Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted van értelme kíméletb...

Szerinted van értelme kíméletből nem megmondani valakinek, hogy rákbeteg?

Figyelt kérdés

Nagyon idős nagypapáról van szó és nem tudják még az orvosok milyen kezelést alkalmazzanak ( a műtét akár rendkívül veszélyes is lehet). A szövettan eredmény sajnos rossz lett, de amíg az orvosok tanácskoznak talán jobb lenne nem megtudnia (én úgy gondolom maximum eddig lehet húzni, halasztani... végül is joga van tudni). Amúgy ő velünk él.

Van egy másik rokonunk, aki terhessége elején jár és nagyon jó a kapcsolata az időssel és mi is heti többször beszélünk telefonon, jó a viszonyunk, de a szülei azt akarják ne tudja meg a rossz hírt (a baba miatt), de mégis hogyan lehet titkolózni? Ha kerek-perec rákérdez a szövettanra mit mondjak neki? Szerintem nem jó ez így. Mit tennél ebben a szituációban?


2013. nov. 30. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nagyon nem fair

Azt hiszem manapság ezt mr nem is lehet megtenni, pedig regen gyakran alkalmazták, nem csak időseknél.


A várandős rokonnak is jobb ha most tudja meg, mintha a hazugságra rájön, vagy az esetleg kezelésekkel szembesül, vagy azzal, hogy elmegy közülünk...

Jobb ha lelkileg rákészül, mint ha váratlanul éri


De ez csak az én véleményem

2013. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kímélet, hanem konfliktuskerülés és egyben ostobaság is. Végső soron az embernek nagy ajándék, ha tudja mikor fog meghalni, mert van ideje felkészülni és a szerettei is elbúcsúzhatnak, és mindenki meghal előbb-utóbb, ezen senki enm változtathat, akármilyen mélyre is próbálja dugni a fejét a homokba.
2013. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Joga van megtudni, hogy beteg. Undorító dolog lenne hiú reményeket kelteni benne, majd közölni, hogy mégis baj van és kemóra vagy egyébre kell mennie.
2013. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az értelme tiszta, igenis van joga megtudni!


Hadd döntse el Ő maga, mit szeretne, adott esetben el tudjon búcsúzni attól, akitől szeretne...


Ha demens, akkor viszont jobb a mély csend... csak felzaklatnátok amiatt, amit fél óra múlva úgyis elfelejt...


A várandós családtag meg... ha a terhesség alatt meghal a bácsi, és váratlanul éri, sokkal nagyobb sokkhatás lesz, főleg ha megtudja, hogy rajta kívül mindenki tudott róla.


Ha én lennék az ő helyében, én szeretném tudni, és meggyűlölném azt, aki ezt - akár tapintatból - elhallgatta előlem.

2013. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám őszintén, hogy mi a helyzet, a nagypapának és a kismamának is. A kismama előbb-utóbb úgyis rájön, érzi a beszélgetésekból, a hangulatból, hogy valami nagyon nincsen rendben. Ilyen idős korban nagyon kockázatos a műtéti beavatkozás, lehet csak röviditené az életét. Habár nem tudom mennyire előrehaladott állapotban van a nagypapa.
2013. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha én lennék a beteg, akkor amennyiben rendezett, boldog családban élek, akkor tudni szeretném, mert azáltal, hogy szeretem a köröttem élőket, lehet tudat alatt magam is segíthetnék magamnak meggyógyulni, szóval több erőm lenne. A hirtelen halál, rosszullétek, vagy titokzatos vizsgálatok meg idegesítenének, arra nem tudnék felkészülni.

Persze ha semmi életkedvem, nincs kit szeretni, akkor nem szeretnék még egy betegségről is értesülni, mert még negatívabb lennék...


Szerintem ez azért egyénfüggő, hogy ki haogy viseli, de mindenkinek joga lenne tudni, ha már a dokik tudják a bajt...

Abban az esetben titkolnám el valaki elől, ha egyrészt semmi esély a gyógyulásra, és olyan az illető, hogy egy ilyen hírtől kiakad, nem elég erős együttélni a tudattal.

2013. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Joga van megtudni a betegnek, hogy mi a baja. Semmiképpen se halgassátok el előle.
2013. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Fix, hogy gyilkos hangulatba kerülnék, ha valaki elhallgatná előlem, hogy halálos beteg vagyok és lehet, hogy az menne el előbb, aki titkolózott.

Ez kegyetlenség, nem kímélet.

Joga van tudni, hogy lezárhassa az ügyeit, elrendezhessen amit csak lehet, elbúcsúzhasson még időben...

És az ő joga azt is eldönteni, hogy milyen kezelést alkalmazzanak. Az orvosok csak a lehetőségeket vázolhatják fel előtte, de a döntés a betegé.


A kismamának meg... ha normális a terhesség, nem lesz baja a hírtől. Főleg, ha finoman közlik, nem pedig úgy, hogy XY meg fog halni. Ha problémás a várandóssága vagy már volt vetélése, akkor lehet, hogy jobb a kritikus időszak leteltéig várni (ált. 12. hét).

2013. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám rákos volt, ezt tudtuk, de apámék mindenfélele hülyeséget mondtak nekünk kíméletből vagy nem tudom miből. A lényeg, hogy nem annyira látogattuk a mamámat, mint amennyire tettük volna, ha elmondják az igazat. Hiába kérdeztünk rá, hogy milyen súlyos az állapota, mindig tereltek, hogy a műtét jól sikerült, most a kemó majd rendbehozza, stb. Aztán egyre rosszabbul lett és amikor a hospice osztályra került már leesett, hogy apámék nem mondtak igazat. Mamámnak is a szebbik verziót adták be, sőt még azzal is nyaggatták, hogy a gyógyulása csak az ő felében dől el - persze.. Én nagyon haragszom rájuk ezért, ha tudom, hogy nagymamámnak már csak nagyon rövid ideje van hátra teljesen másképp állok a helyzethez. Így sokszor nem látogattam meg, mert hát jól sikerült a műtét, már csak fel kell épülnie. Szóval szerintem nincs értelme, ne titkolózzon senki, felháborító, hogy az ő életéről volt szó és az orvosok és a családtagok sem voltak őszinték vele. Joga lett volna tudni mi történik vele, de nem így történt.
2013. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* ..gyógyulása az ő fejében dől el.
2013. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!