Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt léterekre adtok a...

Felnőtt léterekre adtok a szüleitek szavára?

Figyelt kérdés

Ha valami döntés előtt beszélgettek róla a szülővel, de ő nem ért egyet veletek, esetleg elmondja az ellenvéleményét, akkor le is tesztek róla, gondolva, hogy igaza van?

Szeretném a hobbimat kicsit komolyabb szintre emelni, de nem igazán látják értelmét. Mivel külön élek már ezért pénzt nyilván nem kérnék tőlük, csak rosszulesik, hogy szerintük inkább ne csináljam, nem támogatják az ötletet.

Nem azt mondom, hogy elvették a kedvem, de más lett a hangulatom kicsit.



ápr. 1. 13:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Létetekre*
ápr. 1. 13:39
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Ne foglalkozz vele, csinald, amit akarsz. Felnott vagy.
ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy adok a véleményükre, de ez nem jelenti azt, hogy mindig pontosan azt teszem, amit mondanak.
ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Átgondolom az érveket, hogy hátha igazuk van. De a döntés az enyém. Lebeszélni csak akkor lehet, ha én magam is ingadoztam, hogy csináljam-e.

Amúgy a saját véleményhez nekik is joguk van, és nyilván nekik is rosszul esik, hogy a tanácsuk ellenére pénzt akarsz elverni haszontalan dologra, ergo saját érdeked ellenére tenni.

ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Meghallgatom őket, de nem számít bele a döntésembe.
ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgatom őket, de a döntés joga attól még az enyém.
ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Meghallgatás őket és elgondolkodom azon amit mondtak
ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is beszélek velük.
ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag olyan döntések előtt kérnék véleményt, amibe belelátnak ők is, értenek hozzá, van tapasztalatuk.

Ugyanez volt egyébként 10 évvel ezelőtt. Hobbimat akartam magasabb szintre emelni. Jöttek a szokásos "ez nem is munka", de ebből havi "fizetésed lesz", "hová fogsz bejárni". Full maradi gondolkodás. És hiába mondod.

Két éve ugyanúgy feljött a dolog, hiszen nem tudtam elengedni, "sima" munkával semmire nem jutottam, addigra meg már szereztem kellő önismeretet is, hogy kizárólag magammal törődjek, tudjam nekem mi a jó, ne másnak. És milyen jól tettem.

Ők nem változtak. Most sem értik. Most sem, hogy a social media még több lehetőséget teremtett.

De nem is kell. Nekem kell magamat érteni.

Csináld, amit te jónak gondolsz, minden opciót vegyél számításba, legyen A,B,C...Zs terv. És ennyi.

Sok sikert!

ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szukseges a hozzajarulasuk! Felnott ember vagy, onallo eletvitellel. Meghallgatni persze lehet barkit, aztan ugyis azt csinalsz, amit akarsz es az pont ugy is lesz jo. ;-)
ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!