Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy szülővel...

Hogy lehet egy szülővel megértetni, hogy attól még, hogy anyagilag függök tőle, nincs beleugatási joga mindenbe, nem normális elvárnia, hogy mindent mondjak el, mindenre kérjek engedélyt? Valami megoldás, amíg nem megoldható a függetlenedés?

Figyelt kérdés

Dolgozom, de egyetem mellett nem tudom egyedül eltartani magamat, annyi nem fér bele az időmbe. Ennyi, ez van, so sad, de ezért nem fogok átmenni levelezőre, ide ne írja senki, mert nem segít.

Viszont a tököm tele van azzal, hogy idén már betöltöm a 21-et, anyám meg igyekszik minél jobban gyerekszerepbe tartani, valahányszor hazamegyek, vagy csak beszélünk telefonon. Egyszerűen nem tudunk úgy beszélni, hogy ne menjen át faggatózásba, minden érdekli, bele is ugat mindenbe, mert amit csinál az már nem a beleszólás kategória, hanem több annál. Ha csak beleszólna, az annyi lenne, hogy abba, ami őt is érinti.

Csak egy példa, beszélgetünk, valamit mondani kell, hogy ne legyen sértődés, hogy velem sosincs semmi, így említem neki, hogy xy régi barátnőm áthívott magához hétköznap, mert ez meg az van. Mivel a csaj tök messze lakik, anyám közli, hogy nem enged el, merthogy hétköznap van, tanulni kell, meg aztán este ne vonatkozgassak, de ne is aludjak ott, mert másnap elkések. Én meg így nézek, hogy mi a fax, nem az engedélyét nem kértem, hanem elmeséltem valamit, másrészt meg csak el tudom dönteni, hogy hogy osszam be az időmet, meg ha akarok úgyis megyek, nem tud megállítani, hát 160 km-vel arrébb tartózkodom akkor is, ha sehová nem megyek, most tényleg azt gondolja, hogy ha ő megtilt valamit, akkor maradok a fenekemen? Hát nagyon nem, max utólag nem mondom meg neki.

Meg volt olyan, hogy valami nagyon rossz családon belüli hírről beszélt nekem, majd nekemállt, hogy ugye nem élek úgy szexuális életet, ráadásul boldog boldogtalannal, hogy ő erről nem tud? Holott szerintem semmi köze hozzá. Komolyan utólag csak azt bánom, hogy nem küldtem el a...

De amikor legutóbb otthon voltam, akkor azon ment a kiakadás, hogy én a fürdőben a kád szélén hagytam a borotvámat, és hogy én mit borotváltam le, ha ő odabent látta a rövidnadrágban a szőrtelen lábamat. Meg ott hepciáskodott, hogy jujj, akkor intim szőrtelenítés, kvás, stb. Már megint egy olyan dolog, amihez gcire nincs semmi köze.

De már abból is képes ügyet, meg veszekedést csinálni, hogy én felvettem egy nyakláncot, amit még mamámtól kaptam régebben. Merthogy biztosan van valami mögöttes szándék. És egy csomó ilyen jelentéktelen fszságon kattogtatja az agyát, szögezi nekem dühösen az idiótábbnál, idiótább kérdéseit, csak mert neki eszébe jutott valami agyhalott konteó velem kapcsolatban.


Komolyan, mi a retket kezdjek vele, hogy legalább mérséklődjön, amíg függetlenedni nem tudok?

Minél idősebb vagyok annál jobban túltolja a fszságot. Próbáltam szépen, csúnyán, viccesen, mindenhogy megbeszélni, de semmi. Kiabálunk egy kört egymással, ő duzzog, mártírkodik, pár napig nem kommunikál velem (kész felüdülés). 1-2 hétig elviselhető, majd kezdi ismét, mint valami nem normális. És ő ezt azzal magyarázza, hogy ő még mindig lazább, mint a munkatársa az ő lányával (aki 13 éves)


2023. máj. 18. 23:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz jobb. Részvétem.
2023. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%
Kac! Kac! A 21 éved nem ér kutyaszart sem ha nem tudsz magadrrol gondoskodni.
2023. máj. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
#2 Azért megnézem, hogy egy nappalis egyetemista ezt hogy oldja meg. Lehetetlen, ha a) nem előadás az órai nagyrésze b) olyan sokan vannak a katalógusos órákon, hogy a franc se veszi észre, ha más aláír neki. (Amúgy neked meg gratulálok, te agyhalott szerencsétlen)
2023. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj hogy ez nem lesz jobb, amíg függésben tart. Nyilván tudja hogy felnőttél és elveszíti a kontrollt feletted, ezért csinálja. Tudom hogy nappali képzés mellett piszok nehéz. A kollégium esetleg nem jöhet szóba? Azt ki tudnád gazdálkodni? Vagy ha már most is kolis vagy, akkor esetleg redukálni a hazalátogatások, telefonbeszélgetések számát? Más ötletem sajnos nincs.
2023. máj. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk míg anyagilag eltart... önállósodj, költözz el...
2023. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
36%
"de ezért nem fogok átmenni levelezőre" Akkor játszd el hogy felnőtt vagy, és döntsd el hogy tűrsz, vagy anyagilag független leszel, és átmész levelezőre.. Más választás nincs, mert az "aggyá' pénzt de kussolj" opció nem létezik.
2023. máj. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
94%
Hasonló helyzet. Én csendben tűrök. Hagyom hogy elmondja a magáét és kész. Nem szólok vissza, bólogatok aztán nincs veszekedés. Az hogy mit csinálok, amikor nem otthon vagyok, arról nem tud. Amíg anyagi függöségben vagyok addig ez van.
2023. máj. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem függ az anyagi függőségtől, az csak egy hivatkozási alap. Férjem anyja ugyanez a faggatózó, életünkbe belemászó fajta, pedig férjem 20 éve külön él és anyagilag független. Mindenről véleménye van, és mindent megkérdez gátlástalanul, amihez semmi köze. Igaz nemcsak tőlünk, mástól is. Múltkor férjem unokatesójának zsebében turkált átvitt értelemben: letámadta, hogy miből telt a másik pesti lakásra, és mi a céljuk az eredetivel, miközben az unokatesó láthatóan kínosan nem akart erről beszélni. Majd nem értette hogy férjem miért szólt be neki négyszemközt, hogy neki a világon semmi köze hozzá.


Egyszerűen van ez a fajta ember. Nálunk érik (megint) egy alapos búsp.csába elküldés emiatt...

2023. máj. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%

Ne mesélj neki semmit és hétvégente meg amikor tudsz nyugodtan elmehetsz dolgozni, ha csak nem orvosira jársz, mások is dolgoznak egyetem mellett meg ha kicsit akkor is.

Ne mondj el neki semmit és úgy viselkedj hog ne tudjon beléd kötni.

2023. máj. 19. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%

Ha ő beleugat alkor te meg ne élősködj rajta.


Ennyi eléggé gyerek vagy, ha elvárod hogy felnőttnek tartsanak de a markod azért tartod...

2023. máj. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!