Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennék, ha magamat...

Rossz ember lennék, ha magamat választom?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem. Gyerek korunkban nagyszüleim részéről (együtt éltünk) ő volt a kedvenc, nagyanyám kb mindent amit tudott elkövetett ellenem, pedig nem mondhatni hogy kifejezetten rossz lettem volna, csak utált, mert nem szerette apámat, meg mert én születtem másodikként, számára csak a bátyám létezett. Fizikailag nem voltam bántalmazva, de ezen kívül amit csak el lehet képzelni, szóval eléggé elszar.dott a gyerekkorom, és a korai felnőtt éveim is, kb most 32 évesen már úgy érzem túl vagyok rajta de... Anyám sose törődött velünk, vagyis csak minimálisan, mindig élte a saját életét. Önző típus. Bátyámmal nem jó a viszonyom, nagyon más emberek vagyunk.

Tervbe van, hogy egy 2-3 évre össze költözzek anyámmal anyagi megfontolásból, meg van más oka is de azt most nem írnám le. Viszont azt látom rajta, hogy egyre jobban leépül, dolgozik, de nem nagyon foglalkozik semmivel. Mármint régen se volt ez másképp, de most elég durván. És állandóan az van a fejemben, hogy én nem akarom elb.szni a maradék életemet is ennek a sz.r családnak, én nem fogom őt ápolgatni, mikor egész életében felelőtlen, nemtörődöm életet élt. Nem tudom hogy fogom tudni meg tenni, de szembe köpném magam, ha ezek után még majd ápolgatnám. Szeretnék egy kicsit én is élni most már. Rossz ember lennék emiatt?


febr. 11. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor NE költözz össze vele!
febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az önzés az, mikor másoktól azt követeled, hogy úgy éljenek, ahogy te helyesnek látod. Az nem önzés, ha úgy éled a saját életed, ahogy helyesnek látod."
febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy önző... Sz.rni rá, savanyodjon meg magában az, aki így bánt veled gyerekként! Hagyjuk már ezt az ápold, mert anno koton nélkül tudott szexelni mentalitást!
febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, szerintem az, hogy csinálsz két gyereket, akiket aztán csak nyűgként élsz meg, és odadobod a mentálisan labilis nagyszülőnek, te meg elmész messzire és éled a világod, az kimeríti az önzés fogalmát.
febr. 11. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2-es rád értette, hogy éld úgy az életed, ahogy az neked tetszik. :)
febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tervbe van véve." Kinek a tervébe van véve?

Ne kérj engedélyt ahhoz, hogy úgy élj, ahogy neked jó!

febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szülő akkor sem hibáztathatja a gyerekét, ha tényleg jó szülő volt, a gyerek mégis másképp tervezi élni az életét, mint amit elvárnak tőle. Az olyan szülő, aki úgy vár el áldozatot a gyerekétől, hogy ő maga soha nem volt képes meghozni azt a gyerekéért pedig semmit sem róhat fel ezért a gyerekének. Egyikünk sem kérte, hogy megszülessen. Ki így, ki úgy nevelkedett fel. Az viszont nem csak feltételezés, hogy amelyik szülő érzelmileg vagy emberileg tudott adni a gyerekének annyit, amennyi elvárható, azt a gyereket nem kell sem kérni, sem kényszeríteni semmivel, hogy törődjön a lehetőségeihez képest az idős szüleivel.

A gyerek, választása nem lévén, elfogadta sorsát, amit a szülei teremtettek. A szülőnek pedig el kell fogadnia a nevelésének és a gyermekéhez való hozzáállásának a következményeit. Olyan ez, mint a kertész munkája. Meglátszik a termésen, ha valaki munkát fordított rá, még akkor is, ha az időjárás nem mindig a legoptimálisabb.

febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd, csak egy életre megnyomorítanának. A múltbeli sérelmeken is csak 32 éves korodra tudtad túltenni magad, nem hiányzik, hogy még egyszer visszarántsanak.
febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Össze ne költözz vele 32 évesen. Éld az életedet függetlenül. Majd ők megoldják a saját életüket nélküled. Költözz olyan helyre, ahol a címedet se tudják. Biztos, hogy tönkretennéd az életedet ha most összeköltöznél vele. Ne tedd.
febr. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!