Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a nagyszülő több napig...

Amikor a nagyszülő több napig vigyáz az unokára, ti adtok érte valamit?

Figyelt kérdés

Mikor gyerek voltam és a mamánál nyaraltunk, nevelőapám mindig adott pénzt a mamának érte. Vegyen nekünk kaját, fagyit, stb alapon. A mama nem volt rászorulva, nem is keresett rosszul, mellette konyhán dolgozott, rengeteg kaját hordott haza.


Most az én gyerekeim ovis/bölcsisek. Ha betegek, sokat vannak anyánál, ő nem dolgozik, szívesen vigyáz rájuk.

Multkor pl ő vitte őket dokihoz, kocsival 50km-t. Én hálából utaltam neki pénzt, tankoljon. kp-t sosem fogad el.

Visszautalta, holott tudom neki lenne hova tennie.

Mert ő nem azért vigyáz a gyerekekre, hogy mi ezért fizessük.


Nekem ez kellemetlen. szívesen meghálálnám így. Meg lehet amiatt is érzem így, mert utánunk kapott a mama.


Nálatok hogy van ez?


márc. 18. 11:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen, mikor egyáltalán nem ismerik egymást a családtagok, nem beszélgetnek, csak lépkednek a toháshéjakon és szégyellik magukat.
márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Igen, el sem várom, hogy ingyen vigyázzon rá. Pelenka, törlőkendő, egyéb higieniai szerek, étel, ital, idő, energia. Ez mind pénzbe kerül. Ha nem fogadja el, akkor gyűjtsd neki össze és ha valami esetleg tönkremegy, akkor beszálsz a költségbe.
márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Anyád jár el jól hiszen szerintem alap, hogy ilyen téren szívesen és ingyen segítünk. Ha majd kell neki pénz biztos szól. Maximum ha az unokák mennek hozzá pakols fel őket legalább gyümivel meg kis rágcsával. Úgyis fog nekik főzni ez élteti már, nem számít a pénz
márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el a mamádat, hogy anno elfogadta a pénzt.

Viszont anyudat meg megértem. Ő szereti az unokáit és nem akar érte pénzt. Szerintem azért mert szereti az unokáit, és nem fogad el pénzt az neked ne legyen kellemetlen. Hiszen az anyád , nem a szomszéd néni. Tudsz te neki segíteni pénz nélkül is. Majd ha neki lesz segítségre szüksége, beteg lesz, eltöri valamilyét , vagy csak füvet kell nyírni vagy festeni, vagy az új bútort elhozni stb… ezer lehetőség van amikor vissza tudsz segíteni. Engedd el a pénz kérdést mert elég határozott anyud ebben a kérdésben.

márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is segíts anyukádnak, ha szüksége van rá, és ne kérj pénzt érte.

Pl. nekem volt, hogy anyukám vettem nekem valamit, mert magának is vett és gondolta, nekem is kell. Nem engedte kifizetni. Aztán ő kért meg, hogy x helyen járok, vegyek ott neki valamit. Megvettem és én se fizetettem ki vele.

Szerintem anyukádnak az lehetett fura, hogy csak úgy átutaltál egy összeget. Ha megbeszélitek, akkor biztosan kijön valami megoldás, ami mindenkinek jó, nem kellemetlen. Meg szerintem sok nagyi akár erőn felül is segíti az unokákat. De ha tényleg jól jönne neki a pénz, akkor valahogy kompenzáld. Csak lehet, hogy nem direkt pénzzel kéne, hanem veszel neki valamit, amire szüksége van.

márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem adtak a szüleim a nagyszüleimnek pénzt, de helyébe sok mindent elintéztek nekik, segítettek, és a vége felé, amikor már nem tudtak nagyszüleim olyan jól vigyázni magukra és a lakótelepük is elzüllött, akkor anyukám vett nekik egy lakást, amit fel is újíttatott nekik. De nagyszüleimnek se kellett a pénz. Szerintem nem is fogadták volna el. Azt könnyebb volt elfogadni, hogy ha jöttek füvet vágni a telken vagy megjavítottak valamit stb.
márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt nem adtam soha, ellenben bevásároltam sűrűn, leginkább olyan extra dolgokat, amikről tudtam, hogy szereti, de nem akar rá pénzt kiadni.
márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nem volt még napokig vigyázás a gyerekekre, mert a szomszéd városban laknak, de a nagyra szoktak egész napot vigyázni, vagy aludt már ott anyósoméknàl.


Ők tuti nem fogadnának el semmit, mondjuk nem is szorulnának rá, de tudom, hogy ha rosszabbul állnának, akkor sem fogadnák el.

márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Kiskoromban anyám lepasszolt 1 hónapra nagyanyámnak, semmit nem kért érte, ő ezt szeretetből csinálta. Mi van veled világ?
márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez kellemetlen, neki az.


Nyilván fizetek, ha van extra költség, de miért nem lehet túllépni rajta, ha ő nem fogadja el?

márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!