Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem támogat? Mi a vélemén...

Apám nem támogat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú, ha szánsz rá időt, köszi...


Huszas éveim közepén járó fiatal vagyok, az apám 50-es éveiben járó, teljes self-made vállalkozó közel 20-30 éve, nem multimilliárdos szint, de egy stabil egzisztenciával rendelkező ember, saját kis céggel, több ingatlannal és egyéb vagyontárgyakkal, sosem nélkülöztem semmiben. Nem egy fehérgalléros szofisztikált diplomás, akit toltak gyerekkora óta az értelmiségi családja, hanem puszta kezével és eszével, kemény munkával épült minden, ezt elismerem. Testvérem és én a cégnél dolgozunk, tanult, rendezett életű emberek vagyunk, jártunk iskolákat, kipróbáltunk munkákat, majd lehorgonyoztunk itt. Én hol segédmunka, hol pénztáros-adminisztrátori feladatokat látok el, de előfordult már olyan is többször, hogy gépet vásároltam neki Németországból (fordítás + ügyintézés), speciális alkatrészt rendeltem külföldről stb... A tesóm viszont már ennél sokkal komolyabb dolgokat is ellát (ingatlanügyek, szerződések, számlák és egyéb mindenféle céges ügy kezelése, naprakész ügyintézése). Mindezekért fejenként kapunk ~300 ezer nettó Forintot. Tudom, irodistának nem rossz, valakinek ennyi sincs stb., de mindezt úgy, hogy a nálunk dolgozó alkoholista segédmunkás pl. megkap ugyanennyit és felelőssége, képzettsége 0, szemben pl. a testvérem felelősségével és bizalmas munkakörével. A testvérem albérletben él, én egyenlőre itthon, de sajnos nagy kilátástalanságot érzek mindkettőnk életében.


Úgy érzem, nem igazságos hogy bőven megtehetné, hogy támogasson akár 1-1 ingatlannal az önálló életkezdésünket vagy kedvező bérleménnyel (van kiadott ingatlanja, több is...) vagy legalább adna jobb, érdemesebb bért (főleg a nővéremnek, mivel tényleg nagyon sok felelőssége van!) amiből előre lehet lépni az életben.


A mi közegünk ugyan nem a diplomás értelmiségi, ahol gyerekkora óta rakják félre a pénzt a gyereknek babakötvényben, Fundamentában majd huszonéves korára lakást vesznek neki az egyetemvárosban, ezt aláírom.


De fáj látni, hogy a környezetünkben a nálunk képzetlenebb, ostobább, de szintén válllakozó család sarjak ennyi idősen vagyoni- és kapcsolati tőkét, brigádot egyebeket kaptak és élnek mint hal a vízben...


Mi a véleményetek? Jogos vagy rosszul látom? Előre is köszönöm...



márc. 28. 00:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
14%

Egyrészt nagyon jó dolgod/dolgotok van, hogy a mai fos munkahelyek és szégyenletes fizetések között, egy vállalható munkátok, fizutok van és úgy tűnik apátokkal is jól ki tudtok jönni.

A másik része, hogy esélyetek nincs saját ingatlanra és nem a "kényelmességetek", a búra alatti életetek miatt, hanem mert a "kinti" világ még ennél is hervasztóbb az előrelépés szempontjából.

A lényeg, hogy akinek nem teszik ma a popója alá a lakást, annak szívás és kilátástalanság van.

A másik, hogy én is azt látom, hogy tróger kölyköknek is megteszik ezt, hirtelen felkapaszkodott, meggazdagodott emberek.

Lehet, hogy az egyszerű apátok nem is gondol bele, hogy el kellene indítani benneteket, az ingatlan vagyonából.

Azt hiszi így okés a dolog. Ad munkát, elvagytok és ennyi.

márc. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%

6-os! Akkor lenne a 300e zsebpénz, hogyha lófsazt se kellene csinálnia érte.

