Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem ra a szuleimet...

Hogyan vegyem ra a szuleimet hogy elengedjenek egy tavolabbi iskolaba?

Figyelt kérdés
(3+ora vonattal, de kolis lennek, es azt sem tudom hogy a kolit megengednek)

febr. 6. 13:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Hozd fel nekik az ötleteidet, mutasd be, hogy miért szeretnél elmenni abba az iskolába. Ha ilyen specifikusan tudod, hogy abba a messzi iskolába szeretnél menni kifejezetten, akkor biztosan van indokod. Ezeket mondd el, és vázold fel, hogy ezeknek a szempontoknak megfelelő iskolák miért nincsenek a környéketeken. Például felteszem, nem azért akarsz oda menni, mert franciát tanítanak, miközben félórás bejárásra van egy másik középiskola, ahol szintén tanítanak franciát.

(Ha esetleg barátnőt szeretnél követni, azt felejtsd is el, biztosan nem mozgatja meg őket. Egy kollégiumot fizetni kell, és azt a pénzt nem te fogod letenni az asztalra, ergo érdemes nyomósabb okkal előállni.)

Nézz utána alaposan a kollégiumi körülményeknek, olvass a véleményekről, az iskolai oktatásáról, stb.

De hát az is fontos persze, hogy hány éves vagy, a 15 éves lányomat mondjuk én nem engedném el olyan messzire kollégiumba.

febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy pont azért döntöttek a szüleid a közelebbi iskola mellett, hogy ne kelljen kollégiumba menned, erre nem gondoltál?

A 3 óra vonatozás nem lenne reális választás heti szinten és annak is ktg-e lenne.

Lehet, hogy inkább az önállósodás kezdete indult be nálad és szeretnél elszakadni már a családtól?

Előttem szóló már ecsetelte a kollégiumi ktg.-et és arról nem beszélve, hogy a tanulás sem elég hatékony, mert nagyon kell alkalmazkodni.

Örülj inkább, hogy közeli iskolába járhatsz és nem kell kollégiumba menned, hanem otthon élhetsz.

Mindenképpen beszélj a szüleiddel, ők pontosan meg tudják mondani, hogy miért a közelebbit választották Neked.

febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kommentelők!

Tartsátok tiszteletben mások véleményét és nem kell bírót játszani és lepontozni, mert ez elég szánalmas viselkedés.

febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Én speciel semmilyen középiskolába nem mennék, ahol kollégistának kell lenni, főleg nem 3 órányira. Majd ráérsz egyetemen. Nincs az a középiskola, ami ezt megérné. Ne mondd, hogy ennél közelebb nem találtál élhető iskolát.
febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi alapján engem se tudtál meggyőzni, szóval a szüleidet nehéz lesz.
febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
2. Nem, nem ismered a helyzetemet. kicsit sem azert van.
febr. 7. 07:45
 7/30 A kérdező kommentje:
1. Oke. Nem engededd el a gyerekedet oda ahova akar menni mivel TE nem akarod hogy olyan messze legyen? Nem a te iskolad es a te eleted hanem az ove. 14+ evesek boven eltudjak donteni hogy hova akarnak menni es hogy miert lenne nekik sokkal jobb ott. En szemely szerint inkabb megolnem magam minthogy ebbe az iskolaba jarjak meg jo sokaig.
febr. 7. 07:47
 8/30 A kérdező kommentje:
3 💙
febr. 7. 07:48
 9/30 A kérdező kommentje:
4 nem. nincs kozelebb iskola. olyan amilyet EN akarok, nem erdekel hogy te hova mennel meg hova nem. ez az en eletem es ha csak a sajat helyzeted akarod elmondani akkor minnek valaszolsz?
febr. 7. 07:49
 10/30 A kérdező kommentje:
5 De te nem a szulom vagy ? Nem teged kell “meggyoznom”
febr. 7. 07:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!