyi idő alatt lett új munkahely és lakás is. Ennek már sok-sok éve.

Az a két hónap nem volt feszkós, csak ápolgatni kellett a lelkét a tesómnak. Ki se csomagolták a cuccaikat csak azt amit muszáj volt, minden más bedobozolva várt a garázsban.

Bátyám szakítás után költözött vissza (gyerek nem volt) és majdnem 10 évig ott is maradt mert félt az újabb csalódástól. Azóta már ő is külön él és van felesége, gyereke. Vele sem volt probléma, csak a szüleim nagyon unszolták hogy önállósodjon.

jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bátyám költözött vissza szakítás után, de nem érzékeltem emiatt komoly feszültséget. Dolgozott, tanult, aludt, nem sokat láttam. Pár évig nyalogatta a sebeit, aztán megismerkedett a későbbi feleségével és összeköltöztek. Egy dologban volt véleménykülönbség a szüleim és a bátyám között: a tesómnak van egy garzonja, amit akkor felújított, a barátnővel és a barátnő gyerekével lakást béreltek. Szakítás után a volt barátnőnek problémája akadt a lakhatással, a testvérem felajánlotta, hogy átmenetileg mehetnek az ő garzonjába. A szüleim kérték, hogy legyen lepapírozva közjegyző előtt a szívességi lakáshasználat, a bátyám kínosnak érezte, végül apám haszonélvezeti jogára hivatkozva lepapírozták.
jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én költöztem haza ideiglenesen a gyerekemmel, aki akkor volt 2 éves. Nem volt feszkó, megbeszéltük ki mit csinál, emellett persze próbáltunk nem zavarni. Nem tartott sokáig, 1 hétig voltunk anyuéknál.
jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én költöztem haza, és igen, krva szr volt. Onnantól kezdve, hiába volt keresetem, adtam a rezsibe stb. gyerekszerepbe toltak megint.


Értsd: elszámoltatás, mintha nem 27 lennék, hanem 7, de mindenért, hová megyek, kikkel találkozok, miért velük, időre érjek haza, stb.

Teljesen más a bioritmusom, más időpontban eszem, nem, fix időpont, attól nem lehet eltérni - mint gyerekkoromban, ha éhes vagy ha nem ekkor KELL enni és pont... étkezési zavar kimaxolva - megint ;)


1,5 hónap után leléptem az első albérletbe, amit találtam.

febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég költöztem haza a kisbabámmal (26 vagyok). 6 éve költöztem el egyébként. Anno minden egyes nap ment a veszekedés, anyukám direkt provokálta. Most velem igyekszik nem összeveszni, szerintem a baba miatt. Heti 1X szólalkozunk össze, inkább a baba miatt.

Eleinte voltak beszólásai, hogy mennie kell dolgozni, hogy legyen pelenka... Pedig fizetek csekkeket, bevásárlok, hiszen nem vagyok ingyenélő. Megkértem, hogy ne tegye, azóta leállt.


Imádja a kicsit, nagyon sokat vigyáz rá, ha megkérem. Részmunkaidőben fogok dolgozni nemsokára, Gyed kiegészítésként, ő kezdeményezte a dolgot, hogy amikor tud segít.

febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!