Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem támogat? Mi a vélemén...

Apám nem támogat? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú, ha szánsz rá időt, köszi...


Huszas éveim közepén járó fiatal vagyok, az apám 50-es éveiben járó, teljes self-made vállalkozó közel 20-30 éve, nem multimilliárdos szint, de egy stabil egzisztenciával rendelkező ember, saját kis céggel, több ingatlannal és egyéb vagyontárgyakkal, sosem nélkülöztem semmiben. Nem egy fehérgalléros szofisztikált diplomás, akit toltak gyerekkora óta az értelmiségi családja, hanem puszta kezével és eszével, kemény munkával épült minden, ezt elismerem. Testvérem és én a cégnél dolgozunk, tanult, rendezett életű emberek vagyunk, jártunk iskolákat, kipróbáltunk munkákat, majd lehorgonyoztunk itt. Én hol segédmunka, hol pénztáros-adminisztrátori feladatokat látok el, de előfordult már olyan is többször, hogy gépet vásároltam neki Németországból (fordítás + ügyintézés), speciális alkatrészt rendeltem külföldről stb... A tesóm viszont már ennél sokkal komolyabb dolgokat is ellát (ingatlanügyek, szerződések, számlák és egyéb mindenféle céges ügy kezelése, naprakész ügyintézése). Mindezekért fejenként kapunk ~300 ezer nettó Forintot. Tudom, irodistának nem rossz, valakinek ennyi sincs stb., de mindezt úgy, hogy a nálunk dolgozó alkoholista segédmunkás pl. megkap ugyanennyit és felelőssége, képzettsége 0, szemben pl. a testvérem felelősségével és bizalmas munkakörével. A testvérem albérletben él, én egyenlőre itthon, de sajnos nagy kilátástalanságot érzek mindkettőnk életében.


Úgy érzem, nem igazságos hogy bőven megtehetné, hogy támogasson akár 1-1 ingatlannal az önálló életkezdésünket vagy kedvező bérleménnyel (van kiadott ingatlanja, több is...) vagy legalább adna jobb, érdemesebb bért (főleg a nővéremnek, mivel tényleg nagyon sok felelőssége van!) amiből előre lehet lépni az életben.


A mi közegünk ugyan nem a diplomás értelmiségi, ahol gyerekkora óta rakják félre a pénzt a gyereknek babakötvényben, Fundamentában majd huszonéves korára lakást vesznek neki az egyetemvárosban, ezt aláírom.


De fáj látni, hogy a környezetünkben a nálunk képzetlenebb, ostobább, de szintén válllakozó család sarjak ennyi idősen vagyoni- és kapcsolati tőkét, brigádot egyebeket kaptak és élnek mint hal a vízben...


Mi a véleményetek? Jogos vagy rosszul látom? Előre is köszönöm...



márc. 28. 00:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Volt más munkahelyed vagy csak apukádnál ott megálltad/megállnád a helyed?

Azt nem írtad H adsz e haza (gondolom nem amivel a te helyzetedben sztem nincs is gond)

Egyébként lehet hogy van félretéve számodra pénz csak te nem tudsz róla és egyelőre nem akarják oda

adni

Szerintem azért nem kapsz magasabb fizut mert nem akar elkapatni


Nézz körül hogy más munkahelyen

mennyi pénzt kapnál ugyanennyi felelősséggel úgy hogy nincs mögötted apukád (ha valamit elszúrsz kirúgnak,apukád valószínűleg nem fog)és számold

bele azt is hogy nem kell fizetned albérletet,rezsit stb.

Ugye hogy nem is olyan rossz a helyzet

Ezzel nem azt akarom mondani hogy költözz el vagy válts munkahelyet csak azt hogy nézd reálisan

márc. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%
Örülj hogy van munkád.
márc. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

"kipróbáltunk munkákat, majd lehorgonyoztunk itt"


Akkor van rálátásod, hogy ezek a munkák - összehasonlítva azzal, amit apádnál csinálsz - mennyivel voltak nehezebbek/bonyolultabbak, felelősség mennyivel volt több, mennyivel volt szigorúbb a munkarend, mennyire lazán jöhettél/mehettél ügyeket intézni, haza ha nincs más dolgod, mennyivel volt több a fizetés, egyéb juttatások, előrelépési lehetőségek stb.


Ennek fényében tudsz odaállni apád elé fizetésemelést, nagyobb felelősséget, akármit kérni.


