Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha felnőtt fiatok szigorúan...

Ha felnőtt fiatok szigorúan nevelné a gyerekét beleszólnátok hogy legyen lazább?

Figyelt kérdés
Tehát ha azért lenne szigorú,mert akkor lenne büszke a fiára ha katona lenne.
2017. máj. 26. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Valamit elrontottál a fiad nevelésében.
2017. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Úr isten, szegény gyerek... Sajnos az ilyen kőagyú barmokkal, akik már az unokájuk életútját is napra pontosan betáblázták, nem sok mindent lehet csinálni. Reménykedj, hogy a menyed normális és az unokád elég önálló lesz, hogy leszerelje a drága papát, ha esetleg mégis orvos, vagy autószerelő, vagy tanár akarna lenni.
2017. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A fiad joga eldönteni hogyan nevelje a gyerekét, te maximum tanácsot adhatsz neki. Ha ő így látja jónak, mert nem úgy akarja nevelni ahogyan ti neveltétek fel, hanem külön elképzelése van akkor minden joga megvan hozzá.

Persze lehet véleményed felé, és ha látod hogy rossz irányba halad a túlzott szigor akkor azért tedd alaposan szóvá, de anno a te nevelési módszereidbe sem szóltak bele gondolom.

2017. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nagyon ismerős ez a szitu, és van egy olyan gyanúm, hogy felnőve ő már nagyon bánhatta, hogy ő maga nem ilyen szigorú nevelést kapott, és most ezt kompenzálja a saját gyerekével, de igazából ez a saját életéről szól, csak hát azt már nem kezdheti előről. A katonai pálya is az ő meg nem valósult álma lehet inkább, talán úgy egyáltalán a férfiasságáról...


Ez nem azt jelenti, hogy te rosszul nevelted, csak azt, hogy esetleg neki másra lett volna igénye, amit persze te nem tudhattál.


Én ugyanígy vagyok vele, mint a te fiad. Én is másképp nevelném a gyerekemet, de persze mikor felnő meghagynám neki a lehetőséget, hogy maga válasszon pályát.

2017. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem szólnék bele, mert nem az én dolgom a más gyerekének nevelése. Tanácsot adnék, ha kérne.

Jó, ha mondjuk túllőne a célon és mondjuk bántaná vagy alázná a gyereket, azt mégsem hiszem, hogy meg tudnám állni szó nélkül.

2017. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

IGEN, BELESZÓLNÉK.

mert tudom, akkor teszek valamit, ha .... TESZEK VALAMIT.

(jó hülyén volt fogalmazva, lehet, ..., de a lényeg mindig olyan egyszerű) :)

2017. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A saját gyerekét nevelheti mindenki. Az unoka nevelésébe sem pofázhat bele a nagyszülő.
2017. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem, bele nem szólnék... az unokának adnék hasznos tanácsokat:)
2017. máj. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Hiába szólsz bele. Nem mész semmire

Inkább vedd eszedbe, hogy te meg az anyja lesztek akik szeretettel feltöltitek a kis lelkét. Szánj rá több időt, szórakoztasd, tanítsd kicsit zsiványkodni, stb


Csak úgy észrevétlenül!

2017. máj. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Oke, hogy azt szeretne, hogy ha katona lenne a gyerek, de megis miben nyilvanul meg ez a nagy szigorusag? Meg hany eves gyerekrol beszelunk?

Esetleg 1-2.konkretumot tudnal mondani?

Azert valljuk be, a nagyszulok igencsak szeretik elkenyeztetni az unokat, a fiatalok meg nagyban mas nevelesi elveket vallanak mostanaban, mar aki nevel egyaltalan.

Sokan sokfelekeppen kepzelik el a gyerek nevelest, ehhez meg is van minden joguk, de konkretumok nelkul meg velemenyt sem tudunk irni, igy azt mondom, hogy inkabb ne szolj bele.

O az apja, O tudja mi a jo neki...elvileg.

2017. máj. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!