Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A többgyerekes szülőknél...

A többgyerekes szülőknél mindig van kedvenc gyerek vagy előfordul hogy a szülők egyformán szeretik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
márc. 25. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy érzem, hogy a szüleim mindkettőnket nagyon szeretnek. Gyerekként is így éltem meg és most, felnőttként is. A testvérem sem panaszkodott soha.
márc. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na ez egy pozitív példa. Az én családomba is van pozitív példa ilyen szempontból és sajnos negatív is.
márc. 25. 07:28
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Általában a 3.-gyerek a mostoha. Nálunk így volt öcsém és nővérem mindent én semmit nem értem.
márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Mindig van kedvenc. Mindig. Aki mást állít, az nem mond igazat, az a nagy helyzet.


Lehet, nem nyíltan megy a kivételezés, mint pl nálunk és rengeteg családban, csak burkoltan, de van egy, aki valami miatt "több", mint a másik.

márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindig. Nekem egyértelműen van, a páromnak is, csak ő tagadja!
márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy van kedvenc. Nagyszülőknél meg főleg van kedvenc.
márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nem vagyunk egyformák, nem szerethetnek egyformán bennünket. Így van ez a gyerekekkel is. Az a fontos, hogy ezt ne éreztessék, ne kivételezzenek.
márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk nem én vagyok a kedvenc, hiába vagyok az első gyerek/unoka. Ezzel nekem nem lenne bajom, hiszen emberek vagyunk, ezt pontosan láttam már tiniként is, hogy szűk csalásban senki nincs aki kicsit is hasonló érdeklődésű, világnézetű lenne, DE mindenáron bele akartak szuszakolni a saját világképükbe. Értsd, nem voltam soha egy piperkőc csajos csaj, mégis ebbe az irányba akartak terelni, mert ők ilyenek voltak. Ha megtettem, akkor szerettek, ha nem akkor nem.


Egyszóval a kedvenc választással nincs bajom, azzal hogy a kedvenchez mérik a másik gyereket, vagy kedvencet akarnak belőle faragni, azzal van

márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Persze hogy van kedvenc. Nem lehet két embert egyformán szeretni. Ellenben lehet ugyanúgy gondoskodni róluk és nem tenni különbséget köztük.
márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
A szeretet mértékét nem lehet objektív rendszerben meghatározni. A szülők többnyire jobban odafigyelnek a "gyengébb" gyerekre (aki ezt felismerve sokszor ki is használja a szülőket), az "erősebbre" meg kevesebb figyelmet fordítanak, mert az úgyis rendben van. Vagyis a gyerekre figyelést nem kell összetéveszteni a szeretet mértékével.
márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!