Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tartanátok el a felsőok...

Meddig tartanátok el a felsőoktatásban részt vevő gyerekedet?

Figyelt kérdés
Arra az esetre gondolok, ha például több félévet csúszik már. Mennyi lenne nektek a "limit"? És akkor eltartanátok-e ha befejezett már egy egyetemet, de egy másikat akarja elkezdeni?
febr. 18. 18:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Amig a lanyom elvegezte a jogot, termeszetes, hogy tamogattuk mindenben, de o kozben neha dolgozott is az egyetemnek.
febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
74%
Remélem, nem gond, hogy válaszolok, mert megmondom őszintén, nekem nem lett gyerekem, de legfeljebb 26-27 éves koráig tartanám el úgy, hogy nem dolgozik semmit. Utána is segítenék neki anyagilag, ha nem jön ki a fizetéséből, csak szerintem a normális felnőtt életvitel része az, hogy az ember dolgozni jár, nem iskolába. És ennyi idősen már azért illik felnőni.
febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Miért csúszik több félévet? Ha önhibájából akkor biztos, hogy azt mondanám, hogy akkor irány a való világ, ha nem önhibájából akkor támogatnám továbbra is.
febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
79%

Nincs limit, addig támogatom, amíg igényli.


Sokan azért nem olyan szuperemberek, hogy egy teljes embert kívánó nappali képzés mellett még dolgozzanak is, ezt nem is fair elvárni.


A limitet inkább az összeg jelenti, mert sok mindenre azért nem futja a fizunkból :D

febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
A lányom több évet csúszott, közben idősotthonban dolgozott, segítettük, igazából még most is segítem, most például szemüveget csináltat és én fizetem. Toleráltam, hogy társadalmilag hasznos munkát végez.
febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, milyen képzés. Ha olyanról van szó, ahol az alapképzés nem elég a specifikáció megszerzéséhez, amivel a kiszemelt munkakört betölthetné, és kell még például 2 év az egyetemen, akkor nem akadékoskodnék.

Ha egy alapdiploma után már keresőképes lenne, de inkább rögtön valami teljesen más területen akarná újra kezdeni alapképzéssel, mert menet közben jött rá, hogy mégsem akarja, akkor már szabnék feltételeket, mert ha 3 év alatt nem derült ki számára, hogy mégsem ezzel akar foglalkozni, akkor nincs garancia arra, hogy nem fog egy harmadik, negyedik iskolába ugrani. Nekem meg nem fog menni 40 éves koráig eltartani, míg tanul, kvázi azért, hogy ne kelljen dolgozni. Ilyen esetben munkát kéne találnia és én kiegészíteném, de nem eltartanám őt.

febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem teljesen fekete-fehér nálam sem, ahogy többen írták előttem is.

Ha látnám rajta, hogy komoly tervei vannak, és nem csak időhúzásból "tanulgat", akkor támogatnám, míg igényli (és amíg tudom), akár több diploma alatt is, ha valamilyen okból nem tud mellette dolgozni.

Viszont ha mondjuk csak ímmel-ámmal járna a suliba, és közben állandóan bulizna, a vizsgákkal meg nem haladna, akkor egy idő után megelégelném, és vagy feltételhez kötném a támogatást, hogy komolyan vegye (pl. x idő alatt fejezze be, ne bukjon meg több vizsgán, de csússzon több félévet), vagy elküldeném részmunkaidőben dolgozni, mert a léhűtéshez, lődörgéshez nem asszisztálok.

febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudnám támogatni egyáltalán. Kollégiumba kéne mennie, és állami támogatásra kéne szorulnia.

Ezért sem vállaltam gyereket.

febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegy mi miatt csúszik. Ha nem a saját hanyagsága az ok, hanem betegség, magánéleti válság, bármi, ami inkább sajnálni mint szankcionálni való, akkor ameddig csak tudom, támogatnám.
febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha jól állok anyagilag, akkor nem problémáznék.
febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!