Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megértetni vele?

Hogyan lehet megértetni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyukáról lenne szó. Sajnos olyan karaktere van, hogy nem tud szinte semmit magában tartani. Engem ez hihetetlenül irritál, mivel pont az ellentéte vagyok, nagyon kevés információt osztok meg magamról, illetve megnézem, hogy kivel teszem. Ő viszont mindent, például, hogy hová megyek, mit vettem, szeret dicsekedni is... Mi messze lakunk, így mikor hazamegyünk, nem akarok állandóan emiatt vitatkozni, mert már odáig is fajult többször, hogy eléggé kibuktam. Olyan nagyon személyes és fájó dolgokat is elkotyogott, mint pl. a vetéléseim... én szinte senkinek nem beszéltem erről, kivéve a saját és a férjem szüleit, illetve legjobb barátnőm tud még a történtekről.


Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy nem tudja magában tartani. Nemrég voltunk otthon, vettem bizonyos dolgokat, s more haza értünk (anyuékhoz), voltak ott vendégek, akik már tudták, hogy mit vettem. De a munkahelyén sincs máshogy. Szégyellem, de már volt olyan, hogy összeszidtam. Ekkor azzal jön, hogy de más is beszél dolgokat a családjáról (konkrét személyeket említ), még nem lehet valaki titokzatos stb. Mondjuk engem a legkevésbé sem érdekel más mit csinál. És ezt mondom is. De újra és újra megtörténik. Hogy nem bírja felfogni, érzékelni? Mit csináljak? Nem mondják neki semmit? De az is milyen, hisz az anyám. Ezt leszámítva nincs más gond.


márc. 2. 11:36
 1/8 A kérdező kommentje:
*s mire
márc. 2. 11:36
 2/8 A kérdező kommentje:
*nem lehet mindenki titokzatos/bocsi
márc. 2. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Azt mondja tovább, amit tőled hall. Marha egyszerű, ne halljon tőled semmi lényegeset és megszakad a kör. Ez olyan nehéz?
márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Beszélgessetek az időjárásról, a főzésről, politikáról. Amúgy pedig hírzárlat, ez a megoldás.
márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ne mondjál neki semmit. Nem tisztel. Azaz nem szeret. Magát szereti. Akkor neked se kell őt.
márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Anyukádat megváltoztatni nem tudod, neked kellene változnod.

Amit nem akarsz közhírré tenni, arról ne beszélj neki. Ha lényegtelen dolgot kikotyog, azzal meg ne törődj, valamiről csak kell beszélgetni az ismerősökkel 😉

Én meg is mondanám neki, hogy ezért nem mondok el neki több dolgot, nem előle akarom titkolni, csak azt nem akarom, hogy utána illetéktelenek is tudjanak róla.

márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

én is szivesen dicsekszem pl hogy gyerekem matek versenyt nyert vagy hasonlokal ez nem baj nem gond , vagy hogy hol nyaraltunk .

hol kirándoltunk ilyen kaliberü dolgokat nyugodtan meg lehet mindenkivel osztani.

de pl én csak olyat osztok meg anyukámal ami vagy vidåm vagy nem tudom ki kerülni , nem vele élek/élünk sőt külföldön élünk .

a barátnöm több dologrol tud mert megbizom benne .

de csak bene másban max félig .

márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell SEMMIT mondani neked magadról.


Vannak ilyen kényszer-pletykás emberek, szerintem piszok szánalmas, de én pl épp ezért nem is osztok meg semmit a családommal, mert nincs kedvem ahhoz, hogy fél nap múlva az összes ismerősük meg a piacos néni is tudja.

márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!