Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bírnak elválni a...

Miért nem bírnak elválni a szüleim, mikor jobb lenne mindkettejüknek külön?

Figyelt kérdés
Miért érzem tudat alatt csak azért is, hogy nekem bárminemű felelősségem van ebben a kérdésben? Sokszor mondta anyám azt, hogy örüljek, hogy nem válnak el, mert akkor elvált szülők gyereke lennék. Side note: az anyám szülei elváltak mikor kisgyerek volt, és ő rosszul élte meg. Most mit kezdjek én a helyzettel? Ne érdekeljen? Nagyon megkeserítette a testvéremmel a fiatal korunkat, hogy állandóan veszekedtek. Sokszor egymás fejéhez vágták, hogy beadják a válópert, semmi nem lett belőle soha. Most 50 körüliek. Lehet már leszarják?

febr. 14. 03:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg mindketten félnek a bizonytalanságtól, vagy megpróbálják megmagyarázni: "a gyerek akkor elvált szülők gyereke lenne" -> ebből nem tudom milyen hátrány származik, legalábbis ehhez társadalmi stigma nem kötődik...

A gyerek sokszor érzi magát hibásnak pedig nem kellene.

Minden nap törekedj arra, hogy a saját életedet építsd, tudj félretenni-gyűjtögetni és majd költözni.

febr. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért nem válnak el, mert anyagilag egyikük sem birna egyedül megélni
febr. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

"a gyerek akkor elvált szülők gyereke lenne" -> ebből nem tudom milyen hátrány származik"


Például az, hogy az anyuka - mert úgyis nála maradnának feltehetően a gyerekek - nem tudja eltartani őket, nem tud normális lakhatást és étkezést biztosítani.


Az én szüleim is elváltak, apám az onnantól kivonta magát, mi meg kb. nyomorogtunk az egyedülálló anyám fizetéséből, sokszor nem is ettünk mást egy hétig, csak vajas meleg szendvicset, mert nem volt kaja a hűtőben, nem volt miből. Télen lyukas csizmában jártam, ami beázott ( azt is csak kaptuk rokonokntól, kamaszlánylént elég borzasztó volt ósdi, csúnya cuccokban járni), és mivel drága volt fűteni, télen reggel sokszor arra ébredtünk, hogy már látszik a leheletünk.


És akkor anyámnak még szerencséje volt, mert a nagyszüleim vigyáztak ránk, míg 3 műszakban dolgozott.


Hát ezt átélve én is 10-szer meggondolnám, elválok-e, ha gyerekeim vannak.

febr. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Ezt úgy hívják se veled se nélküled kapcsolat.
febr. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha az egyik fél bántalmazó, akkor el kell gondolkodni az anyagi nehézségek vállalásán.

Egyébként az ilyen házaspárok azok, akik - fura módon - akkor se válnak el, ha a gyerekek már kirepültek, azelőtt "anyagiakkal történő magyarázattól kezdve" van minden, utána meg jön a "hát ha már eddig kibírtuk" blabla.

febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

50 évesen már nem válnak el, inkább kiidegelik egymást. Aztán egyik meghal és hirtelen hiányozni fog a másiknak.

Valszeg így nyugdíj elött már nem akarnak új életet kezdeni, pénzt és házat osztani. Az életszinvonaluk már soha nem lenne olyan, mint elötte.

febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont azért nem válnak el, mint mindenki más: nincs annyi pénzük.
febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel: egy válás mindkét fél számára komoly életszínvonalbeli visszaesést jelent. Ahol eddig is szerényen éltek, ott kb. anyagi csődöt.
febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi okokból valószínűleg. Egyik ismerősömék is úgy váltak el, hogy továbbra is együtt laknak, mert egyikük sem tudna egyedül megélni egy albérletben, vagy két külön lakást venni/fenntartani.
febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Megszoktak egymást, valószínűleg félnek a változástól. Az én szüleim is így áltak egymashoz, csak nálunk volt ital, meg verekedés is. Ahogy már korabbán írták, gyűjtögess és költözz el, ahogy csak tudsz. Építsd a saját életed!
febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!