Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni balhé nélkül...

Mit lehet tenni balhé nélkül ha anyámék nem normálisak?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a jövő hónapba költözünk el párommal (30éves) egy albérletbe. Ingyen (csak rezsi) mivel a párom kap albérlet támogatást. A szüleim szerint szégyen hogy nincs saját háza a páromnak (nekik sem volt ennyi idősen, világ életükbe csórók voltak, 1-2 éve megy jobban a szekér), szerintük a párom szülei is szégyenek mert nem támogatják a gyereküket (=nem tesznek házat a segge alá). Mondanom sem kell hogy ők sem támogatnak se engem se a testvéremet. Van egy 1.5 milliós autóm ennyi, amiért persze hálás vagyok de ennyit a páromnak is segítettek a szülei. Most kitalálták hogy innen semmimet nem vihetem el, se autó, se ágy (ami rózsaszín nyilván nem kell nekik csak velem akarnak kitolni), se semmit mivel ha én ennyire menni akarok akkor az uram vegyen mindent és ne mozdítsak semmit. Egyébként nyilván nem ezeken múlik a költözés mert ezek megvannak a páromnak, de én ezek után nem akarom velük tartani a kapcsolatot.. egyszerűen tönkretették az elmúlt 22 évemet. Örökké bántották egymást és minket, olyan sérelmeim vannak gyerekkoromból amiket sosem tudok feldolgozni. Nekem ez volt az utolsó csepp a pohárban hogy az életem előrehaladásában is elleneznek.. közbe meg eddig el akartak zavarni hogy menjek az uramhoz tartson el ha annyira szeret.. (nem kell amúgy eltartani..)

Ők sosem fognak változni, mindig is rossz indulatúak voltak és azok is maradnak. Mit lehet ezekkel tenni? Megoldás a távolságtartás vagy teljesen szakítsak meg velük mindent? Nem akarom hogy a kapcsolatomra rámenjen ez.. az előző 2 kapcsolatom is miattuk ért véget.

Nem feltétlen akarom velük megszakítani a kapcsolatot mert szeretném ha lennének nagyszülei később a gyerekeimnek meg normális családban nőne fel.. de félek hogy többet ártanak..


márc. 20. 08:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%
Mi a kérdés?
márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

A párodat egyébként kedvelik? Mert nekem úgy tűnik, hogy minden költözésellenes megnyilvánulásuk inkább ellene szól... Ha nem jönnek ki jól, akkor tudod az okát?

Ha esetleg csak téged féltenek, hogy a rózsaszín köd miatt hülyeséget csinálsz, akkor az még megbocsátható, ha nem, akkor jó lehet egy kis távolságtartás, lehet később észheztérnek.

márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

2. nem kedvelik, egyébként nem tudom miért. Tisztelettudó, magyar, dolgozik 2 helyen, mindent megad nekem, nem egy veszekedős idegbeteg tipus. Nekik az a fő gondjuk hogy 30 évesen nincsen háza és szerintük gáz a munkahelye. Egyébként jövőre tervezünk házat venni, hitelre (nem sok hitel kéne). Ez is rettentő ciki szerintük mert éhen fogunk halni a hitel miatt..

Igen ők ezt adják elő hogy féltenek, de mindig ezt csinálják.. és ez sokkal inkább bántás mint féltés az én szemszögemből. pl Soha nem azt ajánlják fel hogy számíthatok rájuk vagy mindig nyitva áll az ajtó hanem sokkal inkább a “Soha többet nem kell jönni” opció van

márc. 20. 09:11
 4/35 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon gyerekként kezelnek. Majd ha elköltöztél talán változik a helyez. A lakhatásról pedig az idősebbeknek nincs fogalmunk. Hiába magyarázod mi a mostani helyzet, nem tudják felfogni, tisztelet a kivételnek.
márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Az autód nyilván a te neveden van, tehát egyértelműen viheted.
márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Jó messzire költötzz, és évente gyszer látogasd öket.

A családi éltetetkbe ne engedd be öket.

Hasonló helyzetben voltam, csak férfiként, ezért kicsit másképp történtek a dolgok de nagyon hasonló szülökkel. Minden kapcsolatom és egy házasság ment rá a mérgezö légkörre.

15 éve ki vannak zárva, érdekes módon egy valamivel problémásabb házasság is müködik 15 éve, a közelükben egy jó kapcsolat is max 2-3 évet bírt ki.

márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire lehet kizárnám őket.

Az is bőven elég lenne, hogy a páromat kritizálják, de az, hogy még a cuccaid sem adják oda, szerintem nagyon szemét dolog. Ha már anyagilag támogatni nem tudnak, legalább ami megvan és eddig is te használtad odaadhatnák. Nem tudnék így viselkedni a gyerekeknél.

márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%
* gyerekemmel
márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%

6 vagyok, bár nekem ilye cuccokon nem volt sosem vita, de én elvinném akkor amikor nem látják.

Felnött embernek egyébként sem tilthatják meg, max azt ami az ö nevükön van, vagy számlájuk van róla.

De azt azért kétlem, hogy ilyen messzire mennének.

márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
12%

"...vagyok, bár nekem ilye cuccokon nem volt sosem vita, de én elvinném akkor amikor nem látják."


Amennyiben nincs róla a kerdezonek névre szóló szamlaja, ez bizony lopasnak szamit

márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!