Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Júniusban...

Mit csináljak? Júniusban végeztem a sulival azóta folyamatosan dolgozok és a szüleimmel élek ugyan úgy. Lassan 20éves vagyok de én már kezdek belefáradni ami ithon folyik.

Figyelt kérdés
Amióta dolgozom minden pénzem felvan élve és semmit sem tudok spórolni. Apám,anyám nem dolgozik és egyáltalán nem úgy állnak a dolgokhoz mindha akarnának és jobban várják a fizum mint én amiért én dolgozom. Szeretnék spórolni és a nyáron külön költözni de ez így nem fog menni. Ha én nem adom le a pénzem itt se víz semmi semmi sincs fizetve. Mit csináljak?
2021. márc. 24. 21:09
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem normális, ha a szülők a gyerek pénzén élnek.

Én amit tennék: bejelenteném, hogy el akarok költözni (ezt azért könnyebb úgy megtenni, ha van egy párod, akivel megbíztok egymásban), aztán a szülők reakciójától függően...

- ha ezt támogatják és elkezdenek munkát keresni (jobbik eset), akkor én is támogatnám őket még pár hónapig, természetesen úgy, hogy én is tudjak félretenni valamennyit.

- ha nem támogatják (rosszabbik eset), akkor minden pénzcsapot elzárnék és tisztáznám azt a szüleimnél, hogy most én vagyok az, aki eltartja a családot (diktatúra :)). Azaz én döntöm el, hogy ki és mennyi pénzt kap a SAJÁT fizetésemből. Remélem a fizetésed saját számlára érkezik, ahova nincsen senkinek hozzáférése rajtad kívül. Ha nem, bármelyik bankhoz bemész, tudsz csináltatni magadnak számlát aztán átíratni a munkáltatódnál erre a fizetésedet.

A lényeg igazából, hogy végig legyél tisztelettudó, de határozott, tudd azt, hogy a szüleiddel beszélsz.

2021. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól leírta a helyzetet. Én még annyit tennék hozzá, hogy még véletlenül se hagyd magad érzelmileg zsarolni!
2021. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a saját számlámra érkezik a fizum és csak én férek hozzá. Igen pont ez az hogy akár hogy is csak a szüleim és ezért is nincs szívem ezt a témát felhozni. De már én is szeretnék egy saját életet kezdeni és mindent szépen lassan felépíteni amiket szeretnék. De ha ez még a nyár végéig nem rendeződik muszály leszek lépni és ha tetszik ha nem itt hagyni őket akár a szarba is. Van egy barátnőm akivel már 2éve együtt vagyunk és már vele is szeretnék összeköltözni Nagyon. ettől függetlenül támogatom a szüleim ha szükséges de nem az egész fizummal...
2021. márc. 24. 21:56
 4/9 Savlekotő ***** válasza:
97%

Pénz csap elzár költözöl,ők meg keresnek másik balekot élnek segélyen és várják mint a Messiást,vagy elhúznak szépen a munka világába a parazita sorból,belőled is csak a fizu érdekes az fix,az ilyen gyerek nyomorító megélhetési szaporodókat fel kéne jól rúgni.

70F

2021. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Az egyes válaszoló szerintem szépen kifejtette, én is így tennék. Nem pattannék azonnal, haraggal, mert nincs értelme, úgy, hogy meg sem kapják a lehetőséget a szüleid, hogy jobban csinálják. De ha nem hajlandóak, akkor bizony menni kell. Max költözz össze másokkal, hogy az elején jól tudj spórolni.
2021. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Mennyi a fizetésed?
2021. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak a pénzcsapot zárnám el, de a kapcsolatot is megszakítanám.


20 éves vagy, azaz a szüleid kb. 40-55 év közöttiek lehetnek, és lusták dolgozni, elvárják, hogy eltartsd őket, és életed ne legyen. Keressenek más balekot erre, én nem áldoznám be az életem értük.

2021. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt dolgoztál is megoldották. Spórolj, ha nincs valami kifizetve, szard le, nem a te neveden van, neked nem lesz belőle bajod. Persze ha ezt most azért van mert tok tudja COVID és elvesztették a jövedelmüket, de próbálnak találni valamit, az azért egész más.
2021. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen abszurd. Gondolom nem 75+ a szüleid, van vmi rokkantságuk?

Mi az hogy nem dolgoznak? Kb.még nekik kellene támogatniuk hogy elkezdd az életet.

Remélem azóta elköltöztél.

márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!