Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem ra a szuleimet...

Hogyan vegyem ra a szuleimet hogy elengedjenek egy tavolabbi iskolaba?

Figyelt kérdés
(3+ora vonattal, de kolis lennek, es azt sem tudom hogy a kolit megengednek)

febr. 6. 13:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Látom, hogy a kérdés arra megy, hogy velünk vitazkozz..


Tudod, hogy kell meggyőzni másokat? Úgy, hogy érvekkel állsz elő. Hány érvet hoztál fel a másik iskola mellett?

febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

"En szemely szerint inkabb megolnem magam minthogy ebbe az iskolaba jarjak meg jo sokaig."


Ha csak így tudsz érvelni, akkor agyban sem vagy elég érett ahhoz, hogy a családodtól távol élj.

Szerintem normális választ írtam, és segítettem, amennyire anonim módon lehet, de mivel hozzátettem a személyes véleményemet, természetesen lehurrogtál, mint egy buta liba, mert a *véleményem* nem tetszett neked eléggé. Az pedig az ÉN véleményem, neked nincs beleszólásod - ha megengeded, kedves, hogy a szavaidat idézzem.


Ilyen takonypóc viselkedéssel én a büdös p****ba nem engednélek el sehova egyedül, látszik, hogy még gyerek vagy. Ha lenne bármi érettséged, akkor nem ide jönnél veszekedni, hanem már rég a szüleiddel beszéltél volna, nem itt huszárkodnál.

febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
11. Pont nem... De oke. Es vagy 3-4 oran at beszeltem es ERVELTEM az iskola mellett
febr. 7. 08:19
 14/30 A kérdező kommentje:
12. Senkit se erdekel a te velemenyed, nem a velemenyed kerdeztem. Es igen, vegre rajottel hogy kiskoru vagyok XDDD Nem kell nyavogni mert nem rolad szol most valami? Es te is eleg jo ember lehetsz hogy egy GYEREKROL igy XDDD + Nem azert kerdeztem, hogy “veszekedjek” , de latom neked ez mar most “veszekedes” mivel... nem erdekelt a te velemenyed? XD +++++ Csak annyit tudtal mondani hogy egy ongyilkos hajlamu gyerek nem erett szerinted.
febr. 7. 08:24
 15/30 anonim ***** válasza:
80%

Még mindig nem érted, hogy abban tudnánk neked segíteni, hogyan tudnád közvetíteni a Te szempontodat a szüleid felé, de nem írod le, miért lenne ott jobb?


Most mit vársz tőlünk, varázsszavakat?


És teljesen ok, ha valaki leírja a véleményét, mert lehet, hogy megérti a szüleid gondolkodását. Márpedig a meggyőzés alapja, hogy a másik szempontjait megértem.

febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

7-es ha ezzel érvelnél, "én-én-én", csak azt bizonyítanád, milyen rhadtul éretlen és gyerekes vagy.


Ezek nem érvek, csak odavágott mondatok, és természetesen nem engedném az ország másik végébe a 14 éves kamaszgyerekemet "kollégiumba".


Nem azért, mert kontrollmániás vagyok, hanem mert én vagyok érte a felelős 18 éves koráig és nem férne bele, hogy bármi gáz van 4 órát utazzak, és aggódjam szrrá magam egész úton.

febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ó, és az, hogy TE mit akarsz ebből a szempontból nem izgatna, mert egy 14-15 éves GYEREKnek fogalma sincsen az életről, mi történik, ha pl. baleset ér, de pl egy bankkártyát nem vehetsz át szülői aláírás nélkül, mert nem vagy 18 és még sorolhatnám.


Te el akarsz szakadni anyuéktól, ez a része normális, de így ebben a formában nem az.


Ott lesz az egyetem, felnőtt vagy, oda mehetsz, ahová akarsz, intézheted magadnak az ügyeidet, mert elmúltál 18.

Tiniként jogilag mindenhez a gondviselőd beleegyezése szükséges.

febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
15.Nem az a lenyeg pont, es nem kerdeztem mas velemenyet mert pont nem erdekel
febr. 7. 10:11
 19/30 anonim ***** válasza:
71%

Ok, szóval továbbra sem írod le, miért váltanál.

Akkor Te nem is akarod, hogy segítsenek.


És tegyél továbbra is úgy, mintha nem értenéd, mit írok.


Téged arról nem lehet meggyőzni, hogy leírd a szempontjaidat, hogy lehessen segíteni, de a szüleid engedjenek el az ország másik felébe. Remélem, érted, mi a gond.

febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Kiskorú vagy. Ha a fejed tetejére állsz akkor sem mehetsz a szüleid engedélye nélkül másik iskolába.


A szüleidet neked kell meggyőzni. Bár ott olvasott válaszaidból látszik, hogy nem vagy az érvek mestere.


Biztos hogy felvennének/átvennének abba a távoli iskolába majd a kollégiumban? Ha ezt 100% akkor mehetsz a szüleidhez. Persze ennek az iskolának lesznek költségei amit például diákmunkával megketeshetsz. Ez lehet egy érv a szüleid felé.


Ha Te vagy az akit Pécsről nem engednek el Debrecenbe a barátja után akkor nincs semmi esélyed.

febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!