Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tapintatlanság lenne megkérdez...

Tapintatlanság lenne megkérdezni, hogy meddig lesznek nálam az unokáim?

Figyelt kérdés

A lányom egyedül neveli a 2 gyermekét, de volt egy 1,5 éves kapcsolata, aminek a párja egyik napról a másikra véget vetett. A lányom pedig úgy kiborult, hogy azóta nem képes ellátni a mindennapi teendőit. Dolgozni sem járt 2 hétig táppénzen volt, napokig fel sem kelt az ágyból. 2 napig óvodába sem vitte a gyerekeket, aztán felhívott, hogy vigyem már őket el, mert ő nem tudja elvinni őket. Nem főzött nekik napokig, a szennyes ruhák, a mosatlan edények felgyűlve, a padlón állt a szemét. Azt mondta neki élni sincs kedve, nincs energiája még takarítani is. Megcsináltam neki a házimunkát, főztem a gyerekeknek, ezt csináltuk 3-4 napig, aztán mondtam, hogy lehetnének pár napot nálam, úgy nekem is kényelmesebb lenne és ő is tudna pihenni. Mondta,hogy jól jönne neki ez a segítség. 4 nap után hazavittem őket, de nem sokat javult a helyzet,csak annyival, hogy a lányom már erőtt vett magán annyira hogy elmenjen bevásárolni és megcsinál egyszerűbb ételeket, mikrós, mirelit ételeket, szenvicseket. Így megint elvittem őket egy kicsit. A lányomnak már muszáj dolgoznia, de ha hazamegy ugyanúgy esik be az ágyba és nem nagyon csinál semmit, egy hajmosásra is 2 napig készült mire megcsinálta.

Én megértem őt, elhiszem, hogy nagy fájdalom érte. De lassan beszélni kellene a gyakorlati dolgokról is. Mikor és hogyan kellene felhoznom és rákérdeznem, hogy mikor fogja tudni rendesen ellátni a gyerekeket?


máj. 22. 10:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Most ezt komolyan kérdezed?


Ember, hát a gyerekei, vegyen erőt magán és lássa el öket. Az a tapintatlanság, hogy te neveled a gyerekeit, mert elhagyta egy pasi és bedepressziózott.


Nem megkérdezném finoman, hanem jelezném, hogy anya, gyerekei vannak, szedje már össze magát.

máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%
Egyedül 2 gyerekkel ráadásul ovisak, még ezután jön az iskola. Az nehéz nagyon. Sokat segítesz vele, amikor nálad vannak. Be kell osztani az időtöket.
máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
És mégis milyen választ vársz erre a kérdésre? Honnan tudná, mikor fogja tudni ellátni őket? Inkább azt kérdezd, mikor megy el pszichológushoz hogy el tudja újra látni őket, mert az nem normális, hogy te neveled a gyerekeit helyette.
máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
30%
Két k!rva nagy pofont adnék neki aztán egy nagy adag fagyit és két órát, hogy összeszedje magát.
máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
49%
hát, ha nem főzök, nálam nem gyűlik a mosatlan edény... nála hogyan? :D
máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem tapintatlanság.

Ezt kérdezném: Meddig maradnak, hogyan tervezzek? Lennének más programjaim, XY barátnővel, orvoshoz menni, stb. Tudnom kell, hogyan kérjek időpontot fogorvoshoz, fodrászhoz, bárhova.

Nehogy már ne merd megkérdezni.


Ő a tapintatlan, hogy magától nem mondja.


Mellesleg ismerkedjen, ne maradjon egyedül.


Arról nem beszélve, hogy az apának is joga van 2 hetente 2 napig elvinni a gyerekeket.

máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%
Komoly depressziónak tűnik. Orvosi segítségre lenne szüksége. Efelé terelgessed!
máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

Ne finomkodj vele, dörrenj rá, térítsd észre!

Másfél éves kapcsolatról van szó, nem is a gyerekei apjáról vagy évtizedes szerelemről...

Oké, elgyászolta a kapcsolatot, segítettél neki, kidepizhette magát, de van két gyereke, ha nem akarja, hogy gyámügy legyen a vége, akkor baromi gyorsan kapja össze magát. Az ovi előbb-utóbb jelezni fog, hogy valami nincs rendben a gyerekekkel.

máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%

Utolsóval értek egyet, ez lehet komolyabb pszichés gond! Beszélj vele, mérd fel az állapotát. Előtte is volt ilyen? Képes lenne magában kárt okozni? Lehet orvosi segítség is fog kelleni.

Aki szerint pofon kell és megrázni, az nagyon ostoba, mert ha nem vesszük észre, sajnos öngyilkosságig fajulhat….

máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
A gyerekekkel minden rendben van. Minden nap viszem-hozom őket, esznek rendesen, tiszta ruhát kapnak, fürdetem őket, az anyjukhoz is megyünk naponta, el vannak látva rendesen.
máj. 22. 11:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!