Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az idősödő szüleimmel mit...

Az idősödő szüleimmel mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagykorúságom elérve elköltöztem otthonról először más városba majd országba. A gyerekkorom borzasztó volt de anyámmal jó viszonyban vagyok. Lassan 40 leszek, és itt élek. Évente 2-3x tudok hazalátogatni. Ezért most kihoztam őket ide egyelőre albérletbe, hogy lássák milyen.

Vittem őket kirándulni, szerveztem nekik programokat (amit pl.gyerekkoromban nem kaptam meg).

De csak fintorognak, semmi sem tetszik, semmit sem értékelnek, nem veszik észre a szépségeket a természetben stb. Legjobban asszem otthon a tv előtt érzik magukat. Viszont ha ott hagyom őket 600km-re rohadni akkor meg lelkiismeretfurdalásom van..meg ha kell akkor nem tudok segíteni. Mihez lehet kezdeni az idős szülőkkel..? Nem vet fel a pénz, őket sem, de nem tudok kisebb támogatásokon túl nagy dolgokat fizetni nekik..rossz nézni ahogy épülnek le, zsírt zsírral esznek, csokoládé, alkohol..egészségtelenül élnek, minden bajuk van de nem foglalkoznak vele.

Fuck!



márc. 18. 00:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem te ne forgasd fel az életed miattuk. A te életed külföldön van, az övéké pedig itt.

Ha van ingatlanuk, eladhatják, és vesznek egy idősotthoni apartmant, ott odafigyelnek rájuk.

márc. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az első hozzászólóval.

Éld az életed, és ők is a sajátjukat.atiszteld őket mimt szülőket, látogasd meg őket néha, de ettől többet szerintem ne erőltess, ha nem volt különösen jó gyerekkorod velük.

márc. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Miután apám agyvérzéssel kórházban feküdt 1 hónapig, és világosan megmondták, hogy nem folytathatja a reggel-délben-este szalonnát és barátait zabálást plusz mellette a mája is igen megviselt állapotban van mivel alkoholista de ő ennek ellenére folytatja a zsírzabálást alkohollal egész napi ágyból tvnézés mellett, hát, hm, mit is mondjak. Azt a qrva mindenit a pofámnak amiért meghívom egy salátát tartalmazó ebédre ő meg fintorog és ezt én nem értékelem!

3 Egyél disznózsírban sült hájat tepertővel, velővel, es az egész ússzon fél liter motorolajban! Hajrá Magyarország! Oldd meg, hogy ne is kelljen neked nyugdíjt fizessen az állam!

Én is eszek ám szalonnát de akkor mikor túrázni megyek 10-20 km-t!

Magasrol bszok rá hogy ez neked milyen ellenszenves vagy sem!

márc. 18. 00:59
 4/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, felhúzott. Anyámat már nem írom le.

De igazatok van 1 és 2, lehet hogy tényleg el kell engedjem az egészet és a ssját családommal foglalkozzak, csak nagyon rossz tétlenül végignézni ahogy egyre mèlyebbre sülyednek a mocsarukban.

márc. 18. 01:03
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
3 partjat kell fognom, apad hulyesege, hogy ezt teszi, de majd o vallalja a kovetkezmenyeit is... eleg neki szolni, nem kell ennyire kontrollmaniasnak lenni. Ha nem ter magatol jo utra, akkor hagyjad!
márc. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt emberek, hagyd békén őket
márc. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
#3: Nem az lehet a baj, hogy néha megesznek egy-egy sor csokit. Hanem az, ha minden nap megesznek egy-egy egész táblát.
márc. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
8 A szalonnaeves ugy eleg karos, ha melle alkoholt + csokit eszik, ha mar a szakmai vonatkozasaira terunk ki... ugy lehetne egeszseges, ha pl keto etrenden csinalna. De az a generacio meg semmit nem tud az etrendekrol, egeszsegtudatossagrol.
márc. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
semmit ne csinålj ha nekik jó igy élni enni az az ő dolguk.
márc. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Jogom van hozzá, hogy ne legyek mások örökös megmentője.

Jogom van azt kérni, hogy máshoz forduljanak segítségért.

Jogom van hozzá, hogy ne oldjam meg mások problémáit.

Jogom van hagyni, hogy mások maguk küzdjenek meg a saját rosszkedvükkel.

Jogom van hozzá, hogy ne engedjek magamban bűntudatot kelteni.

márc. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!