Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendéglátósok, szerintetek...

Vendéglátósok, szerintetek elfogadható dolog hogy a régi pincérek folyamatosan csicskáztatják az új kollégákat?

Figyelt kérdés

Éttermekben ez teljesen normális dolog hogy azok a felszolgálók akik régen dolgoznak egy helyen, akkor folyamatosan csicskáztathatják és kritizálhatják az újonnan jött kollégák munkáját? Még akkor is ha az új kolléga tapasztalt ebben a szakmában?


Jelenleg 1 hónapja dolgozok egy új étteremben, és úgy érzem hogy a régebbi felszolgálók folyamatosan parancsolgatnak hogy csináljam ezt, azt, amazt stb…


Ilyen esetben érdemes más éttermet keresni? Itt jelenleg jó a fizetésem, de sajnos eléggé toxikusnak érzem a jelenlegi csapatot, a legtöbb kollégáim egóisták és nagyon beképzeltek.



2022. júl. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Megnézik vannak-e tökeid. Ha futsz: nincs. Ha maradsz: lehet minden lecsillapszik.


Ez a fszméregetés nagyon sok helyen meg van. Szerintem, ha 3-4 hónap alatt nem rendeződik magától a dolog, akkor menj el onnan nyugodtan. Nem kell, hogy más rajtad élvezkedjen.

2022. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az ilyet. Az új kollégákkal mindig kedvesek szoktunk lenni, segítjük a beilleszkedést nekik, hiszen egy csapat vagyunk, leszünk. Persze egy idő után el kell engedni a kezüket mert önállóan kell végezni a munkát de addig fél szemem mindig az új emberen van, ha valamit nem tud vagy rosszul csinálna. Természetesen csicskáztatás meg szivatás nincsen. Az ilyen munkahelyen amit leírsz, vagy kinöveszted a tökeidet és megküzdesz a régiekkel, vagy lelépsz, de ha felveszed a csicska szerepet, ott nem lesz életed. Minden hibát rád fognak kenni és kihasználnak ahol érnek.
2022. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg más területen is így megy. Engem is kóstolgattak újoncként segítés vagy legalább empátia helyett. Itt két választás van, vagy nagyobb g e c i leszel mint ők, vagy elmész egy másik helyre. Én utóbbit választottam, és nem bántam meg.
2022. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Csicskáztatni csak azt lehet, aki hagyja magát.
2022. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!