Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Mit tennétek a...

Mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Állandóan veszekedünk a szüleimmel, amit már nem bírok. Kisebb dolgokból is nagy veszekedések lesznek. És nem tagadom van mikor én vagyok a hibás. Nem tudom, hogy hogyan lehetne jobb. Elküldtük már egymást melegebb éghajlatra nem egyszer. A leggyakrabban azt vágják a fejemhez, hogy ha nem így vagy úgy csinálod, biztos, hogy nem fogsz megélni a nagyvilágban és amikor elmondom, hogy én ezzel nem értek eggyet, akkor jön az, hogy "egy felfuvalkodott hólyag vagy". Nem szeretnék veszekedni. Gondolkodtam már azon, hogy jobb lenne ha elköltöznék és így kicsit csillapodhatna a légkör, viszont alig találok a megyémben diákmunkát. Pesttől több, mint 200kmre vagyok, szóval még kevesebb esélyem lenne.


Mi lenne a tanácsotok? Nekem már az is jó lenne, ha nem veszekednénk ( Tegyük, hozzá, hogy pár éve nem veszekedtünk ennyit, viszont mostanában ez gyakori lett és szeretném ha úgy lenne mint régen).



febr. 23. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Úgy kell csinálni, hogy egyik füleden be, a másikon ki. Valószínűleg hasonló emberek vagytok abban az értelemben, hogy mindannyian azt akarjátok hogy a tietek legyen az utolsó szó. Úgyis azt csinálsz amit akarsz, hadd mondjanak amit akarnak. Engedd el a füled mellett.
febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?


Koleszba nem tudsz elmenni? Mert ha esetleg átjelentkeznél mondjuk egy másik helyre, ahol van melólehetõség is?

febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Lehetséges, hogy valami tőled teljesen független dolog nyomasztja a szüleidet, és ezért ingerlékenyebbek/türelmetlenebbek? Nem tudom, mennyi idős vagy pontosan, de gondolom már "benőtt a fejed lágya", így erről nyugodtan lehet beszélni, hogy amúgy tényleg veled van bajuk, vagy valami más van a háttérben...?

Egyébként meg: tuti nem rosszindulatból mondják, hogy "így vagy úgy nem fogsz megélni a nagyvilágban". Innen azt feltételezem, hogy ők még az a generáció lehet, akik biztosra mennek, nem mernek kockáztatni, ehhez képest te "rebellis" vagy, mert nem így gondolod. Más a felfogásod, más szellemiségben nevelkedtél már, más hatások értek, stb.

Tehát ha ezt megint a fejedhez vágják, érdemes lehet ezt megérteni emögött - de semmiképp se "leszólni" őket, hogy "szerinted meg nem", hanem normálisan annyit mondani, hogy viszont te így-úgy szeretnéd csinálni, megpróbálod, stb., de elfogadod, ha ők mást tennének a helyedben.

febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, míg el nem költöztem. Apám alapvetően normális ember de iszonyúan makacs. Amit a fejébe vesz, az úgy van, kész.


Na, és ezzel a mentalitásával - mert persze mindenki hülye - egy másodperc alatt képes úgy felcs.szni, hogy azt jó nézni.

Nem vagyok kiabálós, sőt, alapvetően nyugodt a természetem, inkább visszahúzódó, de ő fél pillanat alatt teljesen kihoz a sodromból.


Egyszerűen nem férünk meg egymás mellett - már külön élek, jelentősen javult a kapcsolat.

febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
85%
A probléma az, kedves kérdező, hogy mint minden fiatal felnőtt, kérlelhetetlen magabiztossággal tudsz mindenkinél jobban mindent. Erről nem tehetsz. Evolúciós sajátosság, ami valamikor a leválást volt hivatott segíteni. Viszont így, hogy tudsz erről, talán könnyebben engedsz el dolgokat.
febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor majd elköltözöl és làssàk, hogy helyt àllsz az életben. Jó lesz köztetek a viszony.
febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!