Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van erre jó megoldás? Anyukám...

Van erre jó megoldás? Anyukám nagyon szeret sütni, mostanában rendszeresen süt, ha megyünk hozzá. Ezzel az a baj, hogy gondom van a gluténnal és a tejjel. Néha nekem is sütött mentesen, de az egyszerűen élvezhetetlen volt.

Figyelt kérdés

Megkértem, hogyha fontos vagyok neki, legalább szóljon előre, hogy mit készít, hogy tudjak készülni magamnak valamivel, hogy ne szenvedjek annyira.

Most állítottak be a fiúk frissen sült sajtos pogácsával, amit a mama sütött.

Tudom szánalmas vagyok, de nem bírtam ki és ettem belőle.

Pedig mostanában még kenyérfélét sem ettem, mert diétázni próbálok.

Nem értem magamat, meg ezt a szitut sem, hogy miért zavar annyira. Hogy változtassak a hozzáállásomon?



#szeretethiány #Aki beteg az úgyjárt #A másik semmibevevése #Élelmiszer intolerancia
febr. 20. 17:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséget. Mindenkit felpontoztam.
febr. 20. 18:06
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk anyám normális, és nem süt olyat, amire érzékenyek vagyunk. Ha mégis, akkor meg van annyi önuralmunk, hogy nem zabálunk bele.

Egyébként laktózmentesen elég jól lehet mindent csinálni, a gluténmentes egy rémálom. Olyat kell megtanulni csinálni, ami eleve nem tartalmaz glutént, hogy ne kelljen kiváltani gluténmentes alapanyaggal

febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Örülj neki, hogy anyukád süt a fiúknak! Neked kell diétáznod, nekik attól még rendesen/hagyományosan mindent kell enniük.

Szóval ne csak magadra gondolj, ha családod van, őket is táplálni kell.

Ha anyukád nem sütne, neked kellene sütni az ő számukra, úgy is hogy te nem ehetsz belőle.

Persze nehéz, de gyakorold az önfegyelem erényét!

febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ígérem, továbbra is igyekszem majd. Nem akarok dráma királynő lenni.
febr. 20. 18:42
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mivel az eredeti kérdés a többi válaszadónak köszönhetően kvázi megoldódott, így csak néhány tippet szeretnék adni, mivel én is glutén-és tejérzékeny vagyok. Sajnos mindig is édesszájú voltam, és miután kiderült, hogy nem bírom ezeket a dolgokat, nagyon sokáig keresgéltem, mire találtam olyan süteményeket, nasikat, amiket én is ehetek. Mert tényleg rossz úgy ülni az asztalnál, hogy mindenki más lelkesen eszik, te meg nem nyúlhatsz kb semmihez. Nem is húzom tovább a szót, jönnek az ajánlások.

Konkrét márkából nekem a Gullón termékek jöttek be, Lidl-ben lehet kapni őket, viszonylag olcsók, és glutén-és tejmentesek. Lidl-ben egyébként sok ilyen termék van, pudingok, túrópótló készítmények stb. Növényi tejből én legjobban a mandula-és a kókusztejet szeretem (Alpro gyártja), mert viszonylag semleges ízük van, és a legtöbb süteményt el lehet készíteni belőlük. Dr. Oetkernek van egy Creme Vega nevű tejfölt helyettesítő készítménye, az is egész tűrhető szerintem. Az abonett nem tudom ismerős-e neked, egészséges emberek közül is sokan fogyasztják, nagyon jó rágcsa, ha épp nem vagy annyira éhes, de enni szeretnél valamit + kenyérként, szendvics alapnak is jó.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Sütemény recepteket most így fejből nem tudok mondani, de ha érdekel, megkeresem azokat, amik nekem bejöttek és megírom őket. A többségükhöz nem kell nagy konyhatündérnek lenni, és gyorsan megvannak, cserébe finomak. Tudom milyen nehéz ez, de ha nagyon akarjuk, lehet találni alternatív megoldásokat, amivel még a különféle érzékenységek mellett is teljes értékű életet lehet élni.

febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy! Köszönöm a sok tippet! Persze, hogy érdekel a bevált receptjeid! :)

Nem is annyira az élelmiszeren, vagy az evésen van a hangsúly, hanem inkább a lelki hátterét nehéz elfogadni:

Nem ehetek a többiekkel, én más vagyok, ebből-abból is kimaradok. Tudom pesszimista hozzáállás, de biztosan átkonvertálható gyakorlással.

Te hogy oldod meg a munkahelyi vagy egyéb közös evéseket, főleg, ha folyton az intoleranciádról kérdezgetnek?

febr. 20. 19:12
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád alapból jól süt, ne lehúzd a mentes próbálkozásait, hanem biztasd, mert egyrészt gyakorlat teszi a mestert nála is, másrészt lehet, nem maga a süti volt rosszul elkészítve, hanem csak egyszerűen nem vagy hozzászokva, hogy más íze. Nos, igen, valljuk be, a hagyományoshoz képest nem túl jó, de meg lehet szokni simán és akkor te is nasizhatsz.

Amúgy le a kalappal, hogy tényleg elgondolkozol, ezen az oldalon ez nagyon ritka hozzáállás.

febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne nehéz megállni, hogyha valóban cölis lennél.

Ezt csak csendesen jegyzem meg.


Veled ellentétben én az vagyok, és eszem ágában nincs fél falatot sem enni egy sajtos pogácsából, mert tudom, hogy utána órákon át sírva fekszem a kanapén, olyan rosszul leszek tőle.

febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok, ha viszont valóban cölis vagy (manapság már a fene sem tudja, a sok divatoló között) akkor pedig nem értelek, neked nincsenek tüneteid, hogy "belekóstolsz" a sima süteménybe???


Vagy csak nem érdekel az egészséged? Mert ha panaszt nem okoz, a beleidet akkro is roncsolja.


Amúgy pedig anyukád vegyen speciális pl kelttésztákra való lisztkeveréket és ebból süssön. Én is abból készítem pl a pogácsát, sajtos rudat, és maximum állagban van különbség, ízben semmi.


Igen, morzsálódik, sőt, első bejglim konkrétan morzsáira esett :D, de ízre teljesen OK volt.

febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!