Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak egy ilyen buta anyóstól...

Másnak egy ilyen buta anyóstól nem lenne egekbe a vérnyomása?

Figyelt kérdés

Annyit írhatnék róla, hogy mennyire sötét, és cserébe mennyire okosnak hiszi magát, hogy ahhoz kiadók kéne keresnem.

Viszont amin most nehezen tudom túltenni magam:

A barátnőm terhes lett, és nyilván nem ért meglepetésként, de még azért egy kicsit várhatott volna a gyerek.Mindegy az élet már csak ilyen, várjuk így is.

A barátnőm napi 15-20 szál cigit szívott.


Amikor megtudta, hogy terhes azóta nem gyújtott rá, amiért nagyon büszke vagyok rá, mert amúgy nagyon gyenge akaratúnak ismertem eddig.


Na és akkor a buta anyja....már eleve elmondta neki, hogy hülyeség hogy a cigi árt a gyereknek, nyugodtan szívja csak vegyen vissza kicsit...ja kicsit. 20 helyett 18-ra?

Nem is értettem....


Aztán többen is ajánlották a barátnőmnek a terhességi vitamint, és vett is.

Telefonon beszélt az anyjával kihangosítón, és kérdezete az anyját hogy szerinte jó e ez a gyógyszer?

Az anyja meg kb ordított, hogy nehogy bevegyél kislányom, megmondtam hogy be ne merjél ezekből a mérgekből venni, azt se tudod mi van bennük, megölöd a gyereket ezekkel, patkányméreg van bennük blabla....


Csak fogtam a fejem, hogy a tetves cigit nyugodtan szívja, de a gyógyszert be ne vegye?Amit amúgy az összes már gyermekes barátunknak az orvosa javasolt.


S azt hiszem, hogy ez csak a jéghegy alja, abban hogy engem kikészít ez az ostoba nő.


Nem tudom, ezt én reagálom túl, vagy más is hülyét kapna az ilyentől?


márc. 23. 10:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem bonyolítod túl, idegesítő a helyzet.

A kérdés, hogy hogyan tervezel/tervezték változtatni?

Baratnőd miért mond el mindent az anyjának?

márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Milyen értelemben válatoztatni?Azon tud/tudunk, hogy leteszi a cigit.

Az anyjával kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, hogy rajta hogyan tudnánk változtatni, szerintem mi sehogy.

Egyéni gondolad, de én már azt gondolom, hogy ez a nő mentálisan beteg, bár olykor egész vállalhatóan viselkedik.Nem utálom, és nem is akarom utálni, de az ilyenekkel nagyon feltud bosszantani.


Azért mondja el neki, mert első várnadósság, bennem is van idegesség/izgalom, hogy minden rendben legyen, gondolom a barátnőmre ez fokozottan igaz.

Nyilván tanácsokat kér az anyjától, aki már volt ilyen helyzetben, aki közel áll hozzá, aki megtudja nyugatni azzal, hogy a terhességből adód testi változások milyen mértékig normálisak stb...

márc. 23. 10:12
 3/28 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván beteg mentálisan.
márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem az anyos a baj, hanem a baratnod. Tavolsagot kene tartani es akkor nem lenne vele problema, de igy ez lehetetlen, ha a csajod nem szakadt le rola erzelmileg meg mindig.

Erre a kapcsolat is ramehet, ha ekkora teret enged az anyjanak.

Telefont nem felvenni, es nem kell gyakran talalkozni. Ennyi lenne a megoldas, de ehhez nyilvan te egyedul keves vagy.

márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Sosem tudod megváltoztatni a környezetedet. De még tudod változtatni a környezetedet. Remélem érted.
márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Eddig nem engedett ekkora teret? Vagy ez nagy térnek számít, hogy elmondta vitamint szed és letette a cigit? Ez nem annyira személyes, ezt még egy szomszédnak is el lehet mondani.

Az anyjával azt oszt meg amit akar, és annyi tanácsot fogad meg, amennyit akar. Jelen esetben egyet sem, ha van esze. Mit tudsz tenni? Letiltod az anyjáról?

Ostoba nő, majd megtanulod becsukni a füled, eltéríteni már nem tudod.

márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem hallgat rá szerencsére, de engem önmagában kiidegel azzal, hogy minek mond ilyen ostobaságokat?

Meg eleve az, hogy tudom hogy mennyire rohadt nehéz neki is napi egy doboz cigit elengedni, és ebben segíteni kell, nem az hogy abban erősíteni, hogy nem kell azt letenni nem árt....

Már korábban is mondtam neki, hogy elkéne engedni a cigit, és azt mondta hogy esélyét sem látja, szereti, nem érzi azt hogy ez mennyire rossz neki, és a munkába nem bírná ki nélküle.

Erre most kb egyik napról a másikra letudta tenni, akkor amikor még nem voltak komolyabb testi változásai (most is az elején vagyunk, és bár még látszani nem látszik de érzi a terhességet)

Csak maga a tudat miatt, hogy ez káros a gyerekre nézve.

DE, pontosan tudom mennyire nehéz letenni a cigit, és nekem is volt hogy azt hittem x nap, hét után hogy túl vagyok a nehezén, de még annyiszor kellett ellenállnom, akkora kísértések voltak (még néha most is).

Tehát folyamatosan segíteni kéne, támogatni és szavakkal erősíteni, hogy nagyon jól teszi amit tesz, és hogy nagy dolog hogy ezt a korábbi hozzáállásával így csinálja....nem pedig azt mondta hogy szívjad csak lányom, ne szenvedj emiatt.

márc. 23. 10:53
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem az anyóssal van a probléma, hanem a vele minden szrt megosztó nőddel.


Röviden és tömören. Az én szüleim is ilyenek, ha hagyom. Nos, nem hagyom, semmit nem tudnak rólam vagy a magánéletemről, mert semmi közük hozzá.

márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem értem ezeket a kommenteket...

Ez aztán tényleg nem nagy dolog, hogy ilyeneket megoszt vele.

Nem tudom kinek van, kinek nincs gyereke a kommentelők közül, nekünk ez az első, én is izgulok minden miatt, rengeteget kérdezünk, hogy mi hogy, mi a menet, mi a normális stb...nem lehet minden nap hívogatni az orvost.


Mindeketten eleve túlaggódó típusok vagyunk, de ez azért egy kicsit nagyobb dolog az életünkben, persze hogy kérdez, beszél.

De kit kérdezne egy lány/nő ha nem az anyját?

Mondjuk jó lenne ha értelmes dolgokat mondana, mint ahogy a legtöbb átlagos szülő tenné azt, de a barátnőm sokkal elfogulatabb az anyjával, mint én (és ez normális)

Elhihetitek, hogy ő nem gondolja egy ostoba pojácának úgy mint én.

Mégis csak felnevelte és életben tartotta, és bár nem feltétlen az ő hatására de egy normális felnőtt nő lett a lányából.

Neki akkor is az anyukája marad ha buta mint a föld....

márc. 23. 11:12
 10/28 anonim ***** válasza:
56%
Most akkor mi a bajod
márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!