Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szoktassam le a szüleim...

Hogyan szoktassam le a szüleimet arról, hogy ne hallgassák a tévét, meg a tiktok/facebook videókat hangosan?

Figyelt kérdés
55 évesek és roppant idegesítő, főleg apám, aki kicsit "nagyot hall", legalábbis azt hazudja magának. Van hallókészüléke, de semmit nem ér, így is mindig visszakérdez, de igazából direkt, már megszokásból, mert valóban hallja, amit mondok, mégis kétszer kell neki elmondani. Szóval minden késő délutánttól kezdve az a programjuk, hogy bekpcsolják a tévét, jó hangosan, megy a sok baromság, én meg nem tudok tanulni, hiába csukom be a szobám ajtaját. Sokszor az is program, hogy közben még nézik a telefonjaikon az idióta videókat jó hangosan, amit már nem lehet kikerülni semmilyen platformon sem, mert már automatikusan elindulnak, ahogy görgeted a hírfolyamot, még akkor is, ha csak egy receptet akarsz megnézni. Apám pedig azt csinálja, hogy még a tévét is úgy hagyja, nem nézi, csak odaül a fotelbe, közben nézi a tiktokot, aztán ha megunta, kimegy a konyhába gépezni, és ott nézi tovább a facebookot, de a tévét nem kapcsolja le, ugyanúgy megy hangosan. Mikor kisebb voltam, akkor is ez volt, akkor aludni nem tudtam a hangos tévétől. Szóval hiába szólok nekik ezerszer, minden egyes nap ez megy. Elköltözés meg ilyenek nem opció. Az a kérdés, hogy szoktassam le őket erről.

márc. 19. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Miért a fiatalokat hogy szoktassuk le a JBL üvöltésről utcán meg a tiktok videókat hangosan buszon hallgatni stb?
márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha eddig nem ment, esélyes, hogy sajnos sehogy :/

Füldugó esetleg nem segítene?

márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Ha eddig ezt szokták meg, akkor sehogy.
márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
5%

fejeld meg őket, amikor csinálják

ha ez nem elég, akkor rúgd ki a lábukat

márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

"én meg nem tudok tanulni"


Csak ezzel kapcsolatban tudom azt tanácsolni, hogy akkor suli után menj könyvtárba. Tanulótárs is lehet esetleg opció, a lényeg az, hogy ne tanulj otthon, mert látszólag ez se hatja meg őket. Azért nem szólhatnak rád, hogy tanulni vagy oda.

Vagy ami még nekem bejött az az, hogy tanulás közben a fülhallgatómon zenét hallgatok, de nem pörgőset, hanem valami lassú, nyugtató zenét, mert segít koncentrálni, egyáltalán nem zavar.

márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Szomorú, hogy abszolút nincsenek egymasra tekintettel az emberek.

A pasim is a tévét mindig túl hangosan nézi, kellett mindig kérleljem, hogy halkítsd le, többször egymas utan, hogy egy egy cseppet lejjebb vigye a hangerőt.

Tiszta stressz volt ez a számomra, féltem mindig, hogy a szomszedok meg fognak szólni .

Meg neki a normal hangerő nagyon hangos peldaul mikor beszél. Mindenki hallja, hogy hazajött, vagy ha telefonon beszelt, hiaba hallotta a masik, üvöltve beszel mint az építőtelepen.

Apám is ilyen volt. Mindenki süvöltve élt. A lanyom is ordít csapkod ha valami nem tetszik neki.

Mindig szemlesütve jartam a szomszedok előtt.

Most legalabb a pasim hazaköltözött, ő házban lakik es ott mehet a cirkusz. Őrület tenyleg, hogy egyeseknek hiaba esdekelsz, hogy csendesebben adják elő magukat, egyszerűen nem hajlandóak, csak ha valaki kupánvágja őket

márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

Vagy még akkor sem, az is olaj a tűzre. De azert ha szólsz a szüleidnek, meg egyszer, hogy nem tudsz tanulni, túl hangos minden, hatha mégis megértik

Vagy lehet azt akarják, hogy zárhassák be az ajtójukat, hogy lehessenek ketten, ki tudja, lehet direkt csinálják

márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Én általában ilyenkor fülesre rakok ilyen nyugtatós zenét amin nincs szöveg vagy éneklés csak ilyen lágy zene.Meg még rájuk szólok azt ha kimennek vagy nem nézik a tvt akkor kiszoktam kapcsolni vagy lehalkitom
márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

" amit már nem lehet kikerülni semmilyen platformon sem, mert már automatikusan elindulnak, ahogy görgeted a hírfolyamot,"


Telefonon ki lehet kapcsolni az automatikus indulást, laptopon pedig be lehet állítani, hogy halkan induljon el.

márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy. De ha gyerekkorod óta ilyen a tévével, már igazán megszokhattad volna. Aki álmos, az alszik. Ha meg tanulni nem tudsz, hallgass zenét, akkor legalább a saját, általad kontrollált zaj megy a füledben. Mi lesz egy open office munkahelyen, mindenkit leteremtesz, aki hozzá mer szólni valakihez 20 méteres körzetedben?
márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!