Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mit adjak apunak szülinapjára?

Mit adjak apunak szülinapjára?

Figyelt kérdés

Nem jó a kapcsolatunk, kb olyan, mint egy idegen, annak ellenére, hogy anyámmal soha nem mentek külön, tehát egy háztartásban éltem/élek vele, amikor épp nem vagyok koliban. Lényegében semmit nem tudok róla. Alkohol kizárva, régen alkesz volt, ezt nem idézzük fel. Hobbija nincs, otthon csak tv-t néz. Más ünnepekre az elmúlt években ellőttem olyan dolgokat, hogy különböző ruhadarabok, termosz a teának. Közös képem nincs vele általános súlyos ballagásom óta, tehát abból sincs olyan, ami ne lenne meg fotóalbumba, vagy valami képkeretben kirakva, szóval offos. Ajándékutalvany kilőve szintén, mert 1) nincs semmiféle hobbija, amihez kapcsolódóan lehetne 2) nem használná fel, csak melóba meg orvoshoz megy max, a falut nem hagyja el ezen kívül 3) technikailag olyan, mintha pénzt adnék, ami meg gyerektől szülő felé nem opció a családban, csak fordítva. Én amúgy valami édességre gondoltam, mert szereti az édes dolgokat, de olyan rohadt kellemetlen, hogy anyunak -akivel amúgy szintén rossz a kapcsolatom- tudok ennél életképesebb ajándékokat adni. Olvasni nem szeret.

Igazából azért keresek ötletet, mert anyu kiakadna, ha rombolnám a látszatot, amit csak ő igényel, nekem meg semmi kedvem veszekedni, meg meghallgatni anyámtól, hogy milyen kcsög vagyok az apámmal, és semmi erőfeszítést nem teszek(nem mintha apám tett volna bármit is a jó kapcsolat érdekében az elmúlt 10 évben...)

Ja és max 5 ezer a keret, annál drágább ajándék esetén megy a fanyalgás anyu részéről, meg amúgy le vagyok égve jelenleg, szóval ha akarnék se tudnék többet áldozni erre.


márc. 28. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha szereti az édességet akkor vegyél azt.
márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát őszintén, én ilyen helyzetben nem adnék neki semmit, de ha már mindenáron muszáj, akkor max. egy csokit vagy valamilyen bonbont vennék neki. Nem olyan drága + egy szavuk sem lehet, mert mégiscsak készültél neki valamivel.

Egyébként az én apám is dettó ilyen volt, egy ideig törtem magam, hogy jobbnál jobb születésnapi ajándékokat találjak ki neki, de bármit vettem/csináltam, sosem értékelte. Elvette aztán bevágta a szekrénybe, ott találtuk meg évekkel később nagytakarításkor. A mai napig emlékszem rá, milyen rosszul esett, hogy én beleadtam apait-anyait, ő meg magasról szart rá. Ilyen ember miatt nem érdemes törni magad. Kitartást!

márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Süss neki tortát, én mindenkinek tortát sütök a családban, amit aztán együtt megeszünk. Amúgy mi alapvetően jóban vagyunk, de beláttuk, hogy felesleges egy csomó pénzt elkölteni ajándékokra, úgy, hogy ami kell nekünk, azt úgyis megvesszük. Nagyszüleim ajándéka meg általában a közös ebéd, a többiek meg borokat cserélgetnek :)
márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem arról van szó, hogy apu nem értékeli, mert amúgy mindennek örült eddig, meg használta (mondjuk ilyen praktikus dolgokról van szó, hogy ruhák, és egyéb használati tárgyak), csak azért minden év minden ünnepén csak nem adhatok zoknit, sapkát és egyéb ruhát, aminél tuti nem nézem be a méretet. :D Bögre rengeteg van otthon, mégegy termosz indokolatlan lenne, az előzőt még használja. Ez inkább csak az, hogy ugyanazt a praktikus dolgot csak nem kéne minden alkalommal ellőni, viszont érdeklődési köre tulajdonképpen nincs.

Ez ilyen anyám hisztijét elkerülendő ajándékozás.

márc. 28. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor anyádat kérdezd meg, hogy mit adj apádnak.
márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biciklizni/autózni nem szokott?

Ezekhez lehet venni jobb "kütyüket", valami drágább autóillatosító (nyilván nem a fellógatós fára gondolok 😀), jópofa biciklicsengő, lámpa stb.

Újságot sem olvas? Mert próbálhatnál esetleg valami magazin- vagy folyóírat-előfizetést.

Ha faluban laktok, kertetek nincs? Kertész-szerszám hozzá?

Vagy az édesség mellé valami totál felesleges, de jópofa "izé", mint mondjuk ez:

[link]

🙂

márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Nem biciklizik, max a háziorvoshoz, vagy a tesójához, autó nincs, újságot nem olvas. Nem kertészkedik. Szó szerint nem csinál semmit a szabadidejében tv nézésen kívül.
márc. 28. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy mozijegyet.


A másik jegy legyen nálad. ;)

márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Süssetek anyuddal neki egy kis tortát, azt majd eleszegeti tévézés közben!
márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!