Te látod, hogy otthon lakva mennyit tudsz ebből félretenni, mennyivel kell beszállnod a költségekbe (kell-e), hogy alakulnának a megtakarításaid ha albérletbe mennél stb.


Valamiért csak apád cégénél horgonyoztatok le - miért? Az pl. óriási előny, hogy nem fog máról holnapra kirúgni, amit egyébként bármelyik munkáltató megtehet, és akkor kapkodhatsz új munka után ha nincs fél évnyi tartalékod (kb. ennyi pénzből, pl. albérletben nem valószínű, hogy lenne). Ugyanakkor bértárgyalás, éves célkitűzések, értékelés stb. ugyanúgy lehetne, mintha csak mezei munkavállaló lennél, mert azt ő sem várhatja el, hogy éveken keresztül ugyanannyiért dolgozz. Vagy lehetnek célprémiumok (sikeres külföldi tárgyalás, x HUF bevétel/eladás stb. esetén), ha ilyesmi belefér a cég profiljába, illetve ha ilyesmiről lehet vele beszélni pl., hogy az téged is motiválna.

márc. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Akkor keress olyan munkát, ahol úgy érzed, megfelelően fizetnek.
márc. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Őszinte leszek, kicsit jobb kedvem lett nektek köszönhetően és optimistábban is látom most a dolgokat. A munkakörülményekre és az életkörülményeimre nem panaszkodom, és igazatok van, nem egy teljesen kiszolgáltatott helyzetben vagyok egy vadidegen munkáltatónak és ahogy mondtam, megvan alapvetően mindenem, lakhatok is itthon egyenlőre teljes költségmentesen, van egy öregebb, de teljes saját használatú autóm stb.


Inkább csak aggaszt a jövő, hogyan fogok leválni, önállósodni, mint mások, akiknek már ez sikerült ennyi idősen. Beleszoktam a jóba, egy életszínvonalba, ez önállóan nettó 300.000 Forintból nem lenne fenntartható, fogalmam sem volna hogyan tudnék önálló életbe kezdeni, kilépni a világba... Most nyilván azért egy védőburokban vagyok még mindig, de se barátnőm, se barátaim akivel pl. albérletbe költözhetnék, ha munkát váltok és egy idegennek dolgozok, akkor sem kapnék többet és még a munkakörülményeim is valószínűleg rosszabbak lennének. (Bár beszélek angol és német nyelven középfokon, van érettségim, van gyakorlatom különféle dolgokban, de nincs olyan konkrét, kézzelfogható képzettségem (pl. IT, közgazdasági végzettség stb.) , amivel jól fizető állást kapnék + kisvárosban lakunk.)


A munka mellett szoktam használt cikkekkel foglalkozni, bolhapiacokra járni, régiségekkel foglalkozni, ezt egyébként nagyon szeretem és jól is hoz alkalmanként, de nem fix jövedelem, bár nagyon szeretném ha ez egyszer lehetne a fő megélhetésem, mivel imádom a műtárgyakat!

márc. 28. 02:12
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Dehogynem támogat. 300 ezer zsebpénzzel, meg spórolsz legalább 200 ezret azzal hogy otthon élsz. Azért az nem rossz pénz.
márc. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha otthon laksz költségmentesen akkor évente 2-2,5 milliót összespórolhatsz. Pár év alatt meg lehet az önerőd egy kisebb lakásra.


Ha apád látja hogy valamit létezzél az asztalra (lásd önerő) akkor talán segít neked az ingatlanvásárlásban.

márc. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%
De gáz. Még el akarja magát tartatni. Büdös a munka? Pffff.
márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
300e nettó az nem rossz jövedelem, de ha szerinted többet erdemelsz, mehetsz és kereshetsz máshol munkát, aztán majd kiderul, jobb lesz e
márc. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy te/ ti apátokra vártok és magatoktól nem harcoltok semmiért, az idő meg elmegy felettetek. Aztán 40 évesen semmit sem tudtok felmutatni majd.

A munkád leírásában sem látom hogy valami komoly nagy munkát csinálnál. Erre a nettó 300 nagyon jó.

Valahogy kényelmesen éltek és beleposhadtatok abba, hogy nem kell teperni, kaparni semmiért.

Ezzel nincs semmi baj, mert nem mindenki kapar, csak ezért ne apád legyen a hibás. Ne tőle várd a megváltást. Ha segít az jó, de ne erre alapozz.

Amúgy mi a végzettséged? Mit tanultál? Mert ugye lehetőséged volt.

márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!