Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Képtelen vagyok ignorálni...

Képtelen vagyok ignorálni anyumat , pedig már nem bírom lelkileg. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kicsinàl lelkileg. 30 éves létemre minden nap anyukám miatt idegeskedek. Ha nem hívom fel minimum napi 3x, megsértődik. Nem merek kb sehova se menni, mert akkor beszól , hogy Jajj de jó nekem, hogy én mászkálok. Azt is nehezen viseli el, hogy én külföldön kezdetem új életet a férjemmel , így csak negyed évente tudunk hazamenni. Épp az első kisbabánkat várjuk, de anya egyetlen egyszer sem kérdezi meg, hogy hogy vagyok, mi van velünk. Állandóan csak magával van elfoglalva, folyamatosan az ő panasz áradatait kell hallgatnom . Soha semmi másról nem szólnak a beszélgetéseink csak arról, hogy neki milyen szar. Teljesen lehoz az életről , semmi pozitivitás nincs benne. Ha próbálok a születendő unokájával kapcsolatban beszélni vele, eltereli a témát . Állandóan azt mondogatja , hogy neki úgy is mindegy, mert nem fogja látni.

Barátai nincsenek, társasági életet nem él. Van egy 12 éves fogadott öcsém , akit állandóan babusgat. Nyilván öcsém is unja , és hétvégente “haza” jár az igazi szüleihez . Olyankor anya engem hívogat, hogy milyen hálátlan dög az öcsém , mert meg sem kérdezi , hogy vele mi van.

Lassan 4 éve élünk külföldön, de egyszer sem volt hajlandó ide eljönni. Ha hívtam , csak ígérgetett, ahogy most is. Nem tudok hazamenni az ünnepekre , de ő meg nem akart kijönni ide , mivel nem én hozom ki. Teljesen tanácstalan vagyok vele kapcsolatban. Mikor megismertem a férjem, akkor hónapokig nem állt szòba velem, csak irogatta naponta az SMS-t , hogy öngyilkos lesz és én milyen undorító gyerek vagyok, mert eldobtam egy férfi miatt. Járt egyébként pszichológushoz , de a doki levette a válláról a kezét, mert anya nem hajlandó semmim sem változtatni , csak a síránkozásban leli örömét. Tudom, hogy az lenne a megoldás , ha megszakítanék vele minden kapcsolatot , de ezt nem tudnám megtenni. Mégis akkor milyen más megoldás lehet, hogy egy picit változtatni tudjak rajta?



márc. 29. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tartok tőle, hogy nem fogod tudni megváltoztatni. Évek óta próbálkozol vele te is, orvos is foglalkozott vele, és semmi eredmény- akkor most mégis mitől jönne el a megváltás?
márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Keress egy jó pszichológust, és ne beszélj vele többet. Csak saját magadat mérgezed, ennél rosszabbat nem is tehetnél magad ellen. Nem lesz jobb, és szeretni sem fog jobban, hiába is reméled. Muszáj erősnek lenned, és neked másképp csinálod, mint ahogy ő csinálta veled. Nagyon sajnálom!
márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
38%
Csak nem kos?
márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát tudd megtenni! A saját érdekedben! Ne áltasd magad, nincs más megoldás. Anyád menthetetlen, és neked nem dolgod megmenteni. Ha már a szakorvos is lemondott róla, akkor mit képzelsz, hogy te majd átvarázsolod. Beteg, és nem akar meggyógyulni. Magadra gondolj és a családodra. Ne hívd fel, nemhogy 3x, de naponta se, legfeljebb kétnaponta, pontosan 5 percre, ne figyelj oda, hogy mit mond, tartsd el a füledtől a telefont, és pontosan 5 perc után tedd le. Mondat közben is. Kiszívja a véredet!
márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
87%

Mintha anyukámról írtál volna....

Pont ilyen. Ő folyton azt mondogatta, mikor fiatal voltam, hogy mi majd örökre ketten élünk, nem kell nekem férj, milyen jól elleszünk együtt. De én nem vele akartam leélni az életem, nyvánn lett párom. Akkor folyton öngyilkos akart lenni, sírt, hogy ellop tőle, ezért szült, hogy egy idegen pasi elvigyen? Ilyeneket beszélt. Aztán totál rá telepedett, akkor is mikor gyerekeink születtek, már 11 éves a nagyobb, de ugyanúgy babázza őt, ahogy a te anyukád. Nem tárta tiszteletben, hogy ez már teher a gyereknek. Folyton most is azt mondja ő bele fog halni a bánat a olyan ritkán lát minket (pedig 1-2 naponta jön), de ő szerinte egy normális családban minden nap találkoznak az anyjukkal.


Ő sem barátkozik, semmi érdeklődési köre nincs, csak panaszkodik, mindenkivel (rokonokkal, szomszédokkal, munkatársakkal) összeveszik, gyűlöli őket, mert 1x megsértették.


Én szerintem ezen nem lehet változtatni, igaza van az orvosoknak. De azért jó oldala is van anyukámnak, de ezek a dolgai megőrjítenek.

márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lehet ilyen anyukával.
márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ugysem lesz ongyilkos, te is tudod. A leheto leggusztustalanabb ezzel vagdalkozni. Csak azert mondja, hogy sakkban tartson teged, es lelkiismeret-furdalast okozzon.

Bele akarsz ebbe orulni? Ezt akarod a gyerekednek, egy ilyen nagymamat?

márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz ongyilkos, viszont teged teljesen lehuz. O lent van, esze agaban sincs kijonni, de vampirkent szivna mas eleterejet.

Meg kell szakitani a rendszeres telefonalast. Csak kokemeny szigorral lehet.

márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!