Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nappali egyetem mellett hogy...

Nappali egyetem mellett hogy tudnék szerintetek segíteni a végstádiumú rákbeteg édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim, csak rám számíthat, de nem engedi, hogy segítsem. Azt mondta tanuljak, hogy mielőbb végezzek. De albérletben lakom, s csak hétvégén látom. Gondolkodtam passzív féléven is, de azt mondta, szó se lehet róla. Nekem akar jót, tudom. De én ezt így nem bírom, mindenem neki köszönhetem, a szemem fénye, egy angyal. Gondolkodtam h megölöm magam, csak közben álmaim egyetemére járhatok, amit szívesej csinálnék a jövőben, és anyukámnak mindenképp az a vágya, h bennem éljen tovább, s végezzek az egyetemmel.

#baj #dilemma #Márnemmegy
febr. 5. 15:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam h megölöm magam.""

Kérj segítséget, mert neked is szükséged van rá.

febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
42%
Most neki akarsz jót vagy magadnak?
febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
2: Neki. Természetesen. De ő szeretné azt, h a saját dolgaimmal foglalkozzak, ez a kérése.
febr. 5. 16:09
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

#3: ha neki akarsz segíteni, miért nem tartod tiszteletben, amit kér? Vagy az segít rajta, ha öngyilkos leszel?


Van elég baja, és Te plusz terhet teszel rá.

febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem csinálj most egy lazább félévet, kevesebb tárggyal. Biztos van tárgy, amire nem épül jövőre semmi.


És persze, értem a dilemmádat. Gondolj arra, hogy anyud azért tett annyi mindent érted, hogy előre juthass: tanulhass, megszerezhesd a hivatást amit szeretsz. Áldozatokat hozott ezért. És még mindig ezt szeretné.


Egy passzív félév nem törné derékba a karriered, de szerintem néhány tárgyat hagyni ki és halasztani csak jó kompromisszum.

febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
90%
Szia! Próbáld meg úgy csinálni a tantárgy felvételed, hogy 2-3 napra osztod be az óráidat vagy kérdezd meg, hogy van-e kedvezményes tanulmányi időbeosztásra lehetőség és akkor nem kötelező minden órára bejárnod.Eröt és kitartást kívánok Neked. Anyukádnak meg jobbulást. Beszélj vagy írj a sulid HIKjének segíteni fognak.
febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
86%
"Gondolkodtam, hogy megölöm magam". Hogy mi van??? Ez pontosan mitől is lenne jó neked?
febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
Ha megölöd magad az szerinted milyenné teszi anyukád életének utolsó szakaszát? Önző gondolat
febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Főleg 5-ös és 6-os.
febr. 5. 16:32
 10/33 anonim válasza:
72%
Semmilyen egyetem nem pótolja az együtt töltött pillanatokat. Ha nem is tud róla én halasztanék és beszélnék erről valakivel a tanulmányi osztályon. Nem kell egyedül küzdj. Félévet utólag is kihagyhatsz mert nem úgy néz ki tudnál teljesíteni. Beszélj a tanulmányi osztállyal mik a lehetosegeid és esetleg anyukáddal.
febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!