Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van erre jó megoldás? Anyukám...

Van erre jó megoldás? Anyukám nagyon szeret sütni, mostanában rendszeresen süt, ha megyünk hozzá. Ezzel az a baj, hogy gondom van a gluténnal és a tejjel. Néha nekem is sütött mentesen, de az egyszerűen élvezhetetlen volt.

Figyelt kérdés

Megkértem, hogyha fontos vagyok neki, legalább szóljon előre, hogy mit készít, hogy tudjak készülni magamnak valamivel, hogy ne szenvedjek annyira.

Most állítottak be a fiúk frissen sült sajtos pogácsával, amit a mama sütött.

Tudom szánalmas vagyok, de nem bírtam ki és ettem belőle.

Pedig mostanában még kenyérfélét sem ettem, mert diétázni próbálok.

Nem értem magamat, meg ezt a szitut sem, hogy miért zavar annyira. Hogy változtassak a hozzáállásomon?



#szeretethiány #Aki beteg az úgyjárt #A másik semmibevevése #Élelmiszer intolerancia
febr. 20. 17:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Eddig még egyszer sem szólt, hogy süt, vagy mit süt. :(
febr. 20. 17:35
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne egyél olyat, amitől rosszul vagy. Gondolom mami nem tart puskát a fejedhez.
febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre EGY megoldás van, mergtanulsz nemet mondani és nem enni abból, amit nem ehetsz.
febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Ja meg kérd meg a "fiúkat", ne hozzanak semmit haza
febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A 7 éves lányom meg tudja állni, hogy ne egyen az ünnepi tortából, mikor mindenki más eszik. Tudja, hogy a tej miatt rosszul lenne. Önuralom kérdése, a mamanak meg mondd meg, hogy ez alkalommal se ehettél a küldött finomságból. Ő is alkalmazkodik meg te is.
febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem szólt, mert valószínűleg hirtelen ötletből sütött. Benézett a hűtőbe, meglátta a kéthetes sajtot, jaj, nehogy tönkremenjen... és sütött pogácsát, amit az egész család jó étvággyal elfogyasztott.

Nem diétázhat az egész család azért, mert neked kellene...

Ne azt nézd, hogy mit nem ehetsz, hanem azt, hogy mennyi mindent ehetsz.

Legyen nálad mindig valami, amit szabad enned /pl zabszelet, amit te is süthetsz/, és szeretsz is, és elővehetsz/megehetsz, ha a többiek számodra tilalmasat esznek.

Egyébként mit csináltál volna, ha szól, hogy sajtos pogit fog sütni?

febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukad konkretan neked kuldi a sutit, egyedul elsz? Az persze bunkosag, ha tudja, hogy allergias vagy.

De ha a “fiukkal” elsz es mondjuk ok is kernenek a sutibol, akkor biza ki kell birnod. Azert, mert te erzekeny vagy, masok meg etkezhetnek hagyomanyos modon.

febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehát édesanyád megpróbált neked külön sütni, de az neked nem felelt meg.

Küld hát sima sütit, hiszen a mentes úgyse jött be, na meg nem is csak te létezel a családban, erre te belezabálsz abba, amiről tudod, hogy rosszul vagy tőle.

Mindez pedig anyukád hibája, akinek ráadásul gusztustalan érzelmi zsarolós, “ha fontos vagyok neked brühühü” szövegeket is lenyomsz, mert neked semmi sem elég jó.

Nem kicsit vagy hiszti- és drámakirálynő pár nyomoronc sütemény miatt.

febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ehetek semmi tejterméket. Párszor olyan rosszul lettem tőle, hogy már nem is kívánom. Ugyanez van még pár dologgal: hagyma, paprika, paradicsom, káposztafélék...

Pedig amúgy nagyon szerettem, pl. a párolt káposztát.

Megállom, nem eszek belőle, mert tudom, hogy rosszul lennék. Ettől függetlenül nem várom el, hogy más se egyen, sőt a családnak is el szoktam készíteni, mert ők is szeretik.

Szerintem egyszerűen ne egyél, ennyi. Attól ők még hadd élvezzék.

febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Igazatok van. Magamba szálok és megpróbálok önuralmat gyakorolni. Le a kalappal a 7 éves kislány előtt. Meg minden más ételintoleráns előtt, aki be tudja tartani, hogy kerüli a tiltott ételeket.


Igen, lehetne nálam ilyen esetekre pót kaja.


Nem nekem küldi anyukám a sütit/pogit. Csak így nehéz megállni.

febr. 20. 18:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!