Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus , kontrollmániás...

Nárcisztikus , kontrollmániás , idegbeteg apukám?

Figyelt kérdés

Ti voltatok ilyen helyzetben ?


Szeretem apámat meg minden tud jófej lenni meg szokott normális lenni de van mikor elmegy az agya és amikor nem normális akkor annyira elnyom és annyira ő mondja meg hogy mit kell mikor és min csinálni hogy szinte parancsol és nem mondhatom azt hogy nem , sokmindent velem csináltat meg otthon amikhez nem sok kedvem van és nem csak rajtam kéne hogy múljon, ezt pedig olyan házi munkára erőltetésre gondolok hogy pl rendes szakember kéne hozzá , elmondja hogy kell azt a valamit megcsinálni és ha nem megy jól akkor lecsesz , vagy el kezd sértő dolgokat mondani

pedig 26 éves vagyok és tudom jól hogy ennek nem így kéne mennie , nehéz magamat rávenni hogy elköltözzek de nagyon meg szeretném már tenni.


Csak azért mert otthon lakok akkor úgy csinál mintha tőlem függene minden , ez idegesít.. ha nem lennék vagy ha nem vagyok akkor én érzem magam gázul hogy nem mi az hogy nem dolgozok úgy ahogy ő gondolja vagy valami ilyesmi..


(Lelkileg le vagyok rongálva otthon)


Állandóan az jár a fejembe hogy még én tennék rosszat ha külön mennék , mert akkor “nem lehet rám számítani” vagy mintha ha nem segítek otthon akkor én vagyok a genyó , amit a címnek adtam azzal pedig az a helyzet hogy sokszor van olyan nap hogy nem tudom mi fog történni és valamiféle rettegés vagy ha nem is inkább szorongás törne rám és nem akarok otthon lenni , nem akarok az idegeskedés közelében meg a leugatás közelében lenni úgy hogy semmit se csináltam.

Ha nem is én vagyok a probléma akkor kis dolgokból nagyot csinál és idegállapotba kerül , nincs önbizalmam se , nem merek hazahozni senkit se havert se barátnőt se senkit és semmi olyat amitől én jobban érezném magamat , állandóan inkább ha hazamegyek akkor szívesen elbújok a szobámba becsukom az ajtót és csak számítógépezek , de közbe ha meghallom hogy már megint megy valami hülyeség a háttérben akkor már attól is el megy a kedvem…


Azt érzem apán hogy túl tol mindent , nem érzem magamat jól a jelenlétében , az van bennem hogy tök gáz , néha igénytelen , ő megtehet bármit , ő sose takarít se semmi csak munkából hazatér azt övé a világ engem vagy anyukámat meg ugráltat ahogy kedve van , szinte akkor van nyugodtság ha be van tépve és semmihez sincs kedve na akkor nem csinál semmit.


Én eddig mindent megcsináltam , tűrtem mindent , nem lehetett nemet mondanom semmire , de most már besokalltam és lépni akarok.

Úgy érzem hogy lelki terrorban tart állandóan , üvölteni nagyon szeret…


Tudni akarom ti is életetek át ilyesmit és meddig tűrtétek , hogyan hagytátok ott az ilyen helyzetet ? Utána milyen volt ?


Úgy érzem attól félek csak hogy mikor előre szólok ha külön költözök akkor nem fogadja jól , menni fog a rosszindulatúság , ocsmányságok mondogatása , a lelkileg lepusztítás.



Én alapból őszinte , rendes , segítőkész vagyok , nem szoktam rosszat tenni másokkal , most nem is állszent vagyok de tényleg nem csináltam olyat amiért ilyen életet kéne hogy érdemeljek 26 évesen.



