Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális,hogy így érzek?

Normális,hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Nálunk ma van anyáknapja. A hét folyamán többször is feljött már a téma vmilyen formában.

A lányom 13 éves,egyedül nevelem. Úgy gondolom,hogy ebben a korban már elvárható lenne,hogy esetleg gondoljon az anyák napjára.Felkelt kora délután , evett,és szólt,hogy átmegy vmelyik barátnőjéhez.

Mondtam neki,hogy miért nem megyünk inkább együtt el pl kutyát sétáltatni,hamár anyák napja van.Azt mondta nem,és már itthon se volt. Mosogatás közben még el is sírtam magam.

Nem azt várom el,hogy kapjak vmit ,bár van saját kis pénze, hanem legalább egy ölelés vagy vmi.

Neki jövő héten lesz a szülinapja, már megvettem mindent a tortához, elmegyünk nagyvárosba vásárolgatni, mert ezt kérte.Én mindent úgy csinálok,hogy neki jó legyen,meg legyen. Vissza meg semmit sem kapok.

Jó a viszonyunk, azt is megértem,hogy szívesebben van a barátaival.

De nem kellene egy egészséges egyensúlynak lenni? Vagy ez ilyen korban normális és ne is rágódjak rajta?


márc. 10. 17:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy majd akkor ad valamit, ha hazajon?
márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen normális, ugyanis anyák napja 2 hónap múlva lesz...
márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Mennyire volt "rászoktatva" arra, hogy ünnepeljétek az anyák napját vagy hogy ezen a napon adjon neked valamit vagy legalább felköszöntsön? Nálunk családban mindig elvárás volt és hozzá is szoktunk, hogy ilyenkor azért illik legalább egy szál virágot venni édesanyánknak. Mennyire fontos ünnep ez a Ti családotokban?
márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem is értem, miért ünneplitek az anyák napját 2 hónappal korábban. Lehet, hogy azért felejtette el, mert a többi 8 milliárd ember egyáltalán nem ilyenkor tartja.
márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Ugy értettem, hogy nem Magyarországon.- on élünk. Ebben az országban ahol élünk ma van.

Míg az apja velünk élt,őt sem érdekelte soha az anyák napja.

Vagy ameddig a lányom kisebb volt, soha nem csináltam belőle ügyet. Bár lehet kellett volna.

Nem,biztosan nem fog hozni semmit ha hazaér. Nem a tárgyi dolog amit elvárok,hanem egy jó szó vagy vmi. Mert számára teljesen természetes,hogy az egész életem ő körülötte forog. De szerintem már 13 évesen azért beláthatná,vagy mutathatna egy kis hálát azért amit teszek érte. Legalább ezeken a speciális napokon.

De közben meg bűntudatom van amiért ìgy érzek.

márc. 10. 18:09
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Angliában most van, biztos ott élnek.


De, kérdező, a korábbi években mikor ünnepeltétek? Nem lehet, hogy ő mégiscsak május első vasárnapján szeretne majd felköszönteni, még akkor is, ha tud róla, hogy Angliában most szokás? Végülis nem vagytok angolok...


Egyébként meg neked, illetve a férjednek kell ránevelnetek, hogy mit szokás, hogy szokás, stb. a különféle ünnepeken...

Ha amúgy jó a kapcsolatotok, akkor ne legyél megsértődve, hanem inkább csak konstatáld, hogy még nem ért véget a nevelése, van még hova fejlődnie. :)

márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
9%
Ja, hogy egyedül neveled... Hát valami apaféle akkor is jó lenne azért, ha lenne a képben, a fiútestvéred, ha van, vagy ilyesmi... Mert így elég hülyén jön ki, hogy kislányom, legyél szíves felköszönteni, de hát ha egyedül neveled, akkor ez is a te dolgod...
márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

"Neki jövő héten lesz a szülinapja, már megvettem mindent a tortához, elmegyünk nagyvárosba vásárolgatni, mert ezt kérte.Én mindent úgy csinálok,hogy neki jó legyen,meg legyen. Vissza meg semmit sem kapok."


Ez egyrészt kicsit undorító, hogy felhánytorgatod.. Még jó, hogy úgy csinálod, hogy neki jó legyen. Ennek kellene az alapnak lennie mindenhol. Nem Ő akart megszületni, hanem Te akartál gyereket, innentől kezdve pedig egy szülőnek kötelessége mindent megadnia a gyerekének. (természetesen anyagi helyzettől függően, de itt leginkább nem a tárgyi dolgokra gondolok)


Másrészt pedig, érthető a frusztrációd. 13 évesen azért már egy gyerek érett annyira, hogy felfogja az ilyen dolgokat, főleg a mai világban. Nem mondanám, hogy nevelés kérdése az egész, de, ha kiskorától kezdve folyamatosan kapta volna azokat a dolgokat, hogy pl.: Anyák napján virág, bármi, akkor magától is eszébe jutna ez. Unokatestvérem 4 éves, de már most mondjuk neki, hogy vigyen egy szál virágot az anyjának, ha valami olyan dolog van, stb. Szóval, ha ezek nem voltak alapból jelen már kiskora óta az életében, akkor nem várhatod el, hogy a semmiből majd hálálkodni fog..

márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Ezt eddig kellett volna belenevelni, nem most, iskolai ünnepség stb keretében, nálatok nincs ilyen? 13 évesen már pláne nem fog rászokni arra, hogy anyák napi ajándékot adjon neked, se hogy megköszöntsön.

Nálunk dettó ugyanez a névnap, anyám folyamatosan elvárja, hogy felköszöntsük neve napján, kis koromban apám mondta, hogy na köszönts fel édesanyádat. Mióta saját családom van és mi sem ünnepeljük, őt sem köszöntöm, nem érdekel mennyire van megsértődve.

Ugyanúgy ha az én gyerekeim nekem adnak megköszönöm, ha nem, akkor így jártam. Csak születésnapot és karácsonyt ünneplünk, meg húsvétot.

Például férjemmel mi se nőnapot, se valentinnapot nem ünneplünk. És akkor mi van?

márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj, azután hogy pisis 13 évesként csak közli hogy ő elmegy barátnőzni miután kora délután méltóztatott kihúzni a belét az ágyból..én nem várnék semmit tőle. De a tortát se sütném meg neki.
márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!