Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a témáról?Gyerek döntése,vagy a szülőé?

Figyelt kérdés

Egész fiktív kérdés:

Tegyük fel,van egy 14 éves gyerek,iskola választánál áll,és elakar menni gimnáziumban,de a szülei nem engedik és elveszik a lehetőséget,és nehogy segítenének hogy mi hogyan vagy kicsit segítenének,hanem fogják és elveszik a jelenkezési lapot,nem hagyják tanulni a felvételizőre,és elküldik bentlakásos szakiskolába,mi a véleményetek?

Van joga a szülőnek döntése hogy eldöntse hogy milyen iskolába járjon?

Van joga hogy bele szóljon a tanulásába?



#Tanulás,tanul,jog,balhé, kollégium, bentlakásos,iskola
2023. febr. 9. 16:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
27%

Van joga igen.


18 év után nem köteles eltartani, a szakmával meg többre megy mint a sima gimnáziummal ha magát kell eltartani.

2023. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
98%
Joga van, de nem lesz jó vége.
2023. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen szinten nincs joga. Én nyilván nem látok a történtek mögé, nem tudom mi miért történt, de ilyen szinten, konkrétan megakadályozni a gyerek továbbtanulását egyenesen röhejes. Örülnének, hogy a gyerek szeretne iskolába menni/tanulni, vannak céljai
2023. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet hogy csak reálisan látják a gyerek képességeit?
2023. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%
#4 de akkor sem kéne megakadályozniuk, hogy kitöltsön egy jelentkezési lapot. Abból mi baj származik? Max mégsem oda fog járni.
2023. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
93%

A felvételi napján én is ezen gondolkoztam, mert a rádióban elhangzott, hogy a szülőnek kell eldöntenie - és teljesen lefagytam tőle. Miért a szülőnek? Na és a gyerek, ő tud már dönteni?


Alapvetően szerintem ez közös döntés kéne, hogy legyen. Nyilván, a szülő a felnőtt a történetben, ő látja jobban a piaci dolgokat (jobb esetben) és látja (talán) reálisan a gyermeket, de közben meg a gyermek oldaláról a világ legigazságtalabb dolgának érezném, ha nem adhatom be oda a jelentkezésem, amina szívem vágya.


Sok múlik a középsulin, és azt se mondhatom, hogy egy 14 éves gyermek biztosan tudja mit akar, mert nem. Számos példát láttam rá, hogy szakos gimiből végül tök máshova felvételizett a tanuló.


Szerintem a szülő felelőssége, hogy a befolyásával ne éljen vissza, tudjon támpontot adni a gyerekének és ő is tudja szem előtt tartani, hogy mi az, amit ő szeretne.


Egyik válaszadó említette, hogy a szülő meddig köteles eltartani stb. Érdekes egy szempont, de nem feltétlenül csak szakmai érettségivel lehet csak elhelyezkedni, sőt nagyon sokan dolgoznak, élnek külön egyetem alatt is.

2023. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos jogilag nincs egy 14 évesnek a saját tanulmányairól dönteni. Ez van.
2023. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%
18 éves kor alatt a szülö dönt mindenröl, ami a gyerekkel kapcsolatos.
2023. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
36%

Kevés az infó, de sokan már sajnálják a gyereket, és a szülő a féreg.


Okok? Milyen távra van a gimi? Fizetős? Elég okos hozzá a gyerek? ...

2023. febr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

4-es

Tanulás kapcsolatosan nem hagyja tanulni,mert biztos tanulás zavaros?

Jóvan,ha leesik a új bicikliről a bicikli lánc,nehogy újra raknád,vagy szerelőhöz vinnéd másnap,hanem eladod jófogáson 2 ezerért?😂😂

Kb ilyen logika..

2023. febr. 9. 17:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!