Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet végre megértetni a...

Hogy lehet végre megértetni a szülőkkel hogy nem lesz unoka?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, évek óta stabil párkapcsolatban élek a párommal…. szóval a szüleim MINDEN találkozáskor azzal nyaggatnak hogy mikor lesz unoka, már lassan 10 éve.

Mi a párommal nem akarunk gyereket egyáltalán. Nyilván ezt ezerszer elmondtam, nem volt soha az hogy “majd egyszer”, vagy “majd meglàtjuk”, soha nem hitegettem őket.

Már próbáltam kedvesen elmagyarázni, próbáltam elengedni a fülem mellett a nyaggatásuk, veszekedtem velük, mindent próbáltam, de semmi.


Ront a helyzeten hogy egyke vagyok, szóval így egyáltalán nem lesz unokájuk, ami gondolom rossz, de ettől még nem fogok akarni gyereket. (Párom szülei is gyakran piszkálnak minket, de neki legalább van tesója akik mostanában terveznek babát szóval remélhetőleg akkor lenyugszanak)

Már odáig jutottak hogy mondták hogy nekem csak meg kéne szülni, utána nevelnék ők meg minden…😵‍💫 nem tartom normálisnak ezt.


Fontolgatom hogy megmondom nekik hogy elköttettem a petevezetékem aztán kész (egyébként is gondolkozok hogy megcsináltatom)


Hogy lehetne végre megértetni velük hogy nem akarok gyereket, és hogy lehetne elérni hogy békén hagyjanak végre ezzel a témával?


2023. aug. 23. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
98%
Aki ennyire nyomul azzal sehogy. Én önironikus beszólásokat alkalmazok, azok legalább időről időre lenyugatják őket.
2023. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
96%
Annyira gyűlölöm az ilyet. Semmi közük hozzá. A TE tested, azt teszel amit akarsz. Mondd meg hogy nem lesz, mert nem akartok, ha nekik annyira kell gyerek, fogadjanak örökbe.
2023. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
86%

“Taktikai megfigyelès”

Mi 6ève vagyunk eggyütt ès egyre gyakrabban jönnek ezzel… minegyelôre nemakarunk gyereket ès valszinû hogy a kèsôbbiekben sem..tulsàgosan is hedonistàk vagyunk ahhoz…vagy önzôek… mindegy..de minket is màr unalomig

Faggatnak..hogy mert hogy babàznànak..ès amikor megkínàlom hogy hát csinàljon magànak valaki gyereket szûlje meg ès babàzzon…:D èn nevetek jòt az anyòs meg szemmel ver…

2023. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
83%

3as: nem vagytok önzőek, az az önző aki erre a f0s világra gyereket csinál mert egy cuki babával akár játszani lesz*rva hogy a szerencsétlen gyerekből majd felnőtt lesz és egy a mostaninál mégrosszabb világban fog élni.


Nálunk is volt ilyen, de elmondjuk kerek perec hogy nem lesz. Egy idő után elengedték


Kérdező esetében, ismét le kell ülni, és határozottan elmondani végleg hogy megértsék. Ha mégsem megy akkor jó ötlet azt mondani hogy elköttetted magad.

2023. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
79%
Mondjátok azt, hogy voltatok orvosnál és nem lehet gyereketek, és ezentúl ne is hozzák fel a témát, mert ez nektek amúgy is nagyon fáj. Probléma megoldva :D
2023. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
94%
De gáz ez a viselkedés. Ugyan nem járok ebben a cipőben, de bele tudom képzelni magam, és nagyon zavarna. Én elég karakán ember vagyok, közölném, hogy kedves anyám, ha még egyszer felhozod ezt a témát, hazamegyek, és nem jövök többet. Aztán úgy is lenne. Kinek hiányzik az állandó b.szogatás?
2023. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
35%

Vagy azért csinálják mert nem képesek elfogadni a helyzetet ?

Vagy nem érdekli őket

Vagy csak azt akarják, hogy az övüké legyen az unoka mert magukéva akarják vagyis azt , hogy nekik náluk legyen valami gyerkőc akit tudnak dédelgetni.

2023. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
75%

4es

(3vagyok) igen többek közt ezèrt is nem akarunk..haaabàr a fosch vilàg..règen is volt sz@r helyzet meg mègsz@rabb

Ès anyàink csak csak felneveltek többnyire rendes tisztessèges embereket faragva belôlünk de èn aztmondom hogy akkor sz@rvolt ma meg híg fosch.. a kemèny kaka jobban tetszene de ez van

2023. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

#5

Ez az amit soha nem mondanék, mert vérszemet kapnának hogy ezek szerint akarunk, és nekiállnának mindenféle dokit keresni, ajánlgatni.

2023. aug. 23. 15:36
 10/74 anonim ***** válasza:
91%
Èn 15 éve hallgatom ugyanezt, mindenkitöl, még a munkahelyemen is, mondván, hogy lehet, hogy nem akarok gyereket, hisz olyan anyatípus vagyok, jelentsen ez akármit is... Már elengedem a fülem mellett, bólogatok szüleimnek, tesómnak, kollégágnak, ismerösöknek, aztán elkezdek másról beszélni.
2023. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!