Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem támogat? Mi a vélemén...

Apám nem támogat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú, ha szánsz rá időt, köszi...


Huszas éveim közepén járó fiatal vagyok, az apám 50-es éveiben járó, teljes self-made vállalkozó közel 20-30 éve, nem multimilliárdos szint, de egy stabil egzisztenciával rendelkező ember, saját kis céggel, több ingatlannal és egyéb vagyontárgyakkal, sosem nélkülöztem semmiben. Nem egy fehérgalléros szofisztikált diplomás, akit toltak gyerekkora óta az értelmiségi családja, hanem puszta kezével és eszével, kemény munkával épült minden, ezt elismerem. Testvérem és én a cégnél dolgozunk, tanult, rendezett életű emberek vagyunk, jártunk iskolákat, kipróbáltunk munkákat, majd lehorgonyoztunk itt. Én hol segédmunka, hol pénztáros-adminisztrátori feladatokat látok el, de előfordult már olyan is többször, hogy gépet vásároltam neki Németországból (fordítás + ügyintézés), speciális alkatrészt rendeltem külföldről stb... A tesóm viszont már ennél sokkal komolyabb dolgokat is ellát (ingatlanügyek, szerződések, számlák és egyéb mindenféle céges ügy kezelése, naprakész ügyintézése). Mindezekért fejenként kapunk ~300 ezer nettó Forintot. Tudom, irodistának nem rossz, valakinek ennyi sincs stb., de mindezt úgy, hogy a nálunk dolgozó alkoholista segédmunkás pl. megkap ugyanennyit és felelőssége, képzettsége 0, szemben pl. a testvérem felelősségével és bizalmas munkakörével. A testvérem albérletben él, én egyenlőre itthon, de sajnos nagy kilátástalanságot érzek mindkettőnk életében.


Úgy érzem, nem igazságos hogy bőven megtehetné, hogy támogasson akár 1-1 ingatlannal az önálló életkezdésünket vagy kedvező bérleménnyel (van kiadott ingatlanja, több is...) vagy legalább adna jobb, érdemesebb bért (főleg a nővéremnek, mivel tényleg nagyon sok felelőssége van!) amiből előre lehet lépni az életben.


A mi közegünk ugyan nem a diplomás értelmiségi, ahol gyerekkora óta rakják félre a pénzt a gyereknek babakötvényben, Fundamentában majd huszonéves korára lakást vesznek neki az egyetemvárosban, ezt aláírom.


De fáj látni, hogy a környezetünkben a nálunk képzetlenebb, ostobább, de szintén válllakozó család sarjak ennyi idősen vagyoni- és kapcsolati tőkét, brigádot egyebeket kaptak és élnek mint hal a vízben...


Mi a véleményetek? Jogos vagy rosszul látom? Előre is köszönöm...



márc. 28. 00:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
66%

#20


Egyetértek, ez így van.

márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Pest megyéről van szó. Több a lehetőség de az árak is magasabban alakulnak Bp közelsége/behatása miatt


17.


Gazdasági képzésben (gazdálkodás-menedzsment vagy ker-marketing, +1 FOSZK, ebben a sorrendben lett megjelölve) gondolkozom levelezőn, mert látom hogy jók és széleskőrűek az elhelyezkedési lehetőségek. Idén adtam le jelentkezést Felvin, meglátjuk, felvesznek-e...


Nem akar minket magához láncolni vagy ápolásra játszani, ebben biztos vagyok, ahogy írták fentebb.

márc. 28. 11:35
 23/26 anonim ***** válasza:
46%

3-as vagyok. Az, hogy 2 nyelven, ráadásul angolul és németül középszinten beszélsz óriási előny, hidd el. Az sem hátrány, hogy _csinálsz_ egy csomó különféle feladatot, ezekről vezess valamiféle nyilvántartást, hogy évek múlva legyen egy jó kis listád, milyen típusú területekkel, feladatokkal foglalkoztál, jól fog jönni egy jó CV-hez.


Van-e bármilyen felsőfokú végzettséged? Vagy csak egy sima gimis érettségi? Még fiatal vagy, egy kevésbé felkapott fősulin érdemes lenne végigcsinálni valamilyen alap közgazdász/vállalkozásszervező/mendzsment/kereskedelmi szakot, munka mellett is meg lehet csinálni levelezőn és sokat számít, hogy VAN egy diplomád, még ha konkrétan nem is kell használni az ott tanultakat egy adott poziban.


A másik irány pedig lehetne a műtárgykereskedés, ha ez érdekel és foglalkozol is vele. Nem ismerem ezt a terepet, de nézz utána, hogy milyen képzések, tanfolyamok, esetleg felsőfokú képzések vannak, szerintem érdemes ebbe az irányba fordulni, egyrészt mert érdekel, másrészt mert egyre nagoybb az érdeklődés ebben a témakörben, akár csak sima upcycling/recycling/retró cuccok felújítása, gyűjtése, öltözködés stb. területen, akár magasabb szintű műtárgy, ékszer, bútor stb. kereskedés szinten.


Használd ki, hogy lazábbak a munkakörülményeid és rengeteget spórolhatsz az otthon lakással, tegyél is félre, amennyit tudsz + tanulj, képezd magad minél jobban.


A magánéleted pedig független attól, hogy apádnál dolgozol-e vagy sem, barátokat, haverokat, párt ettől függetlenül tudsz/akarsz "szerezni" (nyilván a kisvárosi lét nem előny, de ettől még nem kell magányosan üldögélni otthon).

márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

23 - Köszönöm a tanácsokat! Igen, idén adtam le jelentkezést, hamarosan kiderül az is, felvesznek-e majd, gazdasági diplomával jók az elhelyezkedési lehetőségek és Bp közelsége miatt az ottani munkavállalás is megoldható lenne.


Gimis érettségi + szakács szakma (korábbi OKJ rendszerben, gyorstalpalón), de ebben egy percet nem dolgoztam, nincs aktív tapasztalatom és nem is akarok efelé orientálódni. Tudom, hogy jól fizetik, lehet 600-800 ezer Nettót is hazavinni, de azt rendes tapasztalattal, napi szinten pörögve, rengeteg munkaórával és még a rendes bejelentés sincs meg sokszor.


Ennél tényleg jobb útnak látom az önfejlesztést és idővel egy diplomát, aminek köszönhetően tapasztalattal megkeresi ugyanezt vagy jobb pénzt az ember, de korrekt körülmények között.

márc. 28. 11:44
 25/26 anonim ***** válasza:
58%

Apád egy self-made ember elmondásod szerint.

Amíg azt látja, hogy tanulgatsz, dolgozgatsz, de tulajdonképpen komolyabb ambíciók nélkül elüldögélsz a langyos húgyban, biztos nem fog még könnyebb életkörülményeket teremteni neked, hogy még jobban belesüppedj.

Ideje kitalálni, te mit szeretnél letenni az asztalra. Pl. nem egyszer jó lenne a műtárgyakból megélni, hanem meftervezni, hogyan fogsz műtárgyakból megélni.

Valószínűleg nagyon fiatal vagy még, ezért nyilván nem is gond, ha még nem tartasz itt és pár évet ellébecolsz, tanulsz, de egy apád féle ember nem erre lesz büszke, ebben biztos lehetsz.

márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
28%

“ha munkát váltok és egy idegennek dolgozok, akkor sem kapnék többet”

Tehát még saját bevallásod szerint sem ér többet a munkád ennél az amúgy Budapesten kívül közepesnek számító 300 ezernél. Akkor miért is kéne apádnak többet adnia? Alanyi jogon?

márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!