Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy el akarom veszíteni a szüzességem 16 évesen?

Figyelt kérdés

Igazából nem is a szüzesség elvesztéséről van hanem van egy barátom akit nagyon szeretek, és kívánok is, aki azt mondta tud még rám várni, én meg már vagy ezer dokumentumot olvastam a helyes, és kényelmes fogamzásgátlásról. Szeretnék a barátommal ágybabújni lassan kilenc hónapja járunk. Ő bújós, szeretetéhes és őszinte velem szemben (az érzelmei terén is, nem fél bevallani nekem ha tart valamitől vagy aggasztja. Ragaszkodó és mi tagadás odáig vagyunk egymásért minden szempontból)

Viszont nem akarok anyámék előtt titkolózni, azt meg főleg nem, hogy (ne adj Isten) az orvosnál derüljön ki hogy már nem vagyok szűz.



2018. jún. 24. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Tetszik az érett gondolkodásod :)


Ha az én lányom lennél, egy szavam sem lenne a kérésed ellen.


Nem ismerem a szüleidet, hogy mennyire tudtok lazán beszélni ilyen témákról, vagy hogy mennyire vannak ellene a ""korai"" dolgoknak.


Esetleg valahogy úgy, hogy "Anya, ma szeretnék XY-nál aludni" egy jelentőségteljes pillantással kísérve

2018. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

A kérdéstől függetlenül akkor sem kell bejelenteni vagy engedélyt kérni vagy épp szentségesíteni hogy lefeküdj valakivel. Ha megtörtént, elmondod, ennyi.

Ha előre bejelented és a szülők nem fognak az örömtől repesni hogy a 16 éves (nekik) kislányukat már tömögetni fogja a párja, akkor az eléggé le fogja lombozni a te kedvedet is az egészhez. Különben azon fogsz majd kattogni hogy te a szülők akarata ellen teszel. Márpedig kevés szülő fogadja ezt könnyen, nekik is időbe telik elfogadni hogy a gyerekük már nem gyerek többé.

2018. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%
Fel nem foghatom miért kéne ezt bejelenteni a szülőknek.
2018. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy.

A fogamzásgátlásról érdeklődj esetleg, ha segítségre van szükséged ebben.


Hogy érted a titkolózás-dolgot?

Azt, hogy az ember nem beszél az intim dolgairól azoknak, akik nem vesznek részt benne, nem titkolózásnak nevezik, hanem illemnek.

2018. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha figyeltek a fogamzásgátlásra és úgy érzed, hogy készen állsz rá és a párod is, akkor nem kell elmondanod nekik. De ha bármi kérdésed/kételyed van, akkor bátran merj beszélni erről az anyukádnak, sőt az apukádnak is. De nem kell kijelentened azt, hogy "anyu, apu, ma el fogom veszíteni", elég annyi, hogy "ma szeretnék nála aludni".
2018. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Miért kéne bejelenteni? Én sem előtte sem utána nem tájékoztattam anyámékat erről, nem éreztem úgy, hogy emiatt titkolóznék előttük, magánügy. Használjatok gumit és kész.
2018. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell bejelenteni. Vesztek gumit, aztán dugtok. Ez nem olyan dolog, amire engedélyt kell kérni anyától. A dokit orvosi titoktartás köti. Ha orvoshoz mész, anyukádnak semmit nem mondhat el, ha te nem akarod. Annyit mondhatsz anyudnak, hogy már nem vagy szűz. De nem kell engedély.
2018. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Hidd el, ezt nem kell külön bejelentened. Ha elmondod nekik, hogy szeretnél a barátodnál aludni, az pontosan ugyanaz, és sokkal kevésbé kellemetlen. Felnőttesebben meg tudnád így beszélni
2018. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell bejelentened. Persze, ha nagyon szeretnéd és úgy ismered a szüleid, hogy nem borulnának ki emiatt nagyon, akkor tedd meg.

Annyi idős vagyok, mint te, szűz, de ha elveszíteném, nem jelenteném be külön anyámnak, pedig jó a kapcsolatom vele. Ez magánügy, nem tartozik másra és szerintem nem lesz belőle baj, mert ahogy látom, felelősségteljesen gondolkodsz és fogtok védekezni. Persze, ha anyukád rákérdez vagy szóba jön, nem kell titkolóznod, de nem kell külön bejelenteni.

2018. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Mégis milyen orvosnál derülne ki? Nőgyógyászhoz az ember kortól függetlenül is egyedül jár(normális esetben).
2018. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!