febr. 23. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én anyámmal voltam így. Nekem is nehéz volt, sok év kellett mire elkezdtem kiállni magamért. Az elején nekem még akkor is nehéz volt, mikor megszakítottam a kapcsolatot vele, mert a régi traumák kísértettek. De a legjobb döntés volt, amit meghoztam. Jó úgy élni, hogy valaki nem kritizál és bánt folyton oktalanul mindenért. Szerintem ne szólj előre a költözésről, hanem csak menj amikor tudsz, mert engem is kb 5 hónapig hátráltattak hogy ne tudjak elmenni otthonról. Lelki zsarolásra, büntudatkeltésre se reagálj, mert az az egyik nagy hiba, amit el tud követni az ember. Sok sikert! Megéri lépni mindenképp.
febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam, de én 18!! éves koromba léptem. ELmentem a megyeközpontba tanulni, közbe dolgoztam is, igaz szinte éheztem annyira kevés volt akkor a fizu + albérletet fizettem, de igyis jobb volt mint otthon. A szuleim segitettek valamennyit de nem szerettem kérni ,hogy ne legyen a fejemhez vágva -inkább magam szereztem meg.

Csak sajnos nem jó szakmát választottam, igy kimentem kulfoldre ezután, majd hazajöttem természetesen kulon lakom.

Nem értem miért nem költözöl el?

febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
14%
mar alig vartam az uj "narcisztikus, pszichopata, borderline" kerdeseket, ugy felfrissitenek minden alkalommal, kozben azt sem tudjak, hogy mi az a narcissztikus szemelyisegzavar meg a tobbi.
febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A társadalom kb. 80%-a ilyen helyzetben van.

Engem az lep meg, hogy még mindig rettenet sok az ilyen kérdés anonim módon és valós segítséget nagyon kevesen kérnek.

febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Mintha apámat mutatták volna be.


18/f

febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell sehogysem kezelni, el kell költözni, szakember segítségét kérni és megszakítani a kapcsolatot.


Nekem már 14 évesen sikerült belátni, hogy ez a viselkedés a szülőktől nem normális (egyik barátommal vagy unokatesómmal sem viselkedtek így, mint velem), 21 évesen leléptem.


Ha még ott élnék - már nem élnék, szerintem.

febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nevelőapám is ez a típus. anyám 27 éve tűri.

Én 18évesen leléptem, azóta minimális a kapcsolatom vele.


26évesen normális szülőnél sem laknék már, nem ilyennel

febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az az eset, amikor el kell költözni, bármi áron.

Inkább egy idegennel, bárhogy, albérletben, de akivel élsz, az normális legyen.


Be van tépve?És ő dirigál otthon, amikor semmit se csinál?

Anyád ezt miért tűri?

Olyan sok pénzt keres, hogy megéri ez?


Erre rá fog menni az egészségetek, az anyádé is.


26 évesen ezért lettél ilyen, mert lerombolta az önbizalmadat egy mérgező ember.

febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam hasonló helyzetben anyámmal. Én igazán fel se ismertem, hogy milyen, mert ravaszul elszigetelt más hatásoktól. Az én anyám is olyan volt, hogy sokáig el tudta játszani a megértő, barátságos szülőt, de időnként őrjöngött (szerintem elmekórtani eset volt). Rám telepedett, megpróbálta elhitetni velem, hogy a világ veszélyes, ezért ne nagyon kezdjek önállóan semmibe. Én úgy önállósodtam, hogy meghalt. Súlyos beteg volt, ami miatt meghalt, amikor én a húszas éveim elején jártam. Nem költöztem sehova, mert megörököltem a vagyonát. Természetesen meg tudok élni egyedül, ő ijesztgetett. Csak évekkel a halála után döbbentem rá, hogy miben voltam benne. Ugyanis profi manipulátor volt.
febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer komolyan leülnék vele beszélgetni, hogy lássa be, az ő idegei nem úgy működnek, ahogy egy normális embernél kellene, és vagy kezdjen el nyugtatót szedni, akár egy enyhével is el lehetne kezdeni (Valeriana relax - nem a rendes Valeriana, mert az altat), vagy menjen el pszichológushoz vagy idegorvoshoz, és ha ezekre nem hajlandó akkor elköltöznék otthonról. Ha van már pár milliód, vidéken saját önálló házat vehetsz, amit apránként felújítasz. Ez lenne a legjobb megoldás, külön tőle, fák, bokrok, állatok között. Én mindig is erre vágytam.
febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!