Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért gondolják...

Egyes szülők miért gondolják azt hogy ha eltartják a felnőtt gyereküket joguk van beleszólni az életükbe is?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista lány vagyok. A szüleim szorgalmazták a diplomát, szerintük a legfontosabb a tanulás. Eddig jól is ment, szerencsére anyagi gondjaink sose voltak, így egyertelmű volt nekik ez a felállás. Csak a legfontosabbakra költök, sose szórram a penzt bulizasra stb... ennek ellenére képtelenek tudomasul venni hogy magánéletem. Ezért nyílván úgy alakult hogy egyre ritkábban szamoltam be róla kikkel hol vagyok.

A legutobbi vita alkalmával világossa valt szamukra hogy kivel megyek randizni es kikészültek, mert szerintük nem hozzám való,és hogy ezt meg fogják akadályozni, mert hogy en az ő kenyerüket eszem.

( a ferfi egyebkent teljesen normalis, dolgozó ember, evek óta ismerik a városból, az a konkret bajuk hogy elvált és gyerekei vannak, ezen kívül fogalmam sincs emberileg mi a bajuk vele)

Főleg hogy randira mentem, ismerkedni, nem pedig házasodni.

Szülők véleményére vagyok kíváncsi akiknek felnőtt gyereke van!

Ez a kontroll ezek szerint így fog maradni?

Eddig úgymond minthagyerek voltam a családban, csináltam akit elvártak, és most úgy tesznek mintha valami szégyenteljes dolgot művelnék.


márc. 15. 19:37
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
21%

Nem fog így maradni, egyszer ők is meghalnak, és majd visszasírod, hogy bárcsak beleszólnának még.

De majd akkor legyél nagylány, mert akkor már azt csinálsz, amit akarsz.

márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén, megértem őket ezesetben.


Huszonegykétévesen valami hozzád valóban kezdtél már, ne elvált, több gyerekes apukával....

márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem se oké a több gyerekes elvált pasi, nekem is az jutott az eszembe, hogy mi az, amit te nem látsz a rózsaszín szemüveg mögül...
márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
79%
Ha akkora felnőtt vagy, állj a saját lábadra.
márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
80%
Huszonévesen ez elég furcsa, hogy gyerekes pasi is szóba jöhet. Jó persze ha ő a tökéletes számodra, akkor megértem. Ilyenkor az ember még annyit mindent megakar élni.
márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
60%
Csúnya vagy, hogy nem találsz hozzád illő férfit?
márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%

Egy kicsit hasonló dolgot műveltem 18 évesen, mint te. Beleszerettem egy 32 éves férfiba, aki állítása szerint teljesen szerelmes volt belém. Idővel anyámék hatására engedtem majd megszakítottam vele 2 hónap után a kapcsolatot. Végül beláttam, hogy jobb így és semmi keresnivalónk nem volt egymás mellett. Teljesen más az életfeltétel és minden amire szüksége(d) van, de erre csak később fogsz rájönni. Ő már túl van a gyereknevelésen, minden máson ami neked még most fog jönni.

Gyerekként művelsz hülyeségeket, (ez is az, akármennyire vagy egyetemista) szerintem inkább a te korodbeliekkel ismerkedj vagy olyannal aki pár évvel idősebb nálad max, ezt pedig csak jó tanácsként írom. Anyukádék a legjobbat akarják neked bármennyire is egy eszeveszett alakoknak tűnnek, csak a gyerekük vagy és örökre az is maradsz. Ha első gyerek vagy akkor meg még nehezebben megy az elengedés.

márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
68%

A szülők erkölcsi kötelessége, hogy támogassák gyerekeiket, pénzzel, tanáccsal, segítséggel. A tanácsban az a jó, hogy nem kell megfogadni. A véleményüket elmondhatják azt udvariasan és figyelemmel meg kell hallgatni, megköszönni és megfontolni.

A párodról magadnak kell döntened, minden szempont figyelembevételével, a szívedre és az eszedre is hallgatva.

márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
76%
Egy többgyerekes pasinál azért elgondolkozik az ember mi lehet vele a probléma, ha elvált.
márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%

Harmincasként mondom, már most gáznak látom azokat a korombeli pasikat akiket egyes huszonéves csajok azért szednek össze, hogy mert olyan érett meg férfias.



Ha meg nem jóval idősebb a pasi, hanem veled egykorú, de már több gyerek meg ex-feleség már van, tutifix, hogy zakkant.

márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!