Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elfogadható, ha egy...

Mennyire elfogadható, ha egy 16 éves lány telefonját folyamatosan ellenőrzi az apja, és balhézik, ha a lány fiúkkal cseveg kulturáltan?

Figyelt kérdés

febr. 21. 17:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
#10 Nagyon okos vagy! Te már csak tudod, hogy 80 évvel ezelőtt egy faluban mit szóltak volna egy ha egy "megesett" lányt "szégyenben" hagy! Egy lány sem állt volna szóba vele, a környéken sem lett volna maradása, kiközösítették volna. Más dolog, hogy nem kellett volna szexelni...
febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

"mit szóltak volna egy ha egy "megesett" lányt "szégyenben" hagy!"

És ahhoz mit szóltak, hogy "szegény lány" lefeküdt valakivel, aki még nem is volt a férje? Ha annyira számított volna, hogy mit szólnak, akkor ezzel kapcsolatban is számított volna, úgyhogy eleve le se feküdtek volna egymással.


"Egy lány sem állt volna szóba vele, a környéken sem lett volna maradása, kiközösítették volna."

Ha lett volna benne egy csepp becsület, akkor el is fogadta volna ezt szó nélkül, mert tudta volna, hogy meg is érdemelte volna. De akár el is költözhetett volna a faluból.


"Más dolog, hogy nem kellett volna szexelni..."

Nem, nem más dolog, nagyon is összefügg a kettő: a szex meg a besikerült gyerek. Akivel nem akarjuk még véletlenül se, hogy összejöjjön, azzal nem fekszünk le még ma sem, hiszen még ma sem létezik százszázalékos módszer a megelőzésre, csak a "no sex", nem hogy nyolcvan évvel ezelőtt...

febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyeske: Nem tudom kibírni, mert nem válaszol a lány, holott nagyon tetszik!
febr. 21. 20:58
 14/22 anonim ***** válasza:
15%

Ne itélkezzél körülmények ismerete nélkül, olyan magabiztosan. !

Háború volt, senki sem tudta lesz-e neki holnap.

Ez sok mindent megmagyaráz, legalábbis annak akiben van némi empátia.

febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Nem tudom kibírni, mert nem válaszol a lány, holott nagyon tetszik!"

És akkor most mit fogsz csinálni annak érdekében, hogy neked jó legyen? Kiszúrsz vele azzal, hogy összeugrasztod az apjával?

febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%
#13 Na ezt elnéztem! De akkor te is bírd ki: majd válaszol, ha tiszta lesz a levegő.
febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem találták meg a szülők a privát szféra és a féltés közti létet.

Javaslom, szerezzetek egy másik telefont, az legyen apunak bemutatva.

febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"szerezzetek egy másik telefont, az legyen apunak bemutatva"

Nem az az érdeke egy 16 évesnek, hogy rendszerszerű hazudozásra rendezze be az életét!

febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Csaxólok, hogy az ilyesmi elég olcsó lekoptató szöveg is lehet. Hívd el randira élőben, ha arra is csak hebeg-habog meg majd visszatérünk rá stb, akkor kamuzik és nem érdekled. Hidd el, a testbeszédből simán leszűrhető, hogy tényleg egy elnyomott valaki otthon vagy csak nem tud egyenesen nemet mondani. Ha meg nincs is lehetőséged vele élőben találkozni és elhívni, akkor hagyd a francba, 16 évesen nem egy chat ablakba kell szerelmesnek lenni “távkapcsolat” címén.


Amúgy meg tudom, hogy itt a gyakorin halálos bűn kimondani, de bizony van az a helyzet, amikor teljesen jogosan ellenőrizgeti a szülő ennyi idősen, mert a kedves csemete rászolgált. Nyilván nem azzal, hogy 16 évesen érdeklik a fiúk/lányok, ami teljesen normális, hanem pl folyamatos hazudozással (nem, ennyi idősen a mencike akarok lenni a haverok előtt, szóval anyámat palira veszem az nem csakis kizárólag a szülők hibája lehet), neadjisten drogozással, rendőrségi ügyekkel és hasonlókkal.

febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

8-as! Nem azt írtam, hogy ez a lány kivívta, hanem azt, hogy helyzet függő.

Akkor pontosítok, mit akartam. Alap esetben ezt túlzásnak tartom. Nem normális dolog.

De ha a lányom mindig balhés lenne és rossz dolgokba keveredne, akkor valószínű, menne az ellenőrzés. De normál esetben nem.

febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!