Így ez, hogy dolgoznak is a srácok benne, így ez nem zsebpénz, hanem munkabér.

márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
32%
Erre nagyon egyszerűen azt lehet válaszolni, hogy ha nem jó, menj máshova. Nem is kell megmagyaráznod, miért. Es neki sem kell, hogy miért nem ad többet/mást.
márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%
Lehet egyszer még nagyon hálás leszel apádnak, hogy nem tolt a valagad alá egy új autót az érettségidre, egy lakást a 20. születésnapodra és nem lettél egy teljesen elkényeztetett, hamis értékrenddel rendelkező lény, aki soha nem dolgozott meg semmiért. Az ilyen agyontámogatott, bura alatt nevelt gyermekek nagyobb része általában egész életében boldogtalan, elégedetlen. Nektek apád megadja az esélyt, hogy egy kiegyensúlyozott, boldog és a földön két lábbal járó emberekké váljatok.
márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Grizesteszta ***** válasza:
24%

#14: Tök mindegy, hogy mi mit gondolunk erről, az a lényeg, hogy Te elégedett vagy-e? Ha nem vagy elégedett, lépj ki, keress másik állást! Viselkedj pont úgy, ahogyan egy FELNŐTT EMBER szokott, ha nem elégedett a FŐNÖKÉVEL( nem az apjával)/FIZETÉSÉVEL/MUNKAKÖRÜLMÉNYEIVEL/MEGBECSÜLTSÉGÉVEL: felmond és elmegy olyan helyre, ahol reményei szerint mindezt megkaphatja.

Ha meg nem tud elmenni, mert nincs jobb, akkor tudomásul veszi: jelen helyzetben ő 'ennyit ér'. Akkor pedig ezen próbál változtatni: tanul ÉS/VAGY elköltözik.

márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
14%

Legalább látod hogy akit nem támogatnak annak kb milyen problémái és lehetőségei vannak! Fogd fel tanulmányi és tapasztalati körútnak!


Apád szerintem csak nem akarja hogy fellengzős beképzelt magától önkívületbe eső fiatalember legyél. "Mert álltalában azok mindíg elbasszák unalmukba kényelmükbe az életüket.

Az a baj hogy sok pénzesnek született ember elveszti a realitás talaját.

Mért mi hiányzik az életedből amit nettó 300 ból nem tudsz kigazdálkodni? Nekem ennyi idősen lóf..sz pénzem nem volt ,volt olyan munkahelyem ahol ki se fizettek!

márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
27%

Én a helyedben továbbtanulnék valami olyan területen, ahol érdemes, hogy el tudjak menni egy jobban fizető munkahelyre.


Apukádnak az a célja, hogy otthon lakjatok, ne költözzetek el, és ha idős lesz tudjátok majd gondozni.

márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Kései Sirató ***** válasza:
30%

Én is elkezdeném tervezni, hogy hogyan merre tovább.

Azt nem írtad, hol laktok. Nyugat-Magyarországon ez kevésnek számít, a keleti szférában soknak. Azért nem mindegy, mert a nyugati országrészben minden sokkal többe kerül, 300 ezer Ft-ból sokkal kevesebb dolgot/ szolgáltatást/ bármit lehet venni.


Az ő helyében biztos, hogy támogatnálak benneteket legalább 1-1 garzonnal, hogy tudjatok párkapcsolatban élni és gyűjteni saját ingatlanra.

márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
24%

17 igazad van hogy tanulásra bíztatod.

Viszont akkora hülyeség a másik amit írtál. Biztos 50 pár évesen az a célja, hogy majd gondozzák. Ne beszélj baromságot. Van pénze, tud magának ápolót fogadni, biztos nem a fiától vàrnà. Szerintem eszébe sem jut ilyen.

A kérdezőnek párkapcsolata sincs, gondolom semmit nem mutatott hogy elköltözne.

márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Honnan veszitek, hogy minden ember akit lakással inditanak el az életben, egy hitvány semmirekellő lesz?

Én csak azt láttam, hogy az ilyen mind gond nélküli, boldog és sikeres lett, továbbörökítve a gondtalanságot a gyerekeinek is.

Míg akinek magának kellett összekaparni, azok tönkrementek, szinte vegetáltak, hiába tanultak, dolgoztak, küzdöttek.

márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!