Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolja azt anyám,...

Miért gondolja azt anyám, hogy bármi köze van a szüzességemhez? 21L

Figyelt kérdés

Alapból szeret belepofázni mindenbe, csak többnyire leszrom, elég messze van az egyetemi koli, hogy csak havi 1 hétvégén viseljem el a kreténségeit személyesen.

Viszont elkövettem egy hibát, hazamentem. Otthon a szekrényembe volt a fürdőruhám, amire szükségem volt, mert ebben a félévben tesiként az úszást vettem fel. Anyám meg meglátta, megkérdezte, hogy mégis minek az nekem februárban. Mondom tesire kell, a pélóm se gondolta, hogy ebbű' baj lesz. Ő meg rendesen lehülyézett, hogy mégis miért azt vettem fel, hát többször menstruálok a félév során, mint ahány engedélyezett hiányzás van. Hát mondom vannak pótlási alkalmak, ha valaki túllépné a hiányzások számát, meg amúgy létezik tampon is. Na ő meg az utóbbin mélységesen felháborodott, hogy ad1 ő nem arra tanított, hogy dugjak fel magamnak dolgokat, hát ő se csinált még ilyet életében, ad2 ilyet szüzen nem lehet, ő nem tud róla, hogy valakim lett volna valaha, szóval mit képzelek magamról, hogy ő nem tud arról, hogy párom volt/van, illetve mi az, hogy nem mondtam el neki, hogy nem vagyok szűz. XD

Alapból önmagában azt is elég trének tartom, hogy valaki felnőtt nő létére annyit nem tud, hogy amúgy szüzen is lehet tampont használni, meg úgy azt is, ha valaki személyes tapasztalat nélkül okoskodik a témában. Azt meg végképp nem értem, hogy mégis miért érzi azt anyám, hogy köze van a szüzességemhez. Miközben semmi, 21 éves vagyok. Ráadásul soha nem volt jó a kapcsolatunk, rendesen el lett bszva a részéről, miből gondolja, hogy én szívesen elmondanám neki az ilyesmiket, ha rossz a kapcsolatunk, és egészen addig volt tabu a szerelemmel kapcsolatos dolgokról beszélni, amíg el nem kezdte gáznak érezni, hogy ő nem villogat az ismerőseinek azzal, hogy párom van. Miért gondolja azt, hogy neki alanyi jogon jár az információ, amihez semmi köze egyébként?


febr. 26. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom annak idejen nem igazan lett felvilagositva a dolgokrol. De hogy azota sem edukalodott, azert kicsit gaz. Teged hogy vilagositott fel gyerekkent? Bar ezek alapjan sehogy, az meg azert jo, hogy neked legalabb tobb eszed van.
febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Legalább tudjuk, hogy a mentalitást örökölted
febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem fog megváltozni. Azért gondolja, hogy alanyi jogon jàr neki mert ő szült téged. Ezzel azt képzeli, hogy köteleséged behódolni neki.
febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is ilyen baromságokkal jött anno a 2000-s évek elején, hogy a tampont szűznek nem lehet használni. 😄 Szerencsére voltak tinimagazinok, amik kiokosítottak.
febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Az én anyám is megbotránkozva közölte velem, hogy szűz lány nem tud tampont használni. Szintén ilyen kotnyeles.

Figyelj rá, hogy máskor ne előtte pakolj, ezekről meg ne hagyd beszélgetést kezdeményezni. Mást nem nagyon tudsz tenni, ha nem akarod kiosztani.

febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú hallod..nem irigyellek..jól teszed ha nem mondasz semmit. Igazából nem.tudsz mit kezdeni a helyzetzel, okosabb nem lesz. Ő lesz legjobban meglepodve ha még ennyire sem beszélsz vele. Nem tudom miért hiszi azt hogy közr van hozzá. Mintha te lennél a kis h.lye kislány akinek megmondja a tutit..
febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha egy véletlenül besikerült gyerekkel nem hozzá akarsz hazaköltözni, akkor valóban semmi köze hozzá.
márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Egyes szülők kretének és azok is maradnak. Gondolom azt képzeli, hogy minden magánügyről köteles vagy beszámolni, ami nincs így.

Egyébként én se tettem. A szüleim a mai napig nem tudják mikor volt az első kapcsolatom, így a szüzességem elvesztéséről sem. Nem éreztem úgy, hogy ehhez közük van, az én magánügyem, és azt sem éreztem hogy beszélni akarok ezekről. Az exeim közül pl soha senkivel nem találkoztak. A férjemet ismerik csak.

Amúgy jó nagy marhaság, hogy szüzen nem lehet tampont használni. 13 éves korom óta azt használok, pasival meg 19 évesen voltam először, szóval de, lehet.

Én otthon pl semmi felvilágosítást nem kaptam, mikor megjött először 11 éves voltam, azt se tudtam mi van, semmit nem mondott róla anyám. Akkor még suliban sem volt szó erről, csak 8. Osztàlyban. Addigra a lányok többsége már évek óta menstruált nálunk, volt aki akkor már szexelt is.

márc. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!