Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők egyszerre csak...

A nagyszülők egyszerre csak egy unokára vigyáznak, hülyeség hogy csalódott vagyok?

Figyelt kérdés
60 évesek, jól tartják magukat. A korábbi kapcsolatomból származó iskolás nagylányom évek óta heti egyszer náluk tölt egy délutánt, amíg a férjemmel kettesben vagyunk. Nagyon kell ez a kettesben töltött idő nekünk. A férjemnek is van egy ovis gyereke az előző házasságából, ő ilyenkor a férjem szüleivel van. A gyerekeink alig, vagy egyáltalán nem tartják a kapcsolatot a másik vérszerinti szülővel, ők kivehetőek a képletből. Van egy közös kicsink is, és arra gondoltunk, ő lehetne egyik héten az egyikünk, a másik héten a másikunk szüleinél. De az én szüleim azt mondták, nem szeretnék, mert akkor a kicsi elterelné a figyelmüket, és nem tudnának olyan sok minőségi időt tölteni a nagyobb unokájukkal, mint korábban. Vigyük máskor a kicsit. Így viszont nekünk nem lehet kettesben töltött időnk a férjemmel, pedig számunkra ez az egész rendszer ezért lett kitalálva. Nem vagyok egyke, a szüleim is két gyereket neveltek, és pár évvel ezelőtt az azóta már kamasz másik két unokájuk simán ott aludt kéthetente együtt. Csalódott vagyok, és nem is az elúszott szabadidő miatt, hanem mert úgy érzem, a nagylányom számukra Az Unoka, akire egy cseppel sem juthat kevesebb figyelem holmi később szülöttek miatt. Még azt is megértettem volna ha azt mondják, sok nekik már két gyereket gondozni egyszerre, de nem ez az indok, hanem az, hogy ők még minden második alkalommal sem szeretnének elmulasztani egy pillanatot sem a naggyal töltött idejükből. A nagy amúgy 10 éven felüli, teljesen önálló nagylány. Anyám szerint nem kéne csalódottnak lennem, ők külön-külön karnak unokázni, el kell fogadnom. Én meg olyan szomorú vagyok. A mi szemünkb
2019. márc. 12. 11:29
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Hoppá, elküldte. Szóval mi szemünkben a gyerekeink összetartoznak, és mindhárman baromi jó testvérek, imádják egymást, és nem értem miért nem lehet minden második alalommal közös program legalább kettejüknek a nagyszülőnél időtöltés.
2019. márc. 12. 11:33
 2/42 anonim ***** válasza:
98%

Talán kettő már sok lenne nekik, főleg úgy, hogy az egyik pici. Lehet, hogy egy kisgyerekhez már nincs olyan türelmük. A naggyal el lehet játszani, nem kell róla gondoskodni.

De az is lehet, hogy nem szeretik az új férjedet, és nem örülnek az új kapcsolatodnak, ezért nem is kötődnek annyira a közös picihez.

Biztosan van más, aki tud segíteni, barátnők, más családtag, vagy marad a bébiszitter, hogy tényleg tudjatok kettesben lenni.

2019. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Örülnek a kapcsolatomnak, és vállalják a kicsit, vigyáztak is már rá, csak nem akkor, amikor a nagy ott van. És oké lenne, ha azért, mert nem bírnak kettejükkel, de mint írtam nem ez az ok. Hanem mert a naggyal együtt töltött idejük szent és sérthetetlen. Engem ez az elv szomorít el igazán, a férjemmel kettesben töltött időnket majd megoldjuk.
2019. márc. 12. 11:43
 4/42 A kérdező kommentje:
A kérdés tulajdonképpen: ennek egy csalódottság nélkül tolerálandó dolognak kellene lennie? Tényleg érthetetlen, miért szomorít ez el?
2019. márc. 12. 11:46
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően így is szívességet tesznek, nem hiszem ,hogy jogosan akadsz ki.

Amellett mikor ők neveltek 2 gyereket egyszerre, 20-30 évvel fiatalabbak voltak, és ugye az sem utolsó szempont, hogy a nagylánnyal nem sok mindent kell csinálni, de egy pici után futni kell, meg szórakoztatni. Ez lehet szerintem, hogy a nagy, kamaszkorú gyerekkel lényegesebben egyszerűbb nekik, mint a picivel.

Vagy a párod szüleihez kell lepasszolni minden héten a picit, vagy szerezni egy babysittert vagy valami olyan babaprogramot találni arra a napra, mikor a nagyobbak a nagyszülőknél vannak, ahol ott is lehet hagyni pár órára, vagy a két nagyobbat elvinni valami táncra, sportra, kézműves körbe, ami eltart egy darabig és a pici akkor van a mamánál. Esetleg egy hasonló korú gyerek anyukájával összebeszélni, hogy heti egy délutánt vigyáztok egymás gyerekére,és azt úgy időzíteni, hogy a pici akkor legyen ott, amikor a másik gyerekek a mamáknál.

+ talán a nagyobbat akarják védeni, esetleg megelőzni a féltékenységet (tudom azt írod, hogy jó testvérek), hogy van egy kis idő, amikor csak ő van a középpontban.

De az anyukád döntését illene tiszteletben tartani, ő nem vállalja a kettőt egyszerre. Ezen lehet megsértődni, de szerintem nem érdemes.

2019. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%

Valahol megértem a csalódottságot, de valahol viszont nagyon nem tudom elfogadni azt amikor egy pár úgy vállal gyereket, hogy a nagyszülőkre alapoz bizonyos dolgokat. Még akkor is ha havi egy délutánról van szó. Ezt a babát ti vállaltátok, a ti felelősségetek és nekik szívük joga visszautasítani. Nem tudhatod, hogy mi a valódi indok, lehet már türelmük sincs egy kisebb gyerekhez, csak nem merik bevallani, hogy inkább zavarja már őket egy kisgyerek ebben a korban.

Szerintem fogadjátok el, hogy ez van, hisz vállaltátok mikor a közös gyerek mellett döntöttetek, hogy még kevesebb időtök lesz egymásra. Lesztek bőven még kettesben pár év múlva mikor már nem kell vigyázni egy gyerekre sem. Pont úgy, mint azok a családok ahol még ennyi segítség sincsen.

2019. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, érthető, higy nem akarnak a picire vigyázni, ha a nagy ott van. Egy csecsemő meg egy 10 éves másfajta figyelmet kivan. Ha néktek ennyire fontos ezh a héti egy nap, akkor bébiszitter a megoldás.
2019. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
78%
Amikor a gyereket terveztétek nem tudtátok hogy húszéves koráig minden körülötte fog forogni? Örülj annak a segítségnek amit kapsz.
2019. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
94%
Barátnőm anyukája is egyszerre csak egy gyerekre vigyáz. Ő bevallotta,hogy nincs már türelme többhöz. Szerintem itt is lehet hasonló a háttérben amivel nincs is baj,hisz senki sem fiatalodik. Őket is megértem de a te érzéseidet is.
2019. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%
Oldjátok meg másként. A nagyszülő nem azonos az ingyen bébiszitterrel. Az meg már a te problémád hogy útban van neked a saját gyereked.
2019. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!