Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fényképezés kamaszkorba érve?

Fényképezés kamaszkorba érve?

Figyelt kérdés
Kamasz lányom (16 lesz) nem akar szerepelni a családi fotókon és róla sem készíthetek képeket, mert vagy elbújik, vagy elfordul. Néha csinál magáról egy-egy szelfit Instára, valami idézettel, de azt is csak úgy, hogy az arca nem látható. Hiába kérdezem, nem tud, vagy nem akar arra válaszolni, hogy miért? , - - mert csak nem és kész - -....

márc. 16. 00:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, meg tudnád mondani, hogy ez számodra miért jelent gondot? Az én anyám is ilyen volt, mint te, nem szerettem, ha fényképeznek, de sokszor erőszakkal (nem hülyéskedek) rángatott oda a csoportképre, meg ordítozott a többi családtagnak, hogy fogjanak meg engem, hogy le tudjon fotózni... Ő nem volt képes megindokolni, hogy MIÉRT akart annyira lefényképezni engem - bár én őszintén szólva nem hiszem, hogy erre van értelmes indok.

De tényleg kíváncsi vagyok, neked mi az indokod?

márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%
11-es én rettentően kétségbe lennék esve, ha nem lenne a kamasz gyerekemről fotóm, amit majd nézegethetek nyanyakoromban. Szerencsére az enyém ennyire nem fóbiás, max nem engedi, hogy megmutassam másoknak, ha nem tetszik rajta magának, de ezt túlélem. :)
márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
#12 Most menjünk el az alapjogok irányába; vagy mint empatikus szülők, fel tudjuk fogni, hogy nem erőszakoljuk meg a saját gyerekeinket egy kép miatt?
márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
35 vagyok, máig gyűlölöm amikor fényképeznek.
márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%
12-es, senkit nem érdekelne a kétségbeesésed. Az a saját problémád :D
márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%
Én nem csak kamaszként utáltam ezt, hanem már pici óvodáskoromban is úgy kellett könyörögnie az óvónéninek. Aztán később sem szerettem, csak elfogadtam, de tiniként én is egyenesen gyűlöltem, hogy mindent is kiposztoltak (nem, nem a tinik, hanem 50-es rokonok). Még szerencse, hogy akkor legalább még “csak” a Facebook volt, nem a többi izé, Insta, Tiktok és társai.
márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!