Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözhetek így otthonról?

Elköltözhetek így otthonról?

Figyelt kérdés

Kislány koromban nagyon jó volt a kapcsolatom anyukámmal, sok időt is töltöttünk együtt.. 7 éves voltam amikor a szüleim elváltak, apukámmal nem tartom a kapcsolatot.

Ahogy teltek az évek, ez egyre rosszabb lett, és mostmár nagyon elfajult a helyzet itthon.

Próbálok minnél kevesebb időt itt tölteni, mert anyukám egyszerűen csak kiabálni tud velem. Figyelek mindenre, segítek neki a háztartásban is, pakolok, takarítok, bevásárolok stb..

folyamatosan kiabál velem, a legapróbb dolgokért is, és már van hogy félek tőle, annyira megemeli a hangját.

Emellett szükségem lenne rá, mert a suli nagyon kimerít, nemsokára érettségizek is, és túl sok rajtam a teher.

Régebben is volt olyan, hogy lelkileg nem voltam jól, próbáltam vele megbeszélni, évekig könyörögtem hogy eljárhassak pszichológushoz, de ő ezt feleslegesnek tartotta.. Nem bírom már ezt így tovább.

Időközben lett egy párom, aki egy angyal, nagyon szeretem őt, passzolunk is, és már jó ideje együtt vagyunk.

20 percre lakik tőlünk, jó környéken. Nemrég leültem vele beszélgetni, és elmondtam hogy mi a helyzet itthon, és azt mondta, hogy tudja hogy még suliba járok, de ő nagyon örülne ha hozzá költöznék, és ez nekem is jobb lenne az itteni helyzet miatt..

Nyilván ez nem ilyen egyszerű, csomó mindent átbeszéltünk, háztartás, anyagiak stb, és úgy néz ki hogy működne a dolog.

Anyukám nagyon behálóz és korlátoz engem..

Betöltöttem már a 18-at, szerintetek mostmár megtehetem azt, hogy anyám elé állok, és közlöm vele hogy elköltözök?


jan. 31. 22:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elköltözhetsz.

De attól kezdve anyukád nem köteles eltartani, pénzzel támogatni. Miből lesz pénzed, a párod tart majd el, neki leszel kiszolgáltatva? Hány éves a pasid, hogy egyedül él? Tudod, az elején ígérnek mindent, de a második hónap után amikor rájönnek, hogy se a rezsibe, se a kajába, szórakotásba nem tudsz semmit beleadni, már nem leszel olyan szívesen látott.

febr. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Szép dolog a szerelem, de kenyeret nehéz venni belőle.

Mert oké, hogy elköltözöl, de azért gondolom anya tartson el továbbra is. A 20 éves párod gondolom nem tervez téged 100%ban eltartani, és ha még csak érettségizni fogsz, akkor aligha van munkahelyed és bevételed.

Gyakorlatilag ilyen feltételekkel azt várnád anyádtól, hogy fizessen utánad kb mindent, de ne is legyél ott, hogy segíts neki a mindennapokban.

Ráadásul az nem élet, ahogy más is írta, hogy egyik függőségi viszonyból a másikba szaladsz.

febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 NTBS ***** válasza:
88%
Persze, hogy elköltözhetsz. Csak van néhány gyakorlati nehézség.
febr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%
Várd meg míg leérettségizel aztán
febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
78%
aztán ha lesz munkád, hagyd ott anyádat. Nem fog hiányozni neked az a hisztis picsa.
febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%

"Időközben lett egy párom, aki egy angyal"


Na ez már itt rosszul hangzik. Az ilyen pasik szoktak éjfél után üveghintóból tökké változni - vagy ha mégsem, pár hónap után akkor is mondhatja, hogy nem akar tovább eltartani téged, netán lesz egy másik lány, akivel szintén passzolnak, és útban leszel a lakásában...

Na meg ahogy írod, tulajdonképpen nem a pasi hozta fel a témát, hanem te, őt csak kvázi kész helyzet elé állítottad - mert egy "angyal" pasi mi mást mondhat a könnyes szemmel az anyjára panaszkodó barátnőjének.

Ebből szoktak az olyan kérdések születni, hogy "Ide költözött a barátnőm, hónapok óta én tartom el, hogy tegyem ki a lakásból".

Nem jó ötlet.

febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
12%
Az anyukádon a nemi kielégületlenség összes tünete megjelent.Vedd rá, hogy kezdjen el nemi életet élni. Te meg költözz el.
febr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
A párom hozta fel az összeköltözést először, én nyilván nem kérném magamtól ilyesmire
febr. 1. 07:58
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

És mi a terved arra az esetre, ha fél év múlva azt mondja, bocsi, ez mégsem megy?


Nem vagy tisztában a való élettel, ha te ebbe bele akarsz menni.

febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%
Pinvicki! Nem gondolhatja komolyan, hogy a lány az anyja szexuális életével fog foglalkozni!
febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!